OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018


Archiwum ogłoszeń
Rok 2017 <==


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 18. 03. 2018 r.

1. Piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś, aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
* Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na zapłacenia za olej opałowy do ogrzewania naszej Bazyliki. Bóg za ofiary złożone na ten cel.

2. Jutro, będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego i naszych rodzin. Podczas Mszy Św. przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

3. W najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej oraz przedstawicieli Grup działających przy Parafii i zaproszonych gości. Zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa, celem spotkania, będzie uformowanie – „ „Parafialnego Zespołu Synodalnego”. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w prace Parafialnego Zespołu serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższy piątek dekanalne spotkanie młodzieży w parafii Mokrzyska, rozpoczęcie w kościele o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału młodzież naszej parafii.

5. Przypominamy, że w piątek 23 marca, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Szczepanowa do Domu bł. Karoliny Kózkówny w Wał-Rudzie. Trasa liczy około 40 km. Drogę Krzyżową rozpoczynamy Mszą o godz. 18.00 w naszej Bazylice. Jeżeli ktoś chce wziąć udział, może się zapisać u Pana Organisty lub na www.edk.org.pl. wybierając trasę Błogosławionej Karoliny.

6. W sobotę, przypada „Dzień Misjonarzy Męczenników”

7. Informujemy, że Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku przeniesiona jest na 9 kwietnia, dlatego też w tym dniu rozpoczniemy dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.

8. W najbliższą sobotę w naszej Parafii, rozpoczynamy Rekolekcje święte, które poprowadzi, Ksiądz Prałat Stanisław Dutka, proboszcz Parafii Bł. Karoliny Kózka z Tarnowa.
Program rekolekcji na sobotę i niedzielę. Sobota 24 marca 2018 r. 16.oo – Msza święta i nauka stanowa dla dzieci 18.oo – Msza święta i nauka stanowa dla ojców i matek 19.3o – Msza święta i nauka stanowa dla młodzieży
Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.
6.3o – Msza święta i nauka ogólna dla wszystkich
8.oo – Msza święta i nauka stanowa dla ojców i matek
9.3o – Msza święta z nauką stanową dla młodzieży
11.oo – Msza święta z nauką stanową dla dzieci
– Procesja z palmami
15.oo – Gorzkie Żale i kazanie pasyjn- Msza święta bez kazania
Program rekolekcji na kolejne dni zostanie podamy w niedzielę. Jest też w ostatnim numerze Pasterza, na stronie internetowej Parafii www.bazylikaszczepanow.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

9. Przyszła niedziela, 25marca, to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i uroczysta procesja będzie na Mszy św. o godz. 11.oo. Ofiary z przyszłej niedzieli, to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. Do koszów, możemy składać dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Latocha Tomasz, Kurtyka Jan, Pacura Stanisław, Pacura Andrzej, Budyn Maria, Budyn Jan, Lambert Dorota i Mariusz, Chmielarz Barbara, Woda Małgorzata. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Szczepanowa, rodziny; Tlałka, Klisiewicz, Górka, Podolański, Kusiak,Patuła,Kądziołka,Żurek,Sarlej,Cichy,Semczyszak,Styrna,Czuj,Wyczesany.
* Ofiarę na prace budowlane, złożyły: 130 zł. rodziny sprzątające bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Danuta Kotyś, lat 77, ze Szczepanowa oraz śp. Emil Przybyło z Łęk, lat 92. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza, Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych.

14. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

15. Informujemy Rodziców, że rozpoczęła rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Łękach na rok szkolny 2018/2019. Zapisów można dokonać do 30 marca.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 11. 03. 2018 r.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą, Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym, codziennym wysiłku.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.

2. We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy Go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej i św. Stanisława w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

3. W najbliższy czwartek na Mszę świętą o godz. 17.00, zapraszamy młodzież z klas VII na spotkanie w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po nowennie ku czci św. Stanisława omawiane będą ważne sprawy związane z bierzmowaniem, dlatego na spotkanie prosimy również rodziców.

4. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

5. W piątek Parafia NMP w Jasieniu organizuje ekstremalną drogę krzyżową do Szczepanowa. Droga krzyżowa rozpocznie się w piątek Mszą św. w Jasieniu o godz.19.oo, a zakończy w sobotę w Bazylice w Szczepanowie. Planowane przybycie pierwszych uczestników ekstremalnej drogi krzyżowej do Szczepanowa około godz. 5.00 (rano). Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

6. Z przyszłej niedzieli ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na zapłacenia za zakupiony olej opałowy do ogrzewania naszej Bazyliki. Tuż przed Środą Popielcową zabrakło nam paliwa, do ogrzewania kościoła, dlatego byłem zmuszony do zakupu jeszcze ponad 3 tyś litrów, za które teraz musimy zapłacić. Dlatego apeluję o ofiarność na ten cel.

7. W zakrystii, możemy nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Natomiast w przyszłą niedzielę, Caritas Parafialny, będzie je rozprowadzać przed Bazyliką.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali:Urbaś Emilia i Magdalena, Koczwara Stanisław, Żurek Dorota, Bujak Janina, Wcisło Marta i Wojciech, Borowiec Teresa, Wielgosz Małgorzata, Nowak Ryszard i Jacek, Duda Małgorzata, Płaneta Grzegorz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Latocha, Pacura, Pacura, Borzęcka, Kurtyka, Gibała, Budyn, Budyn, Budyn, Lambert, Chmielarz.

9. * Ofiary na prace budowlane przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 120 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ci, którzy chcieliby przekazać 1%, a nie wiedzą jak to uczynić prosimy, aby swoje deklaracje podatkowe przyniosły do kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Są osoby, które chętne pomogą w rozliczeniu tego podatku. Po rozliczeniu będzie można odebrać swoje dokumenty z zakrystii.

11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Pasterza” oraz „Gościa Niedzielnego”.

12. Sołtysi Szczepanowa i Wokowic informują, że do dnia 15 marca można dokonać wpłaty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

13. W imieniu Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki, Sołtys Szczepanowa zaprasza na spotkanie z okazji Święta Kobiet, które odbędzie się w sobotę 17 marca o godz 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie.

14. Wszystkich solenizantów oraz solenizantki oraz jubilatów obecnego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

15. Przypominamy, że w piątek 23 marca, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Szczepanowa do Zabawy. Trasa liczy około 40 km. Rozpoczynamy Mszą o godz. 18.00 w naszej Bazylice. EDK jest wydarzeniem, które pozwala przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Uczestnicy idą w nocy, w milczeniu, w samotności, by spotkać się Bogiem. Jeżeli ktoś chce wziąć udział, może się zapisać na www.edk.org.pl. wybierając trasę Błogosławionej Karoliny. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się również na stronie www.edk.org.pl Informujemy, że jest już kilkanaście zgłoszeń.

16. We wtorek, 20 marca, odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Bochni. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. w intencji przedsiębiorców w bocheńskiej Bazylice o godz. 18: 00, a następnie będzie kontynuowane w sali na Plebanii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 25. 02. 2018 r.

1. Dziś dziewiąta Niedziela Synodalna, oraz druga niedziela Wielkiego Postu, która nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych sióstr i braci. Ofiarami do puszek przed Bazyliką wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na zapłacenie ubezpieczenia naszych Kościołów, Kaplicy Narodzenia św. Stanisława, Cmentarza i Domu Pielgrzyma, oraz OC dla wszystkich, którzy przychodzą do Kościoła i na Cmentarz.

2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, zróbmy dobre postanowienia. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

3. W tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek i I sobotę miesiąca marca. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od marca, Parafia podejmujemy inicjatywę całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Wystawienie Najśw. Sakramentu, będzie od godz., 9.oo, do godz. 17.oo. Zachęcamy wszystkich, którzy nie pracują zawodowo, aby skorzystali z tej możliwości, spotkania się z Chrystusem, chociaż na chwilę sam na sam z Bogiem. Nie chodzi nam o wspólne prowadzenie adoracji. Chciejmy adorować Jezusa w zupełnej ciszy i wsłuchiwać się w to, co On ma nam do powiedzenia. Niech ta adoracja, będzie darem dla naszej Ojczyzny z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

4. W czwartek o godz. 17.oo – spotkanie dla uczniów klas: VI, VII i II Gimnazjum przed Sakr. Bierzmow.

5. Spowiedź przed I Piątkiem, będzie codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. oraz w czwartek od godz. 16.oo – dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także w piątek od godz. 16.oo

6. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta I-wszo piątkowa.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św. złączona ze spotkaniem dla klas III Gimnazjum z rodzicami. Do prowadzenia Drogi krzyżowej o 17.30 prosimy uczniów z klas VI i VII Szkół Podstawowych.

7. W sobotę od godz. 8.oo, księża odwiedzą chorych z racji I piątku. W I – szą sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. W tym dniu na godzinę 17.oo, zapraszamy na wspólne spotkanie modlitewne wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP i tych, którzy zapisali się do Rycerstwa Niepokalanej.

8. W tygodniu w zakrystii, będziemy mogli nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawi kosze, do których będziemy mogli złożyć zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały naszą Bazylikę. Pracowali: Dzido Ilona, Kądziołka Maria, Przybyło Anna, Smulska Renata, Aleksandrowicz Jadwiga, Bolek Renata, Piwowarska Magdalena, Kargol Maria, Misina Teresa. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Tomasik, Tomasik, Łopatka, Hebda, Łączka, Żurek, Wojtusik, Czyl, Fiema, Siemieński, Święch.

10. Ofiary na prace przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 240 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę; 150 zł Róża św. Pawła Ap. (zel Anna Polek); 210 zł Róża św. Bernardyny Jabłońskiej (zel. Zuzanna Piwowarska); 200 zł Róża św. Cecylii (zel. Bogusława Brzezińska). Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jak to uczynić, mamy to na ulotkach, które możemy zabrać.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

13. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; kartki świąteczne, książeczki, pamiątki z racji chrztu świętego, ślubu, bierzmowania oraz wiele nowości książkowych. Zapraszamy.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

15. Informujemy Parafian, że zmarła św. p. Karolina Przepiórka, lat 97, zamieszkała w Łękach. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Zmarł również św. p. Józef Kądziołka, lat 84, zamieszkały w Sterkowcu. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy ich duszę Bożemu Miłosierdziu.

16. Zanim udzielę końcowego błogosławieństwa, odmówmy wspólnie modlitwę w intencjach Synodu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 18. 02. 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz o trzeźwość.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli, przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
* Po południu o godz. 14.3o, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale z kazaniem i Msza Święta.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy biblijnej, a w środę parafialnego oddziału Caritas. Wszystkich członków i tych, którzy chcieliby dołączyć do Grupy rozważającej Słowo Bożej oraz włączyć się w prace oddziału Caritas serdecznie zapraszamy.
W środę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy zapisali się do nowej Róży różańcowej św. Stanisława Kostki oraz członków nowo powstałej Róży św. Charbela. Po Mszy świętej będzie błogosławieństwo i rozdanie tajemnic.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
– w czwartek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

4. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o (poprowadzą ją uczniowie z klas II i III Gimnazjum), a po niej Msza święta.
* Piątek 23 lutego br. z woli papieża Franciszka będzie dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w południowym Sudanie. W tej intencji odprawimy Drogę krzyżową o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę, będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy. Przed Bazyliką do puszek zbierane będą ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes.

6. Ofiary z przyszłej niedzieli będą, przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów, kaplicy Narodzenia i cmentarza.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Tryba Bogusława i Karolina; Kieć Piotr i Katarzyna; rodzina Górów; Tybon Anna, Pacura Barbara i Olaf, Mamica Kamila; Gdowski Bartosz, Maria i Mateusz; Polak Elżbieta; Pałka Ewa i Hajduk Paulina. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Kargol, Misina, Wyczesany, Dzido, Kądziołka, Kądziołka, Przybyło, Smulski, Smulski, Aleksandrowicz, Piwowarski.

8. Ofiary na prace przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 240 zł. rodziny sprzątające Bazylikę; 180 zł. Róża bł. Jolanty, zel. Zofia Łyko; 150 zł. Róża św. Maksymiliana, zel. Ryszard Żurek; 150 zł. Róża św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej; 100 zł. z Róży św. Krzysztofa, zel. Kazimierz Bujak; 150 zł. Róża św. Kingi, zel. Irena Sikora. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy artykuły: o naszej młodzieży z Grupy Apostolskiej, o rozpoczętej nowennie w int. Ojczyzny oraz piękne zdjęcia naszych szczepanowskich Rodaków.

11. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć: książeczki z dużymi i małymi literami, pamiątki z racji chrztu świętego i ślubu oraz wiele nowości książkowych. Zapraszamy!

12. Sołtys wsi Sterkowiec informuje, że w dniu dzisiejszym do półgodziny po każdej Mszy Świętej oraz jutro tj. w poniedziałek (19 lutego) w godzinach od 16.oo do 19.oo, w biurze sołtysa będą wydawane nakazy płatnicze na rok 2018 dla mieszkańców Sterkowca. Również Pani Anna Lubowiecka zaprasza do sołtysówki w poniedziałek i wtorek (19 i 20 luty) po odbiór nakazów płatniczych na rok 2018, z możliwością wpłaty podatku przy odbiorze nakazu. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

13. We wtorek, 20 lutego, odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Bochni. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. w intencji przedsiębiorców w bocheńskiej Bazylice o godz. 18:00, a następnie będzie spotkanie w sali na Plebanii

14. Wszystkich obchodzących imieniny i jubileusze, zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r.

1. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci
* Po Mszy św. dla dzieci – adoracja indywidualna do godz. 15.oo.
* Od godziny 15.oo – adoracja dla matek i ojców oraz wszystkich tych, którym dobro Ojczyzny i jej suwerenność leży na sercu, połączona z Nowenną z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. W czasie adoracji będzie odmówiona; Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, Msza, św. i na zakończenie nabożeństwa krótki apel.

2. W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać nabożeństwo 40 – godzinne.
Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący:
8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji
9.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
11.oo – mieszkańcy Sterkowca i Łęk
13.oo – mieszkańcy Mokrzysk
15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorują mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne
16.3o – Nieszpory Eucharystyczne
17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji.
Zachęcamy do licznego udziału w adoracji Pana Jezusa i do osobistej modlitwy.
* W poniedziałek i wtorek, nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o.

3. Kończąc nabożeństwo 40 – godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i 17.oo. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
* W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz abstynencja polegająca na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej, przeznaczone są na cele charytatywne w naszej Diecezji.

4. Od Popielca do I niedzieli W. Postu, przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.

5. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu, będziemy gromadzić się na nabożeństwach Pasyjnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale. W piątek, Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 16.oo – a po niej Msza święta.
Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.3o i Msza święta. Tę Drogę Krzyżową poprowadzi Młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania z klas III Gimnazjum.

6. W niedziele Wielkiego Postu, godz. 14.3o Droga Krzyżowa dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek. Po Drodze Krzyżowej o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

7. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy, zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości. Zobowiązania trzeźwościowe wpiszmy do „Księgi Trzeźwości”, która jest wystawiona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

8. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

9. Dzisiaj przed Bazyliką – Dziewczęca Służba Maryjna, z racji „Światowego Dnia Chorego” rozdaje serduszka dla wszystkich Seniorów i osób chorych pozostających w naszych domach i szpitalach. Zabierzmy te serduszka również dla nich, niech to będzie nasza łączność z nimi.

10. Informujemy rodziców, że wyjazd na ferie zimowe, „Dziewczęcego Zespołu Oremus” do Ochotnicy Dolnej, będzie w czwartek o godz. 8.oo rano z parkingu przy Bazylice. Powrót w sobotę około godziny 20.oo.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Biernat Wanda, Pasula Katarzyna i Jadwiga, Koczwara Dorota, Jandziś Katarzyna, Węgrzyn Grażyna, Duda Sabina i Laura, Dudek Alicja, Justyna i Natalia, Hanusiak Agata. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa; Tryba, Kieć, Góra, Pacura, Mamica, Gdowski, Bober, Polak, Pałka, Hajduk, Gałek.

12. Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazyliki złożyły: 60 złotych, rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł. Róża Św. Jana Pawła II, zel. Maria Paprocka, 150 zł. Róża św. Szarbela/, zel. Wojciech Zachara, 150 zł. Róża św. Gabrieli, zel. Anna Koczwara. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

14. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Stanisław Wąsik, z Mokrzysk, lat 77. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

15. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

16. W najbliższy piątek, tj.16. lutego od godz. 8.3o w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się kompleksowe, komputerowe badanie wzroku, wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela zwykła 04. 02. 2018 r.

1. Po południu o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. godz. 15.3o.

2. We wtorek, wypada 2 rocznica święceń Biskupich, Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych osobistych modlitwach.
* We wtorek, na godz. 17.oo na swoje comiesięczne nabożeństwo i katechezę zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.
* W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek – św. Agata. Dziew. i męcz.
– we wtorek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, męczennicy Dalekiego Wschodu.
– w sobotę – św. Scholastyka dziewica, siostra św. Benedykta.

2. W przyszłą niedzielę, przypada liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym roku obchodzimy 160. rocznicę objawień w Lourdes, podczas których Matka Boża ukazała się Bernadecie i przekazała jej; „Jestem Niepokalane Poczęcie”. Od tamtego czasu Lourdes, stało się miejscem pielgrzymek i cudownych uzdrowień, za pośrednictwem Maryi. Święto Matki Bożej z Lourdes, łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszej Bazylice, tradycyjnie Dzień Chorych, będziemy przeżywać w maju, w czasie odpustu ku czci Św. Stanisława.
* W przyszła niedzielę, Kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej, zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium Groty NMP z Lourdes. Uroczysta suma pod przewodnictwem Księdza biskupa Leszka Leszkiewicza i procesja z lampionami do Groty o godz. 16.3o. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie i procesji.

3. Informujemy Parafian, że w związku z przypadającą w tym roku, 11 listopada, 100 – tną rocznicą odzyskania niepodległości, w naszym Sanktuarium będziemy się przygotowywać do tej rocznicy, przez 9 – cio miesięczną nowennę. Nowenna ta, będzie odprawiana, 11 dnia każdego miesiąca. Rozpoczniemy ją już w najbliższą niedzielę, o godz. 15.oo w czasie nabożeństwa popołudniowego. Na pierwszą nowennę, serdecznie zapraszamy ojców i matki oraz wszystkich tych, którym dobro Ojczyzny i Jej suwerenność leży na sercu.
W każdym miesiącu na tę nowennę, będziemy zapraszać poszczególne Grupy działające przy naszym Sanktuarium, a także byłych żołnierzy, Kombatantów, Sybiraków, służby mundurowe, OSP – z poszczególnych wiosek z Pocztami sztandarowymi, Rycerzy Kolumba, młodzież Bierzmowaną, poszczególne szkoły itp. Chciejmy w tej Nowennie jak najliczniej uczestniczyć, aby się dobrze, duchowo, przygotować do tej niezwykłej rocznicy.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 15.oo.
* Od godz.15.oo – adoracja dla matek i ojców. W czasie adoracji połączonej z pierwszą nowenną, będzie; Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, krótkie rozważanie, Msza święta i apel.

5. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gabryś Lucyna, Mrówka Ewa, Starowicz Władysława, Starowicz Bogusława, Moryc Bogusława, Seidler Teresa, Pacura Teresa, Kaczmarczyk Ryszard, Lewandowska Renata. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Biernat, Gibała, Pasula, Koczwara, Jandziś, Węgrzyn, Duda, Dudek, Zielińska, Hanusiak.

6. * Bardzo serdecznie dziękujemy, mieszkańcom ze Szczepanowa, którzy pomogli w demontażu szopki oraz wystroju Bożonarodzeniowego. Bóg zapłać.
* Ofiary na prace budowlane przy „Panteonie Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej”, złożyli; 120 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 110 zł., Róża św. Heleny, zel. Maria Kołodziej, 130 zł. Róża Św. Rafała, zel. Stanisław Kołodziej, 130 zł., Róża Św. Jana Pawła II., zel. Helena Pasula. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te miesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Przypominamy, że od 6 lipca, Parafia organizuje 13 dniową autokarową Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Trasa Pielgrzymki jest tak ułożona, aby w Fatimie być na nabożeństwie i procesji 13 lipca. Jest jeszcze kilka miejsc. Chętni proszeni są o zgłoszenie się jeszcze tylko w tym tygodniu.

8. Przypominamy Parafianom, że również w tym roku możemy, przy rozliczeniu podatku, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce jedynie; Nr KRS – u naszego Stowarzyszenia, lub Diecezjalnej Caritas oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, i przekazać ten jeden procent właśnie na te organizacje, które dobrze wykorzystają przekazane im środki, i te środki pozostaną tutaj na miejscu.
Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Jak już informowałem, Stowarzyszenie z zebranych funduszy, przekazało 7. tyś. złotych, na zakup płyt granitowych na obłożenie cokołu przy figurze Św. Stanisława w Mokrzyskach. Bóg zapłać!

9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, ogłasza rekrutację na rok szkolny 2018/2019 do nowego oddziału przedszkolnego dla dzieci od 3 do 6 lat. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
Również Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach, przyjmuje o zapisach do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE·
4 Niedziela zwykła – 28. 01. 2018 r.

1. Po popołudniu, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. W czasie koncertu wystąpią; Chór Sanktuaryjny oraz Zespół Oremus. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a także rodziców z małymi dziećmi. Z myślą o nich, w czasie kolędowania Zespół Oremus wystawi krótkie Jasełka, w których postacie bajkowe odwiedzą Pana Jezusa leżącego w żłobie, a nam pozostawią przesłanie, jak mamy żyć. Zapraszamy także młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania. Na zakończenie będzie Msza Święta.

2. W tym tygodniu patronują nam:
* w środę – św. Jan Bosko, wielki pedagog i apostoł młodzieży
* w sobotę – św. Błażej, biskup i męcz. W tym dniu odbywa się błogosław. Gardła

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania;
– w czwartek klasy; VI, VII i II Gimnazjum, a w piątek; klasy III Gimnazjum

4. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w pierwszy czwartek po południu od godz. 16.oo. Wszystkich zachęcamy, aby skorzystały ze spowiedzi wcześniej oraz w I czwartek, ponieważ w piątek nie będzie spowiedzi.

5. W I piątek, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Przynieśmy, ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata również w naszych domach. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach burz i nawałnic, trwogi i zagrożenia oraz śmierci naszych bliskich.
* Msze Święte w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i po południu o godz. 17.oo
* Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego, jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Swoimi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę, będziemy wspiera materialnie, borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne w naszej Diecezji.

6.W piątek, przypada 43 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

7. W sobotę – czcimy Niepokalane Serce NMP, z racji I soboty. W tym dniu na godzinę 17.oo, zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, zapraszamy na to nabożeństwo tych, którzy się zapisali do Rycerstwa Niepokalanej.

8. W sobotę od godz. 8.oo, księża odwiedzą chorych z racji I piątku.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 6.3o zmiana tajemnic różańcowych.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Grodzka Anna, Styrna Elżbieta, Kubala Marta, Tyrkiel Justyna, Grynastyl Kinga, Grynastyl Barbara, Leks Barbara, Żółty Jadwiga. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Gabryś, Mrówka, Starowicz, Starowicz, Moryc, Seidler, Pacura, Kaczmarczyk, Kołodziej, Wilk.
* Mieszkańców Szczepanowa, prosimy o pomoc w demontażu szopki, w sobotę od g. 8.3o.

11. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu naszego Sanktuarium złożyły; 140 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 500 zł. pewna osoba z Wokowic. Dziękujemy również tym rodzinom, które swoje ofiary miesięczne wpłaciły na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Śp. Janina Babiuch ze Sterkowca, lat 79. oraz śp. Cecylia, Maria Zachara zd. Chuchro, lat 88, ostatnio zamieszkała w Krakowie. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. Dziś też obchodzimy – Dzień Babci, a jutro dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Módlmy się za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

2. W czwartek, 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła. Zakończenie Tygodnia modlitw o Jedność Kościoła. W tym dniu, nasz rodak Ks. Biskup Jan Styrna – Biskup Elbląski, przeżywa swoje urodziny. Pamiętajmy w modlitwach o naszym rodaku.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej – spotkanie Grupy biblijnej, a w środę, spotkanie formacyjne dla członków Caritas Parafialnego.

4. W piątek, będziemy obchodzić „Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce”. Dziś słowo „islam”, często budzi niepokój, a nawet wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy o światło Ducha Świętego, abyśmy, jako Naród, potrafili właściwie rozwiązywać trudne problemy w naszej Ojczyźnie i w świecie

5. W przyszłą niedzielę tj. 28 stycznia, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli tradycyjne wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a także rodziców z małymi dziećmi. Z myślą o nich, w czasie kolędowania będą wystawione krótkie Jasełka, w których postacie bajkowe odwiedzą Pana Jezusa leżącego w żłobie, a nam pozostawią przesłanie, jak mamy żyć. Zapraszamy także młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania.

6. Zakończyliśmy kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, Chcemy bardzo serdecznie podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy oraz podwożenie i odwożenie po zakończonej kolędzie. Wdzięczni za Waszą życzliwość, zapewniamy o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” również za złożone ofiary.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Borowiec Berna-detta, Kądziołka Bronisław, Kądziołka Stanisława, Waresiak Bożena, Przesławska Maria, Bogdano-wicz Marta, Kukułka Małgorzata, Łuszcz Danuta, Grochola Helena, Halik Dorota, Kosałka Anna. Bóg zapłać za waszą pracę. * W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Grodzki, Styrna, Kubala, Tyrkiel, Grynastyl, Grynastyl, Leks, Żółty, Koperny, Pluszewski, Zagórski, Skrzyński.

8. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 200 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł pewna rodzina z Brzeska, 150 zł Róża św. Józefa (zel. Teresa Przesławska). Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, i te comiesięczne. Dziękujemy również tym, którzy, wpłacają bezpośrednio na konto Parafii. Ci, którzy chcą wpłacić na konto parafii informujemy, że Numer konta zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń.

9. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Elżbieta Brzyk, lat 69, ze Sterkowca, oraz Lesław Święch, lat 60, ze Szczepanowa. Pogrzeb jego będzie jutro o godz.14.oo. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

10. Przypominamy, że do końca stycznia, można się jeszcze zapisać na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Informujemy, że Pielgrzymka będzie trwać 13 dni, od 7 lipca. Jest jeszcze kilka miejsc. Koszt pielgrzymki to 1100 złotych oraz 600E. Program ramowy, zamieszczony jest w gablotach parafialnych, przy wyjściu z Bazyliki. Wszyscy zapisujący się na wyjazd, otrzymają szczegółowy program Pielgrzymki. Zapraszamy do Pielgrzymowania.

11. Wzorem ubiegłych lat, również w tym roku, mamy możliwość, by przy rozliczeniu podatku rocznego z uzyskanych dochodów, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, działającą przy naszej Parafii lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób sami możemy zdecydować, w jaki sposób zostanie spożytkowany ten 1% podatku, który i tak zostanie nam pobrany. Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, serdecznie dziękujmy. Chcemy poinformować, że Stowarzyszenie z zebranych funduszy, przekazało 7.000 złotych, na zakup płyt granitowych na obłożenie cokołu, przy figurze Św. Stanisława w Mokrzyskach. Bóg zapłać!

12. Dyrektor, wraz Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, zapraszają wszystkich Seniorów, w środę – 24 stycznia na godz. 11.oo na wspólne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka do Domu Kultury w Sterkowcu, a o godz. 14.oo na zabawę choinkową dla dzieci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach, wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.
* W środę, obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

2. Od czwartku do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do modlitwy z tymi, którzy wyznają wiarę w Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu patronują nam:
* w środę – Św. Antoni, opat.
* w piątek – Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup

4. Duszpasterz Nauczycieli Dekanatu Szczepanowskiego oraz Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie Dolnym wraz z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie, serdecznie zapraszają na Opłatek Dekanalny dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty z Dekanatu Szczepanowskiego, który odbędzie się 18.01.2018 roku, tj. w czwartek, o godzinie 17.oo w Kościele Parafialnym w Borzęcinie Dolnym. Bardzo serdecznie zapraszamy z Parafii wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów świeckich na wspólne kolędowanie.

5. W najbliższą sobotę tj. 20 stycznia na godz. 10.oo zapraszamy DSM i Ministrantów na spotkanie opłatkowe.

6. Również w sobotę o godz. 17.oo odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Młodzieży z Dekanatu Szczepanowskiego. Spotkanie to rozpoczęcie o godz. 17.oo Mszą świętą. Na Mszę św. i na to spotkanie, przychodzi obowiązkowo młodzież z klas VI i VII, oraz młodzież z Gimnazjum klasy II i III, przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. W niedzielę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w przyszły poniedziałek – Dzień Dziadka.

8. Sołtys Szczepanowa oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepanowie, serdecznie zapraszają wszystkich seniorów i emerytów na noworoczne spotkanie połączone z Dniem Babci i Dziadka. Spotkanie, odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 stycznia o godzinie 10.oo w szkolnej świetlicy. Organizatorzy zapraszają wszystkich seniorów, niezależnie od tego czy ich wnuki są uczniami szkoły, czy też nie.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej, spotkanie wszystkich redaktorów „Pasterza”.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Dziadoń Maria, Kocoł Anna, Misztak Agnieszka, Piwowarska Bogusława, Jasny Anna, Przesławska Renata i Andrzej, Stypuła Janina, Żurek Jerzy i Michał.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Borowiec, Kądziołka, Kądziołka, Waresiak, Przesławska, Bogdanowicz, Kukułka, Łuszcz, Grochola, Halik, Kosałka.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 120 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 100 zł pewna osoba ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, i te comiesięczne. Dziękujemy również tym, którzy, wpłacają bezpośrednio na konto Parafii. Ci, którzy chcieliby wpłacić na konto parafii informujemy, że nr konta zamieszczony jest gablocie parafialnej.

11. Za dwa tygodnie w niedzielę tj. 28 stycznia, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania.

12. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

13. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych, przyzywamy dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Szczęść Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego – 07 stycznia 2018 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pana Jezusa. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
* Po południu, o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz.15.3o. Przypominam wiernym, że w ramach duchowych postanowień po peregrynacyjnych, obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii świętych; Siostry Faustyny i Jana Pawła II, w każdą niedzielę o godzinie 15.oo, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Nieszpory i Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, szczególnie tych, którzy przychodzą na Mszę świętą popołudniową, aby przyjść wcześniej i uczestniczyć w Koronce i Nieszporach.

2. W każdą środę, o godz. 17.oo, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz w każdy czwartek, na Nowennę, do św. Stanisława, BM. Pamiętajmy, aby w tych dniach, każdego tygodnia w ciągu całego roku, było nas na nowennach jak najwięcej. Również, po wielu rozmowach z osobami, które zapisały się do Rycerstwa Niepokalanej, / a przecież zapisało się prawie 600 osób/, chcemy z tych osób, stworzyć grupę modlitewną. Spotkania modlitewne, będą w każdą I sobotę miesiąca w czasie nabożeństwa wieczornego. Aby spełnić prośby MB Fatimskiej, będziemy chcieli w ten sposób rozpropagować nabożeństwa I sobót miesiąca w naszej Parafii.

3. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Informujemy Parafian, że z naszej Parafii w dniach od 7 do 17 czerwca, tak, aby być w Fatimie na nabożeństwie i procesji 13 czerwca, będzie zorganizowana autokarowa Pielgrzymka do Sanktuariów Europy min.; Maria Zell, Einsideln, La Salet, Lourdes, Fatima, i wiele innych Portugalskich i Hiszpańskich Sanktuariów. Chętni, którzy będą chcieli wziąć udział w tej Pielgrzymce, proszeni są, aby się zapisali na listę w zakrystii do końca stycznia. Szczegóły, oraz koszt pielgrzymki podamy w przyszłą niedzielę tj. 14.stycznia wraz z programem, które przygotowuje Biuro Pielgrzymkowe, z którym pojedziemy.

5. Wszystkim świętującym w tym tygodniu, swoje urodziny i imieniny oraz inne rocznice, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe w naszej Parafii. Plan kolędy na ten tydzień.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI – 06.01. 2018 R.

1. Dzisiaj, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to, przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowo-narodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii.
* Msze św. jak w każdą niedzielę 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, o 15.3o Msza Święta. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredą, – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, oznaczamy nasze mieszkania na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Oznakowanie drzwi naszych domów, jest wyznaniem naszej wiary.
* Po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.oo, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Koncert Noworoczny w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego i Orkiestry z Okulic. Jest to wspólne przedsięwzięcie Chóru i Orkiestry. Będą wykonywane różne utwory, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, aby docenić trud i poświęcenie wszystkich wykonawców w przygotowaniu noworocznego koncertu.

2. Dziś Caritas Parafialny, rozprowadza kadzidełka i kredę, którą zaznaczymy na drzwiach naszych domów imiona trzech Mędrców; C+M+B+2017, „ Christus Mansionem Benedicat”- czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”.

3. W związku z dzisiejszą uroczystością, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, zaprasza na pochód „Trzech Króli”, który rozpocznie się o godz. 13.oo na placu Kazimierza Wielkiego. Program pochodu na afiszach.
4. Dziś przeżywamy Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Swoją modlitwą i ofiarami zbieranymi na tacę, wspieramy misje.

5. Jutro niedziela Chrztu Pańskiego. Z tej racji, jutro uroczyste udzielanie Sakramentu chrztu świętego będzie na Mszy Św., o godz. 11.oo. Przy tej okazji przypominamy, że w naszej Parafii, chrzty są udzielane w każdą drugą niedzielę miesiąca, na Mszy św., o godz. 11.oo. Prosimy, aby w tym terminie przynosić dzieci do chrztu świętego.

6. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały Bazylikę, pracowali; Matys Stanisław, Matys Beata, Reczek Stanisław, Lis Stanisław, Gaudnik Agnieszka, Czachor Mateusz, Woda Renata, Siemińska Ilona, Dziekanowska Urszula, Lambert Danuta, Rygielska Lucyna. Bóg zapłać za waszą pracę.

7. Ofiary na prace budowlane przy naszym sanktuarium złożyły: 135 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, oraz 1 tyś. zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie oraz te, które są wpłacane na konto Parafii. Wszystkie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

8. W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki, prosimy kolejnych Parafian z Przyborowa, rodziny; Dziadoń, Kocoł, Misztak, Piwowarski, Jasny, Szlachta, Przesławski, Stypuła, Żurek.

9. Zachęcamy do lektury, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i innych czasopism religijnych.

10. Informujemy Parafian, że z naszej Parafii w dniach od 7 do 17 czerwca, tak, aby być w Fatimie na nabożeństwie i procesji 13 czerwca, będzie zorganizowana autokarowa Pielgrzymka do Sanktuariów Europy min.; Maria Zell, Einsideln, La Salet, Lourdes, Fatima, i wiele innych Portugalskich i Hiszpańskich Sanktuariów. Chętni, którzy będą chcieli wziąć udział w tej Pielgrzymce, proszeni są, aby się zapisali na listę w zakrystii do końca stycznia. Szczegóły, oraz koszt pielgrzymki podamy w przyszłą niedzielę tj. 14.stycznia wraz z programem, które przygotowuje Biuro Pielgrzymkowe, z którym pojedziemy.

11. Wszystkim dzisiejszym solenizantom i jubilatom, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2018 r.

1. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku 2018.W liturgii celebrujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy Nowy Rok kalendarzowy pod okiem i opieką Maryi, która – jak przypomina nam dzisiejsza Ewangelia – zachowywała i rozważała wszystkie te sprawy w swoim sercu. Niech Jej postawa kształtuje także nasze życie, a Ona, najlepsza z matek, niech uczy nas odczytywania wszystkiego, co się nam przytrafia i w czym uczestniczymy z Bożej perspektywy.

2. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia, modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny.

3. Jutro w liturgii wspominamy; św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, dokt. Kła.

4. Informujemy Parafian, że w dniu wczorajszym odeszła do wieczności śp. Małgorzata Cebula ze Szczepanowa, lat 50. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 13.oo. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

5. Drodzy Parafianie, rodacy i goście !. Na progu Nowego Roku, jako wasi Duszpasterze życzymy Wam;
= byście wszyscy otworzyli się na Bożą miłość, aby mogła napełnić Wasze domy, Wasze rodziny i stała się dla Was, źródłem życia Bożego.
= Niech Boże błogosławieństwo i Chrystusowy pokój, towarzyszą wam i waszym rodzinom przez wszystkie dni Nowego Roku.

= By ten Nowy Rok, był dla was wszystkich czasem prawdziwie błogosławionym, i obfitującym w Boże Miłosierdzie!
= Życzymy Wszystkim, dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym oraz opieki MB i Stanisława naszego Rodaka.
Szczęść Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2017 R.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy – Święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
Święta Rodzina Nazaretańska, jest dla nas i dla naszych rodzin wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Będziemy prosić o świętość naszych rodzin.
* Dziś wypada również zakończenie Starego Roku 2017.W ciągu całej niedzieli, będziemy dziękować Panu Bogu za miniony Rok. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i o godz. 15.30 Msza św.

2. Jutro będziemy przeżywać Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok 2018. Wejdźmy z Maryją w Nowy Rok i prośmy Ją, aby wzięła nas w matczyną opiekę.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota stycznia. Zachęcamy też do trwania w Łasce Uświęcającej, by na I piątek przyjąć Chrystusa do swoich serc. Dla tych, którzy będą chcieli jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej, spowiedź będzie codziennie rano i wieczorem przed Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od godz. 16.oo.
* W I czwartek od godz. 16.oo – Godzina święta. Zachęcamy Parafian do modlitwy wobec Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

4. W piątek, po Mszy św. o godz. 17.oo w Sali Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe, uczestników ostatniej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory, o 15.3o Msza święta.
* Po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.oo, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Koncert Noworoczny w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego i Orkiestry z Okulic. Jest to wspólne przedsięwzięcie Chóru i Orkiestry. Takie koncerty odbyły się już w Parafiach sąsiednich, dlatego bardzo liczymy na liczną publiczność.

6. Dziękujemy rodzinom z Przyborowa, które sprzątały Bazylikę. Pracowali; Guzy Krzysztof, Kądziołka Wanda, Kądziołka Władysław, Pamuła Patrycja, Żurek Edyta, Cebula Natalia i Wojciech, Jawor Barbara, Pasierb Janusz. Bóg zapłać za Waszą pracę.

7. W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy kolejne rodziny z Przyborowa; Matys, Matys, Reczek, Lis, Gaudnik –Lambert, Woda, Siemiński, Mach, Rygielski, Dziekanowski.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 160 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Składamy serdeczne podziękowanie dzieciom z DSM i PDMD za przygotowanie i podjęcie Kolędy Misyjnej. Zebrane przy tej okazji ofiary, w kwocie 10.210 złotych, zostaną przekazane dla dzieci, które w tym roku zostały objęte pomocą – szczególnie dzieciom z Syrii z Aleppo. Dziękujemy tym, którzy przygotowali te dzieci do kolędy, oraz Pani Teresie Seidler i rodzicom, którzy pomagały dzieciom oraz parafianom, którzy przyjęli kolędników misyjnych. Bóg zapłać.

9. W Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Przeżywajmy kolędę w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Prosimy, aby z wyznaczonego rejonu przysłać po księdza pojazd oraz zatroszczyć się również o jego odwiezienie po zakończonych odwiedzinach.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *