Wiadomości

Rozesłanie kolędników misyjnych – grudzień 2018

Kolędnicy misyjni rozpoczynają w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w diecezji tarnowskiej zbiórkę ofiar na projekty realizowane przez polskich księży misjonarzy. Na ulice parafii ruszyli maili kolędnicy przebrani za Maryję z Józefem, anioły czy też dzieci różnych narodowości. Wędrują z nadzieją, odwagą i prośbą. Kolędują nie dla siebie – a dla rówieśników z Rwandy, Burundi i szeregu innych krajów.

Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Hasłem tegorocznej kolędy są słowa „Suma yatiyawi sana munapxta”. Oznaczają one wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii, gdzie tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat.

W akcji uczestniczy ponad 22 tysięcy dzieci. Co roku coraz więcej parafii włącza się w akcję kolędników misyjnych. Od lat w tej akcji bierze udział Parafia Szczepanów. Mali kolędnicy odwiedza nasze domy między 26 a 31 grudnia.

Przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych zaczęło się w diecezji tarnowskiej w 1993 r. w dwunastu parafiach. Od tego czasu ta liczba ciągle wzrasta. W roku ubiegłym w kolędzie wzięło udział ponad 400 parafii. W poprzedniej edycji dzieciom udało się zebrać ponad 1 milion 866 tysięcy zł. W przedsięwzięciu tym, wzięło udział ponad 22,5 tysięcy dzieci, a odwiedziły one, jak co roku, około 150 tys. mieszkań i domów.

Kolędnicy misyjni – głosząc radosną nowinę o zbawieniu, stają się małymi misjonarzami, wskazując jednocześnie na potrzeby milionów dzieci w świecie, które nie znają prawdy o Jezusie Chrystusie i cierpią biedę duchową i materialną. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci chodząc od domu do domu będą przedstawiać scenkę kolędniczą, w której opowiedzą o radości Bożego Narodzenia i marzeniach dzieci z krajów misyjnych, kwestując przy tym na ich rzecz. Pamiątki, które zostawiają w domach, są formą życzeń i podziękowań składanych w imieniu dzieci z krajów misyjnych, dla których przeznaczane są ofiary.


Foto Olczak