OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018


Archiwum ogłoszeń
Rok 2017 <==


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 Niedziela Zwykła – 18.11. 2018 r.

1. Dzisiaj, o godz. 11.oo Msza św. dla dzieci szkolnych. O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory Eucharystyczne na zakończenie adoracji. 15.30 Msza Święta.

2. O godz. 14.00, z parkingu przy Bazylice, wyjazd do Zabawy, powrót planowany jest na godz. 20.oo. W programie Pielgrzymki do Zabawy; – O godzinie 15.oo Droga Krzyżowa Szlakiem Męczeństwa bł. Karoliny, Kózkówny, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski. Rozważania poprowadzi Gabriela Machaczek – Doktor Nauk Humanistycznych. Po Drodze Krzyżowej, o godz. 18.oo, Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, który przekaże Relikwie Błogosławionej Karoliny dla naszej Parafii.

3. W naszej Bazylice, przez cały miesiąc listopad o godz. 16.3o, jest odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

4. Dziś, przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Módlmy się za tych, którzy zginęli w wypadkach drogowych oraz za tych wszystkich, którzy cierpią z powodu nagłego odejścia z grona żyjących swoich najbliższych.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– we wtorek – wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
– w środę – Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny
– w czwartek – wsp. Św. Cecylii, dziew, i męcz., Patronki muzyki kościelnej.
– Z tej okazji, wszystkim Chórzystom, Zespołowi „Oremus” oraz ich prowadzącym, Pani Elżbiecie i Panu Wojciechowi, składamy serdeczne życzenia, by poprzez piękny śpiew ubogacali liturgię w naszej Bazylice i promowali nasze Sanktuarium.

6. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 17.3o, na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego”. Tematem rozważania będzie „Kryzys wspólnoty rodzinnej” Bardzo prosimy małżonków oraz rodziny, o przedstawienie swoich przemyśleń, na postawione poniżej pytania;
1. „Co jest obecnie, przyczyną powstawania kryzysów w rodzinie i w małżeństwie ? ”,
2. „Co zrobić, aby tych kryzysów uniknąć?”.
3. „Jak wzmacniać więzi w małżeństwie i w rodzinie w kontekście emigracji zarobkowej?”
4. Jak towarzyszyć osobom porzuconym przez małżonka sakramentalnego (żyjącym samotnie i pragnącym dochować wierności przysiędze małżeńskiej)?
Karteczki ze swoimi przemyśleniami, a może i doświadczeniem tej sytuacji oraz propozycjami ich rozwiązań, prosimy składać do skrzynki z napisem V Synod Diecezji Tarnowskiej. Włączmy się w dyskusję na ten temat, bardzo ważny dla każdej rodziny.

7. W piątek na Mszę św. o godz. 17.oo, zapraszamy młodzież z klas VIII, oraz klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na zakończenie Mszy Świętej będzie wystawienie Najśw. Sakr., odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, oraz Akt Poświęcenia Rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi-Królowi. Za odmówienie tych modlitw będziemy mogli zyskać odpust zupełny.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Borowiec Małgorzata, Pacura Agnieszka, Szęszoł Maria, Pudełek Tadeusz, Gwóźdź Dorota, Koczwara Ewa, Kania Stanisław, Tlałka Zofia, Stępak Barbara. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Mokrzysk; Siemiński, Siemiński, Tyrkiel, Knap, Halik, Kądziołka, Giemza, Pacura, Stós, Borowiec, Zachara.

10. Ofiary na prace przy budowie Ołtarza Polowego złożyły: 90 zł rodziny sprzątające Bazylikę, 1000 zł. pewna osoba Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te miesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

11. Zachęcamy do lektury naszego czasopisma „Pasterz” oraz Gościa Niedzielnego Informujemy też, że są jeszcze kalendarze rolników w formie książkowej.

12. Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku, organizuje weekendowe rekolekcje dla kobiet – pn. „KOBIETA – KRÓLEWSKI PROJEKT”, które odbędą się w dniach od 23 do 25 listopada. Zgłoszenia telefonicznie do najbliższej środy. Koszt 75 zł. (w tym catering i materiały biurowe).  Szczegóły na plakatach.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 Niedziela Zwykła – 04.11.2018 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami. O 15.3o Msza Święta.

2. W naszej Bazylice, w miesiącu listopadzie o godz. 16.3o, będzie odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy dorosłych, a szczególnie dzieci i młodzież.

3. We wtorek, na godz.17.oo, zapraszamy na kolejną katechezę we wspólnocie Parafialnej, rodziców i dzieci z klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
– w sobotę – wsp. Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

5. W najbliższą sobotę, tj. 10 listopada, Mszą świętą o godz. 17.oo, rozpocznie się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę, z racji uroczystości Świętego Marcina, odpust w Gnojniku. Ks. Proboszcz, serdecznie zaprasza na sumę o godz. 11.oo

7. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 11- go listopada, zachęcamy, do wywieszenia na swoich domach flagi Narodowej, a podczas świąt kościelnych dodatkowo flagi papieskiej i kościelnej.

8. W związku z przeżywaną 100. rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszym Sanktuarium, powyższą uroczystość, będziemy świętować w dwóch etapach. Już w najbliższy czwartek, tj. 8 listopada po Mszy św. o godz. 17.3o, w sali Domu Pielgrzyma, Społeczność Szkoły Podstawowej w Szczepanowie, z Panią Sołtys oraz Chórem Sanktuaryjnym, przygotowali „Wieczornicę Patriotyczną”. Na tę Wieczornicę, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian oraz młodzież z klas VII, VIII i III Gimnazjum, w ramach katechezy Parafialnej.
* Natomiast w niedzielę, 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, w naszym Sanktuarium, będziemy przeżywać główną uroczystość rocznicową z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. – Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą w intencjach Ojczyzny o godz. 15.oo, w czasie, której zostanie poświęcony Sztandar Rycerzy Kolumba. Na zakończenia Mszy św. przejdziemy z Bazyliki do Panteonu Świętych i Błogosławionych, odmówimy wspólnie Różaniec za poległych w obronie Ojczyzny oraz apel z przywołaniem tych, którzy od nas odeszli. Po powrocie do Bazyliki będzie okolicznościowy Koncert Zespołu NORO LIM „Jesteś, który jesteś”, czyli rozważania Modlitwy Pańskiej. Specjalne zaproszenia na te uroczystości, przekażą dziś Harcerze przy Bazylice.

9. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencjach Ojczyzny, a także za tych, którzy o Jej niepodległość walczyli i oddali swoje życie.

10. Już dzisiaj informujemy, że za dwa tygodnie w niedzielę, tj. 18. listopada, organizujemy wspólny wyjazd w godzinach popołudniowych do Zabawy, na uroczystość Bł. Karoliny Kózka. W tym dniu, podczas Mszy świętej, na prośbę o relikwie, złożoną na ręce Księdza Biskupa Ordynariusza, Ksiądz Biskup, przekaże dla naszej Parafii relikwie Błogosławionej Karoliny. Będzie to niejako uwieńczenie wcześniej podjętych starań o wyniesienie Jej na ołtarze, przez Ks. Prałata Władysława Mendrelę, oraz naszej codziennej modlitwy o Jej kanonizację. Wszyscy chętni, którzy będą chcieli wyjechać w delegacji po Relikwie do Zabawy, prosimy, aby się zapisali w zakrystii. Szczegóły i godzinę wyjazdu podamy w najbliższą niedzielę.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym porządkowali Bazylikę. Pracowali, w środę; Bant Ewa, Piwowarska Zuzanna, Przybylski Tomasz, Wielgosz Zofia, Pasula Kazimiera, Ziomek Barbara, Sitko Jan, Misina Barbara, Wielgosz Jadwiga. – w sobotę; Gibała Ewa i Gabriela, Rynduch Teresa i Aleksandra, Szuba Małgorzata, Dudek Dorota, Wąs Beata, Strojny Jolanta, Słowik Celina i Stanisław, Siciarz Małgorzata, Franczak Krystyna i Władysław, Fikus Roman, Różańska Marcelina, Kośmider Bogumiła. Bóg zapłać !
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Mokrzysk, rodzinę; Szatkowski, Bratek, Pasula, Janus, Boruta, Żurek, Góra, Góra, Panek, Tyka, Glonek.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary, jakie składaliście przy okazji wypominek. Za każdy gest życzliwości z Waszej strony, składamy serdeczny – Bóg zapłać!

13. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy zakupili znicze w sklepiku parafialnym, włączając się tym samym w prace przy budowie Ołtarza Polowego w Panteonie Szczepanowskim. Dziękuję Pani Bogusławie Moryc, która podjęła się trudu rozprowadzania zniczy na naszym stoisku. Bóg zapłać!.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i polecamy was w naszych modlitwach.

Ogłoszenia społeczne;
1. Przypominamy, że 8 listopada, tj. czwartek, w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

2. Brzeskie Zakłady Komunalne informują mieszkańców Mokrzysk, że w związku ustanowionym dniem wolnym od pracy 12 listopada, odbiór odpadów zostaje przeniesiony na 9 listopada 2018 r., tj. piątek.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2018

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy, zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką.
* Dzisiaj jeszcze Msze św. w naszej Bazylice o godz. 8.oo, 9.3o i 11.oo.
* Po południu o godz. 13.3o, procesja z Różańcem za zmarłych i Msza św. o godz. 14.oo. Zachęcamy wszystkich wiernych, do uczestnictwa w tej pięknej modlitwie za zmarłych.

* Wszystkich przyjeżdżających samochodami na to nabożeństwo, informujemy, że będzie można zaparkować na placu cmentarnym, wjeżdżając bramą koło śmietnika. Jest tam wiele miejsca do parkowania, skorzystajmy z tego.

2. Przy cmentarzu prowadzona jest sprzedaż zniczy. Nabywając je w sklepiku parafialnym przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy Ołtarzu Polowym w Panteonie Świętych i Błogosławionych. Bóg zapłać tym, którzy już zakupili znicze w naszym sklepiku, i tym, którzy to uczynią dziś i w najbliższych dniach.
* O godz. 21.oo na naszym cmentarzu, młodzież z Grupy Apostolskiej poprowadzi Różaniec za zmarłych. Zapraszamy!!!

3. * Jak co, roku przy bramach cmentarnych w dniu 1 listopada, zbierane są ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze wspólnotą seminaryjną składają serdeczne Bóg zapłać za każdy złożony dar serca!

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy; I piątek, i I sobotę listopada.

5. Jutro w I piątek wypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze św., w Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, Msza na cmentarzu o godz. 11.oo. Po południu o godz. 17.00 Różaniec z wypominkami za zmarłych, a po nim Msza święta.

6. Od dziś do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, a jutro również Bazyliki i Kościoła na Cmentarzu i ofiarować go za naszych zmarłych. Pamiętajmy, że warunki konieczne do uzyskania odpustu są następujące: – trzeba nawiedzić Bazylikę lub Kościół na Cmentarzu, odmówić tam modlitwy; Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także, spełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu, czyli;
– być w stanie łaski uświęcającej, a więc, po spowiedzi sakramentalnej, – przyjąć Komunię św., – odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
Nie zaniedbujmy tego uczynku miłosierdzia, gdyż w ten sposób włączamy się w świętych obcowanie i możemy żywić większą nadzieję, że po naszej śmierci i o nas też ktoś będzie pamiętał, a zmarli, którym my pomogliśmy, wyjdą nam naprzeciw i będą się za nami wstawiać przed obliczem Pana Boga.

7. W sobotę objazd chorych od godziny 8.oo.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i polecamy was w naszych modlitwach.

9. Informujemy Parafian, że zmarł śp. Marek Gibała, lat 57, pochodzący z Łęk. Pogrzeb jutro o godz. 13.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 28. 10. 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym świętujemy liturgiczną rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego – naszej Bazyliki. Na zakończenie Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus…
* Po południu o godz. 1500 nabożeństwo różańcowe w intencji budowniczych bazyliki oraz ofiarodawców troszczących się duchowo i materialnie o naszą świątynię. Po różańcu Msza Święta.
* W poniedziałek różaniec prowadzą Dziewczęta z DSM.
* We wtorek – Lektorzy
* w środę – na zakończenie nabożeństw różańcowych, modlitwę poprowadzi – Grupa Biblijna.

2. We wtorek od godz. 1400 do 1700 w naszej Parafii, będzie spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i przed I Piątkiem miesiąca listopada. Przybędą Księża z Dekanatu, aby pomóc w spowiedzi, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich starszych do skorzystania z sakramentu pokuty już we wtorek. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej jest konieczny, aby zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych.

3. Przy cmentarzu prowadzona jest sprzedaż zniczy. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, pomagamy przy budowie Ołtarza Polowego w Panteonie Świętych i Błogosławionych naszej Diecezji. Zapraszamy na nasze stoiska!!. Bóg zapłać tym, którzy już zakupili znicze w naszym sklepiku, i tym, którzy to uczynią w najbliższych dniach.

4. Apelujemy do wszystkich porządkujących groby najbliższych, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu.

5. W czwartek, 1 listopada, wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 13.3o na cmentarzu, różaniec za zmarłych, a po różańcu o godz. 14.oo Msza św. Ofiary na tacę z tej Mszy św. przeznaczone będą na prace porządkowe na cmentarzu. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, oraz we Mszy świętej ofiarowanej za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uczestnicząc na Cmentarzu we Mszy świętej, możemy w tym dniu przyjąć po raz drugi Komunię Świętą, ofiarując ją za tych, którzy od nas odeszli.
* Przypominamy, że nie będzie w Bazylice Mszy św. o godz. 15.3o.
* W Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 21.oo na naszym cmentarzu, młodzież z Grupy Apostolskiej poprowadzi Różaniec za zmarłych. Zapraszamy!!!
* Jak co roku, przy bramach cmentarnych w dniu 1 listopada, zbierane będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze wspólnotą seminaryjną składają serdeczne Bóg zapłać!

W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. w Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o; na cmentarzu o godz. 11.oo, a po południu w Bazylice o godz. 17.00 Różaniec z wypominkami za zmarłych, a po nim Msza święta. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W I sobotę kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą od godziny 8.oo.

7. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Już dzisiaj informujemy Parafian, że za dwa tygodnie 11 listopada tj. niedziela, w naszym Sanktuarium, będziemy przeżywać główną uroczystość rocznicową z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 15.oo, w czasie, której zostanie poświęcony Sztandar Rycerzy Kolumba. Na zakończenia Mszy św. wyjdziemy z Bazyliki do Panteonu Świętych i Błogosławionych, odmówimy wspólnie Różaniec za poległych w obronie Ojczyzny oraz apel z przywołaniem tych, którzy od nas odeszli. Po powrocie do Bazyliki będzie okolicznościowy Koncert Zespołu NORO LIM „Jesteś, który jesteś”, czyli rozważania Modlitwy Pańskiej

9. Dziękujemy parafianom z Mokrzysk, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami bazylikę. Pracowali: Żurek Małgorzata, Kopacz Krystyna, Cisak Karol, Stolarczyk Marta, Pasierb Danuta, Sumara Anna, Leśniak Bożena, Gibała Elżbieta. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, w środę 31.X. Rodziny: Piwowarski, Dudek, Bant, Przybylski, Wielgosz, Pasula, Ziomek, Sitko, Gałek, Misina, Pasierb, Dąbrówka.- oraz w sobotę 3.XI. Rodziny: – Turlej, Gibała, Rynduch, Szuba, Dudek, Wielgosz, Wąs, Strojny, Słowik, Siciarz, Franczak, Fikus.
* Ofiary na prace budowlane przy Ołtarzu Polowym złożyły 320 złotych, rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i polecamy was w naszych modlitwach.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Dal, lat 74, poch. z Mokrzysk, zam w Brzesku. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

Ogłoszenia społeczne;
1. Urząd Gminy w Borzęcinie, informuje mieszkańców Łęk, że w dniu 3listopada, tj. sobota będzie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

2. Informujemy Parafian, że w przyszłym tygodniu 8 listopada, tj. przyszły czwartek, w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.


Ogłoszenia duszpasterskie
29 Niedziela zwykła 21.10. 2018 r.

1. Dziś w całym Kościele obchodzimy „Światowy Dzień Misyjny” i rozpoczynamy „Tydzień Misyjny”. Swoimi modlitwami i ofiarami zbieranymi na tacę, które w całości są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego, wspieramy dzieło misyjne Kościoła. O godz.15.oo, Różaniec misyjny, a w ciągu tygodnia o godz. 17.oo. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym

2. Dzisiaj w Przyborowie odpust. Ksiądz Proboszcz, zaprasza na uroczystą sumę o godz. 11.oo.

3. Jutro w liturgii – wspominamy Św. Jana Pawła II, Papieża. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. rano i wieczorem, oraz na różaniec. Po Mszy świętej, będziemy mogli oddać cześć Świętemu Janowi Pawłowi II, przez ucałowanie Jego relikwii.
* W tym tygodniu do prowadzenia Różańca zapraszamy;
– w poniedziałek – DSM – we wtorek – dzieci szkolne ze Szczepanowa.
– w środę – Caritas – po Różańcu i Mszy św. spotkanie wszystkich członków Caritas na plebanii.
– w czwartek – Lektorzy
– w piątek – Młodzież z klas VIII, i z klas III Gimnazjum. – w przyszłą Niedzielę – Grupa Biblijna.

4. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza na Koncert Religijno-Patriotyczny „ W HOŁDZIE OJCU ŚW. JANOWI PAWŁOWI II” w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego ze Szczepanowa i Orkiestry Dętej z Okulic, który odbędzie się w dniu 26 października o godz. 18.oo w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Brzesku.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.

6. Od jutra przy cmentarzu prowadzona będzie sprzedaż zniczy. Dzisiaj, możemy je nabyć w naszym sklepiku sanktuaryjnym. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, pomaga-my przy budowie Ołtarza Polowego w Panteonie Świętych i Błogosławionych naszej Diecezji. Zapraszamy na nasze stoiska!!.

7. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy po raz kolejny, by liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie. Przypominamy również, że zgodnie ze Statutem Cmentarnym, nieopłacone miejsce na cmentarzu, po 20 latach, przechodzi na własność Parafii.

8. Przy wyjściu z Bazyliki, na stolikach są kartki na wypominki. Możemy je zabrać do domu i bardzo prosimy, aby wypisując dusze wypominane, wypisywać na odpowiednich kartkach. Roczne na kartach całorocznych, natomiast na miesiąc listopad, na tych drugich kartkach.

9. Już dzisiaj informujemy, że w przyszły wtorek, tj. 30 października, w naszej Parafii będzie spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed I Piątkiem miesiąca listopada, w godzinach od 14.oo do 17.oo.

10. Dziękujemy parafianom z Mokrzysk, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali; Pluskwa Urszula, Gibała Krystyna, Gibała Mateusz, Broszkiewicz Mateusz, Mularz Urszula, Bukowiec Monika, Zachara Maria, Joanna i Bartłomiej, Latocha Tomasz, Lewandowska Maria. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu, prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodziny; Żurek, Gładki, Zachara, Kopacz, Cisak, Stolarczyk, Pasierb, Sumara, Leśniak, Gibała.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje.


Ogłoszenia duszpasterskie
28 Niedziela zwykła 14.10.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem; „Promieniowanie Ojcostwa”. Przeżywany XVIII Dzień Papieski jest okazją, aby wyrazić wdzięczność wszystkim ojcom, którzy gorliwie realizują trud wychowania swych dzieci, objawiając im tym samym Ojcostwo Boga.
* Dziś przed Bazyliką młodzież z naszej Parafii przeprowadza zbiórkę ofiar na stypendia dla młodzieży z rodzin wielodzietnych i biednych. Apelujemy do wiernych, by swoje ofiary składali do puszek naszej młodzieży ze Szczepanowskimi identyfikatorami. Pozostali, którzy nie mają identyfikatorów z pieczęcią Bazyliki Szczepanowskiej, i chcą zbierać w naszej Parafii, robią to bezprawnie. Nie dajmy się naciągać.
* Również dzisiaj, przeżywamy X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Ksiądz Biskup zachęca wiernych Diecezji, aby w przyszłą niedzielę w duchu solidarności, włączyć się w X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Tarnowa.
* Wspólne spotkanie rozpocznie się od Eucharystii celebrowanej w o godz. 1200, w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. * Po Mszy świętej, o godz.13.oo, przemarsz ulicami Tarnowa do Kościoła Bł. Karoliny. Podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia.
* O godz. 15.oo, spotkanie w kościele Bł. Karoliny Kózka, śpiew pieśni patriotycznych i posiłek.

2. W dzisiejszą niedzielę tj. 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej, – czyli Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia poparte modlitwą różańcową, na którą serdecznie Was zapraszamy. Zapraszamy również dzieci i młodzież, aby wspólną modlitwą wypraszać dla swoich nauczycieli zdrowie, siły i Boże błogosławieństwo w pracy.

3. Jutro o godz. 8.oo rano w naszej Bazylice, zostanie odprawiona Msza Święta z okazji VIII – rocznicy, nadania imienia św. Stanisława BM, Publicznej Szkole Podstawowej w Sterkowcu. Na Tę Mszę świętą zapraszamy również mieszkańców Sterkowca. O godz. 7. 45 będzie podstawiony autokar przy szkole, którym będzie można za darmo przyjechać na Mszę św. ze Sterkowca i z powrotem. O godz. 9.3o będzie otwarcie i poświęcenie nowych sal lekcyjnych.

4. W ciągu tygodnia, o godz. 17.oo. różaniec i Msza św. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. W tym tygodniu o poprowadzenie różańca prosimy;
– w poniedziałek – DSM,
– we wtorek – lektorzy,
– w środę – Grupa Biblijna – w czwartek – Członkowie Parafialnego Zespołu Synodalnego
– w piątek – Rycerze Kolumba. – w sobotę – Ministranci

5. We wtorek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu, 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

6. W czwartek po nabożeństwie wieczornym o godz. 18.3o, odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem spotkania będzie „Dziedzictwo rodziny diecezjalnej”

7. W tygodniu przeżywać będziemy;·
– w poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– we wtorek – wsp. Św. Jadwigi Śląskiej
– w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
– czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia.
– w piątek – wsp. Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki
– w sobotę – wsp. Św. Jana Kantego, prezb.

8. W sobotę na godz. 9.oo zapraszamy na spotkanie ministrantów i tych, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, począwszy od klas III szkoły Podstawowej.

9. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać „Światowy Dzień Misyjny”. W tym dniu będziemy się modlić za misje i Misjonarzy, a złożone ofiary na tacę będą przeznaczone na cele Misyjne.
* W tym dniu odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Jana z Kęt w Przyborowie. Ksiądz Proboszcz, serdecznie zaprasza na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.oo.
* We wszystkich Parafiach, odbędzie się liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św.

10. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy do wszystkich, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy nagrobkach pomnikach i powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.
* Przy tej okazji, po raz kolejny apeluję do wszystkich, którzy mają pomniki lub grobowce przy drzewach, czy też w zasięgu ich powalenia w czasie nawałnic, aby grób sobie ubezpieczyć. Parafia nie może ubezpieczyć żadnego grobowca, bo nie jest jego właścicielem. Właścicielem grobowca jest dana rodzina. Parafia posiada ubezpieczenie „OC”, czyli od odpowiedzialności cywilnej, np. gdyby ktoś np. będąc na cmentarzu doznał uszczerbku na zdrowiu.

11. Od dzisiaj, w sklepiku, sanktuaryjnym, możemy nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Nabywając je w naszym sklepiku lub przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac przy budowie Ołtarza Polowego w Panteonie Świętych i Błogosławionych.

12. Dziękujemy Parafianom, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali; Gałek Roman, Cierniak Antoni, Niedojadło Robert, Kuś Zofia i Adam. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Mokrzysk, rodzinę; Faltyn, Stokłosa, Pluskwa, Gibała, Woda, Broszkiewicz, Mularz, Bukowiec, Woda, Sumara, Pacura, Zachara.
* Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 100 zł.

– Rodziny sprzątające Bazylikę oraz 180 zł. sprzątający w minionym tygodniu, 140 zl. Róża Św. Klary, zel. Bożena Waresiak, 400 zł. od pewnej rodziny z Łęk i Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje

15. Informujemy, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Franciszka Lewandowska zd. Pawlik lat 86, poch. z Przyborowa, ostatnio zamieszkała w Tarnowie oraz Śp. Władysława Reczek, lat 94, ze Sterkowca, mama Ks. Bogdana Reczka, ostatnio zamieszkała w Chronowie. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 Niedziela zwykła 07. 10. 2018 r.

1. Dziś, w Parafii Bucze odpust z racji przeniesienia Relikwii Św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.oo., na którą Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza naszych Parafian.
* W naszej diecezji modlimy się za Kapłanów. O godzinie 15oo różaniec, ofiarujemy go o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii, oraz za wszystkich kapłanów, prosząc o świętość ich życia kapłańskiego. Dzisiejsze ofiary, są przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za każdy gest życzliwości składamy Bóg zapłać!

2. W ciągu tygodnia nabożeństwo różańcowe o godz. 17.oo. Po Różańcu Msza święta. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież. W tym tygodniu do prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy:
– w poniedziałek – Róże Żywego Różańca
– we wtorek – Caritas
– w środę – Grupa Biblijna – w czwartek – Lektorzy
– w piątek – Grupa Młodzieżowa
– w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna

3. W czwartek 11 października, przeżywać będziemy ósmą z dziewięciomiesięcznej Nowenny z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.
W programie Nowenny będzie; o godz. 17.oo Różaniec ofiarowany za tych, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny, Msza, św., a na zakończenie nabożeństwa krótki apel. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którym dobro Ojczyzny i jej suwerenność leży na sercu.

4. W najbliższą sobotę tj. 13 października, Mszą św. o godz. 9.oo. w naszej Bazylice, rozpoczynamy Dekanalny Kurs Lektorski. Kurs będzie odbywał się w soboty w godz. od 9.oo do godz. 12.oo. Chętnych chłopców, którzy chcieliby czytać Pismo Święte w czasie Liturgii, serdecznie zapraszamy, aby zgłosili się do Ks. Opiekuna Ministrantów. Apelujemy do rodziców, aby dopomogli swoim synom w podjęciu decyzji o zostaniu Lektorem.

5. W przyszłą niedzielę 14 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski, pod hasłem; „Promieniowanie Ojcostwa”. Przeżywany XVIII Dzień Papieski bedzie okazją, aby wyrazić wdzięczność wszystkim ojcom, którzy gorliwie realizują trud wychowania swych dzieci, objawiając im tym samym Ojcostwo Boga.
* W tym dniu przeżywać będziemy, X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Ksiądz Biskup zachęca wiernych Diecezji, aby w przyszłą niedzielę w duchu solidarności, włączyć się w X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Tarnowa.
* Wspólne spotkanie rozpocznie się od Eucharystii celebrowanej w o godz. 1200, w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.
* Po Mszy świętej, o godz.13.oo, przemarsz ulicami Tarnowa do Kościoła Bł. Karoliny. Podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia.
* O godz. 15.oo, spotkanie w kościele Bł. Karoliny Kózka, śpiew pieśni patriotycznych i posiłek.

6. Spotkanie redakcji „Pasterza” na plebani w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30.

7. Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali; Ewelina Gemza, Joanna Mularz, Katarzyna Piwowarczyk, Józef Bratek, Anna Paweł Mikos, Marta Gładka, Jadwiga Skrzypek, Maria Rudnik, Zofia Wielgosz, Agnieszka Mietła, Katarzyna Szatkowska, Jadwiga Grocholska, Katarzyna Jurgała, Celina Buchalska, Teresa Woda, Leszek Woda. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W związku z tym, że w przyszłą sobotę rozpoczynamy Kurs Lektorski Mszą św. o godz. 9.oo, w naszej Bazylice, prosimy kolejnych mieszkańców z Mokrzysk, aby sprzątanie wykonać w piątek. Do sprzątania prosimy rodziny: Czernik, Cisak, Kalarus, Bąk, Łopatka, Gibała, Gałek, Białek, Cierniak, Niedojadło, Pacyna, Kania, Kuś.
* Ofiary na prace budowlane przy Ołtarzu Polowym złożyły: 1000 zł. pewna osoba z Wokowic i Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne gratulacje i życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.


Ogłoszenia duszpasterskie
26 Niedziela zwykła – 30. 09. 2018 r.

1. Przeżywamy dziś odpust z racji przeniesienia relikwii Św. Stanisława ze Skałki na Wawel. W naszym Sanktuarium gościmy uczestników XXXVII Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolatu Trzeźwości, pod hasłem; „Trzeźwość egzaminem z wolności”, z racji przeżywanej w tym roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Nasz liczny udział w tym Sanktuarium, jest wspólnym wołaniem kościoła o trzeźwość ludzi uzależnionych od alkoholu i innych form zniewolenia.
* Witamy serdecznie wszystkich Pielgrzymów, gości i rodaków przybywających do Szczepanowa z nadzieją, że swoją modlitwą i ofiarą przez wstawiennictwo Św. Stanisława, wyproszą pomoc w trudnym zadaniu ratowania w swoim środowisku bliźnich, którzy uwikłali się w różnego rodzaju uzależnienia, związane z nadużywaniem alkoholu
* Droga krzyżowa wynagradzająca za grzechy pijaństwa, będzie odprawiona, o godz. 10.30, w Panteonie Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest trzeźwość własna, bliskich i naszego Narodu. Zachęcamy też do wpisania swoich postanowień abstynenckich do Księgi, Trzeźwościowej, która znajduje się przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
* Suma odpustowa, o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Prałata Andrzeja Liszki, Dyrektora do spraw gospodarczych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Informujemy chorych i cierpiących, że Msza św., o godz.11.oo będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz przez Internet.
* Po południu, o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o

2. W Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni od dziś rozpoczyna się Tygodniowy Odpust.

3. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach od 05 do 07 października, tj. od piątku do niedzieli. Szczegółowy program zamieszczony jest na afiszach w gablocie parafialnej.

4. Od jutra, rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice będzie odprawiane w tygodniu o godz. 17.oo, a w niedziele i święta o godz. 15.oo. Po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Tych, którzy nie mogą przyjść do Bazyliki, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach.

5. Spotkanie rodziców i dzieci z klas III przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii św. będzie w we wtorek o godz. 17.oo. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

6. W tym tygodniu o włączenie się i poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy;
– w poniedziałek – Ministranci
– we wtorek – dzieci z klas III z rodzicami
– w środę – Grupa biblijna
– w czwartek – młodzież z kl. VII.
– w piątek – młodzież z klas VIII i III Gimnazjum z rodzicami
– w sobotę – Lektorzy
– w niedzielę – Grupa Apostolska Młodzieży.

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dok. Kośc.
– we wtorek – wsp. św. Aniołów Stróżów
– w czwartek – wsp. Św. Franciszka z Asyżu
– w piątek – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

8. W tym tygodniu, przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca października. W czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.oo rano. Spowiedź święta będzie codziennie pół godz. przed Mszą św. rano i wieczorem. W czwartek i piątek od godz. 16.00.

9. Spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania z kl. VII, będzie w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00.

10. W I piątek na godz. 17.oo zapraszamy młodzież z klas VIII i III Gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania. Pragniemy przypomnieć młodzieży i rodzicom, że spotkania formacyjne są wymagane, aby przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Każdą nieobecność należy usprawiedliwić u ks. Jana Tomczyka lub u Ks. proboszcza.

11. W najbliższą sobotę od godz. 8.oo rano, Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

12. Informujemy Parafian, że w najbliższą sobotę tj. 6 października o godz. 11.oo, odbędzie się główna uroczystość podniesienia kościoła Św. Jakuba do godności Sanktuarium Świętego Jakuba przy Drodze „Via Regia” w Brzesku. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza naszych Parafian na tę doniosłą uroczystość. Szczegóły są umieszczone na afiszach.

13. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji, to tradycyjnie Niedziela Kapłańska. O godzinie 15°° odbędzie się Procesja Różańcowa wokół Bazyliki. W czasie procesji, będziemy się modlić za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii i Diecezji. Co roku, wspieramy Seminarium Duchowne naszymi darami z płodów rolnych. Niestety, coraz mniej osób uprawia ziemię i tych darów praktycznie nie ma, dlatego również w tym roku, nie będziemy zbierać płodów rolnych, ale w zamian apeluję do każdej rodziny o hojniejszą ofiarę na składkę, którą przekażemy na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

14. Informujemy, że są już kalendarze Rolników na 2019 r. Cena, wydania książkowego wynosi 21zł a kalendarza z wieńcami żniwnymi 5 zł. Zachęcamy do nabycia.

15. Dziękujemy Parafianom ze Sterkowca, którzy przygotowali i tak pięknie przystroili naszą Bazylikę na czas odpustu. Bóg zapłać za Waszą ofiarną pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Mokrzysk, rodziny: Gemza, Sitarz, Mularz, Piwowarczyk, Bratek, Mikos, Sarlej, Musiał, Pacura, Gładki, Skrzypek, Rudnik, Mietła, Mietła..
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 1000 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

16. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności; śp. Helena Ciuruś, lat 93, z Łęk. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

17. Przypominamy, że w najbliższy czwartek od godziny 8.oo rano w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się badanie USG Doppler Przepływów Szyjnych i Kończyn Dolnych, USG TARCZYCY, NEREK, PŁUC, STAWÓW, PIERSI ORAZ ECHO SERCA. Badania są odpłatne. Cena jednego badania wynosi 55zł. Bliższe Informacje w Przychodni.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne gratulacje i życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

19. Dzisiaj w naszej Bazylice możemy zyskać odpust zupełny. Odmówimy teraz modlitwy, które poleca nam Kościół, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny; Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca.., w intencjach Ojca, Św.- Zdrowaś Maryjo, należy się wyzbyć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego, ofiarować odpust za siebie, lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
Po końcowym błogosławieństwie będziemy mogli oddać cześć św. Stanisławowi przez ucałowanie Jego relikwii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 Niedziela Zwykła – 09 września 2018r.

1. Dzisiaj przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o.
* W dniu dzisiejszym w Borzęcinie Górnym odpust ku czci Narodzenie Najśw. Maryi Panny.

2. Od dziś rozpoczynamy „Tydzień Wychowania” odczytując hasło 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz dzieci i młodzież.

3. We wtorek 11 września, kolejna Nowenna przed 100 – rocznicą odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, którym na sercu leży dobro naszej Ojczyzny. W tym też dniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy także dzieci z klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.

4. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Z tej racji o godz. 17.30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w Panteonie Szczepanowskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym dniu i miejscu.

5. W sobotę 15 września, wspominamy MB Bolesną. W tym dniu rozpoczyna się tygodniowy odpust w Limanowej. Program odpustu wywieszony w gablocie parafialnej.

6. W tym dniu w Dębicy odbędzie się kolejny Synaj – diecezjalne spotkanie młodzieży. Wyjazd młodych z naszego dekanatu o godz. 14.oo z . Koszt to 15 zł. Zapisy do 15 września w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę przypada „Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu”. W tym dniu, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali: Gałek Agata, Dudek Grażyna, Dudek Łucja, Dudek Mariola, Wolsza Beata, Bieniek Dorota, Cisak Grażyna i Grzegorz, i dzieci, Węgiel Elżbieta, Cholewa Krystyna i Stanisław. Bóg zapłać !. W tym tygodniu o uporządkowanie Bazyliki prosimy kolejne rodziny z Mokrzysk: Grzyb, Zachara, Czuj, Turlej, Turlej, Kornaś, Kwiatek, Piwowarski, Franczak, Jemioło, Sarlej, Pytka, Zaucha, Halastra.

9. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyła; 160 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 100 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, 1000 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

10. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich dla dzieci i młodzieży.

11. Informujemy Parafian, że z Dekanatu Szczepanowskiego organizowana jest Pielgrzymka do Włoch -z okazji „40-tej rocznicy wyboru Ojca Świętego św. Jana Pawła II” w dniach 13.10 – 19.10.2018 r.

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

Ogłoszenie.
1. Sołtysi wsi Wokowic i Szczepanowa informują, że do 17 września można dokonać wpłaty III raty podatku. Ponadto informuje się, że na terenie wszystkich sołectw Gminy Brzesko prowadzone są konsultacje społeczne w związku ze zmianami w statutach sołectw dotyczących: 5 letniej kadencji oraz zmiany sposobu wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Projekty statutów udostępnione są w siedzibach sołectw, w Urzędzie Miejskim w Brzesku oraz na stronie internetowej Urzędu do dnia 30 września. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
2. Tarnowska Szkoła Wyższa, prowadzi nabór na studia wyższe magisterskie i licencjackie w roku akademickim 2018/2019. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


Intencje Mszy Świętych: 03.09. 2018 – 09.09. 2018 R.

Poniedz. – 03. 09.
6.3o
Z podzięk. za ocalenie z wypadku, z prośbą o Boże błog. op. MB i św. Stanisława BM dla pewnej rodziny.
+ Józefa Pasuli – 7 dzień po śmierci, od żony i syna.
+ Matyldy, Carlo, Lukasa i Marco Hiibscher.
+ Włodzimierza Żurka rocznica śmierci, od żony i dzieci z rodzimi.
+ Zofii Chwiej od siostry Władysławy z rodziną.
+ Zofii Chwiej od siostrzenicy Aliny i Gieni z rodzinami.
+ Zofii Chwiej od rodziny Przybyłów i Drągów z Wokowic.

8.oo
Msza św. na rozpocz. roku szkolnego, w intencjach dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i katechetów

18.oo
Dziękczynna za opiekę i Boże błog., z prośbą o dalszą opiekę oraz łaski dla pewnej rodziny.

Wtorek – 04. 09.
6.3o
+ Bronisławy Mamica – 20 rocznica śmierci.
+ Ryszarda Przybyło, zmarłych rodziców i brata Kazimierza.
+ Zofii Chwiej od rodziny Baniaków.
+ Zofii Chwiej od Teresy i Franciszka Czubów.
+ Zofii Chwiej od Marii I Tadeusza Kądziołków.
+ Zofii Chwiej od uczestników pogrzebu.
+ Kazimierza Polarskiego od kuzynki Alicji z rodziną.

18.oo
+ Józefa Pasuli – 41 rocznica śmierci, zmarłych rodziców; Wiktorii i Kacpra, z intencji córki.

Środa -05. 09.
6.3o
W intencji Pielgrzymów z Białki koło Makowa Podhalańskiego, z prośbą o B.błog. i op. Św. Stanisława BM
W int. Artura, o powrót do Boga, wiarę nadzieję i miłość, oraz potrzebne łaski za wstaw. Św.Stanisława BM
+ Kazimierza Polarskiego od kuzynki Grety Prokop.
+ Kazimierza Polarskiego od rodziny z Bielska.
+ Kazimierza Polarskiego od rodziny Kądziołków z Chobotu.
+ Kazimierza Polarskiego od rodziny Zalewskich ze Sterkowca.
+ Kazimierza Polarskiego od koleżanek i koleg. Pionu Technicznego Działu Eksploatacji UJ.

18.00
+ Magdaleny i Stanisława Kani – w rocznicę śmierci.

Czwartek -06. 09.
6.3o
+ Kazimierza Polarskiego od koleżanek i koleg. Pionu Technicznego Działu Eksploatacji UJ.
+ Kazimierza Polarskiego od koleżanek i koleg. Pionu Technicznego Działu Eksploatacji UJ.
+ Kazimierza Polarskiego od uczestników pogrzebu.
+ Stanisława Jarosza od córki Magdaleny.
+ Stanisława Jarosza od brata Józefa.
+ Stanisława Jarosza od siostry Zofii z mężem i rodziną.
+ Stanisława Jarosza od teściów z Wojakowej.

18.oo
Msza św. dziękczynno – błagalna w int. Członkiń z Róży bł. Marceliny Darowskiej, zel. Maria Latocha.

Piątek – 07. 09.
6.3o
+ Ticjany Bertone.
+ Stanisława Jarosza od chrześniaka Jarosława.
+ Stanisława Jarosza od rodziny z Bytomska.
+ Stanisława Jarosza od rodziny Piechnik.
+ Stanisława Jarosza od Elżbiety i Władysława Kurasiów.
+ Stanisława Jarosza od Damiana, Bartłomieja i Pauliny Kuraś z rodzinami.
+ Stanisława Jarosza od koleżanek z pracy żony.

18.oo
+ Emilii Daniel – w 1 rocznica śmierci.

Sobota 08. 09.
6.3o
+ Jana Borowca, Anny żony, zmarłych synów; Stanisława i Andrzeja.
+ Stefana Kądziołki.
+ Stanisława Jarosza od sąsiadów.
+ Stanisława Jarosza od sąsiadów.
+ Stanisława Jarosza od sąsiadów.
+ Stanisława Jarosza od Klubu Sportowego „Błękitni” Przyborów.
+ Stanisława Jarosza od uczestników pogrzebu.

18.oo
W int. Krystyny i Andrzeja Gibała z okazji 34 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę MB i św. St. w dalszym życiu.
+ Tadeusza Urbasia, Marii żony.

Niedziela 09. 09. 2018 r.
6.3o
+ Franciszki Żurek – 15 rocznica śmierci, Józefa męża.
W intencjach Parafian.

8.oo
+ Anny i Józefa Boryczko, zm. braci; Stanisława i Mariana oraz zmarłe siostry; Emilię, Janinę i Józefę.
+ Józefy Wójcik, Władysława męża, Józefa syna.

9.3o
W int Kazimiery Białoń z ok. 90 urodzin z prośbą o zdrowie, Boże błog, opiekę MB i św. Sta-wa BM.
+ Kazimiery Cisak – 14 rocznica śmierci.

11.oo
W int. Teresy i Piotra z okazji rocznicy ślubu, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę MB i św. St. w dalszym życiu dla całej rodziny.
+ Stefanii Lach od rodziny Waresiak.

15.3o
+ Czesława Szczepaniec –12 rocznica śmierci, od córki Małgorzaty z rodziną.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 Niedziela Zwykła – 02 września 2018 r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.oo, która jest odprawiana tylko w czasie wakacji.
2. Jutro, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie o godz.8.00 rano. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek miesiąca września. Spowiedź przed I piątkiem będzie; w środę, czwartek i piątek od godziny 17.oo., oraz codziennie pół godziny rano i wieczorem przed Mszą św. Prosimy, aby dzieci i młodzież, która nie była do spowiedzi na początek roku szkolnego skorzystała ze spowiedzi przed I piątkiem. W czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.

4. W sobotę 8 września, przeżywamy uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki diecezji. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o. i 18.oo. Po Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego. W tym dniu odpust w parafii katedralnej w Tarnowie. W naszym dekanacie odpust w Borzęcinie Górnym. Uroczysta suma będzie w niedzielę 9 września o godz. 11.oo. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.

5. Rozpoczynamy powakacyjne spotkania formacyjne dla grup działających przy naszej Parafii. Spotkania formacyjne będą się odbywać wg następującego harmonogramu:
– Grupa Biblijna w każdą środę po Mszy św. wieczornej.
– Lektorzy w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.
– Młodzieżowa Grupa Apostolska w piątki o godz. 19.00
– Ministranci w soboty o godz. 9.00
– Dziewczęcy zespół muzyczny OREMUS w soboty o godz. 9.00 – Pani Elżbieta, serdecznie zaprasza wszystkie dziewczynki już śpiewające oraz te, które chciałyby śpiewać w OREMUSIE.
– Dziewczęca Służba Maryjna w sobotę o godz. 10.30
* Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w działalność poszczególnych grup w naszej Parafii. Drodzy Rodzice! Prosimy Was, abyście pomogli swoim dzieciom zaangażować się w poszczególnych grupach. Pamiętajmy, że formacja religijna jest najlepszą inwestycją w młodego człowieka, wychowującą go do miłości, szacunku i odpowiedzialności.

5. Informujemy, że w związku z reorganizacją szkół i nową podstawą programową nauczania religii w szkole podstawowej ks. bp Andrzej Jeż zdecydował, że I Spowiedź i I Komunia św. będą udzielane dzieciom w klasie III. W naszej Parafii, I Komunia święta dzieci z klas III, będzie 3 maja. Spotkania dla dzieci z klas III wraz z rodzicami, będą się odbywać w każdy I wtorek miesiąca.
* Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania będzie prowadzone w dwuletnim cyklu; w klasie VII i VIII. W kasie VII, będzie egzamin sprawdzający. W klasie VIII Bierzmowanie.
* Obecne klasy III Gimnazjum, będą przygotowywane jak dotychczas, i w klasie III, przyjmą Sakrament Bierzmowanie.
* Spotkania kandydatów do Sakr. Bierzmowania, z klasy VII, będą się odbywać w każdy I czwartek miesiąca, a więc pierwsze spotkanie będzie już w ten I czwartek o godz.18.oo.
* Spotkania klas VIII i III Gimnazjum będą w I piątki miesiąca. A więc również pierwsze spotkanie będzie już w najbliższy piątek o godz.18.oo. Na pierwszą katechezę oraz spotkanie organizacyjne, zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. Obecność wszystkich obowiązkowa.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali: Ćwioro Barbara i Marta, Woda Bogumiła, Prokopek Krystyna, Rogóż Kacper, Skurnóg Marta, Giemza Urszula i Wojciech, Gładki Stanisław i Zofia. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu o uporządkowanie i przystrojenie kwiatami naszej Bazyliki prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodziny: Gałek, Zachara, Dudek, Dudek, Wolsza, Bieniek, Cisak, Zdunek, Węgiel, Cholewa.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 50 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 500 złotych pewna rodzina z Wokowic. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

7. Duszpasterz osób niewidomych, informuje, że w dniu 15 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka osób niewidomych do Sanktuarium M. Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Szczegóły na afiszu.

8. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

9. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: Śp. Józef Pasula z Mokrzysk, lat 56, oraz Maria Czyżycka poch. z Łęk, ostatnio zamieszkała w Gołkowicach, lat 85. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

10. Zakład Kominiarski informuje, że w Łękach i Wokowicach będą czyszczone przewody kominowe w dniach od 3 do 5 września, w Szczepanowie i Sterkowcu w dniach od 3 do 7 września.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX Niedziela Zwykła – 19. 08. 2018 r.

1. Przeżywamy dziś 20 niedzielę zwykłą. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.

2. Przypominamy, że uczestnicy XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej przybędą do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w sobotę 25 sierpnia.

3. W tym tygodniu wspominamy;
– w poniedziałek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
– we wtorek – św. Piusa X, pp.
– w środę – Najś. Maryi Panny, Królowej
– w piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoł
– w niedzielę – uroczystość Najś. Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu w Brzesku – Słotwinach odpust. Ks. proboszcz zaprasza naszych parafian na sumę odpustową o godz. 11.00.

4. Pragniemy poinformować, że ks. Jan Lorek decyzją ks. bp Andrzeja Jeża został skierowany na kontynuacje specjalistycznych studiów do Rzymu. Dziękując ks. Janowi za dotychczasową posługę w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych, opieki św. Stanisława w dalszej posłudze kapłańskiej.

5. W związku z przygotowaniem kolejnego numeru Pasterza poświęconego 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości, zwracamy się do parafian z prośbą o udostępnienie archiwalnych zdjęć rodzinnych związanych z okresem I Wojny Światowej. Prosimy, aby napisać, kto jest na zdjęciu i podać swoje aktualne dane w celu zwrotu zdjęcia. Interesują nas szczególnie zdjęcia naszych parafian, żołnierzy walczących w czasie I Wojny Światowej oraz Legionistów Piłsudzkiego. Pragniemy zapewnić, że zdjęcia zaraz po skanowaniu zostaną zwrócone właścicielom w dobrym stanie. Fotografie można zostawić w zakrystii lub kancelarii. Ks. Adam z góry dziękuję za każde zdjęcie.

6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o wystrój naszej bazyliki.
Pracowali: Mroczek Danuta, Mularz Anna, Zachara Ewa i Piotr, Borowiec Maria, Kostrzewa Szymon, Kwinta Anna, Bratek Maria, Pikulska Alicja, Chwał Ewa, Pasula Iwona i Oliwia. Bóg zapłać za waszą pracę.

* W tym tygodniu, o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy Parafian z Mokrzysk,
Rodziny; Starsiak, Gładki, Gładki, Kobyłecki, Kuras, Żurek, Godzik, Łukasiewicz, Lambert, Tarasek.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

9. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Bogu w naszych modlitwach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła – 12. 08. 2018 r.

1. Przeżywamy dziś 19 niedzielę zwykłą. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.
* Składka z dzisiejszej niedzieli, jest przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W środę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 98. Rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej bitwy.
* Jest to także dzień dziękczynienia za zbiory, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.
* Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11.oo. W tym roku z wieńcem dożynkowym zapraszamy mieszkańców Łęk.
Po uroczystym wprowadzeniu do Bazyliki nastąpi jego prezentacja.

3. Przypominamy, że uczestnicy XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej przybędą do naszej Parafii w piątek w godzinach wieczornych. Zachęcamy, aby przyjąć ich życzliwie pod swój dach i swoją gościnnością umilić im trud pielgrzymowania. Pielgrzymi w czasie drogi, oraz przed cudownym obrazem Matki Boże w duchu wdzięczności, modlą się i zanoszą do Boga również nasze intencje.

4. W tym tygodniu wspominamy;
– we wtorek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.,
W tym dniu przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci biskupa Karola Pękali – założyciela i wieloletniego dyrektora Akcji Katolickiej, a następnie Caritas w naszej diecezji. W tym dniu zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Rozpocznie się o godz. 18.30 i będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Jego pamięci będą poświęcone także uroczystości w rodzinnej parafii Księdza Biskupa w Grybowie, które rozpoczną się w Bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej wykładem na temat jego życia i dzieła o godz. 17.30. Po nim nastąpi Msza św. a następnie promocja książki poświęconej biskupowi Pękali. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach i do modlitwy o spokój duszy biskupa Karola Pękali.
– w piątek – Św. Jacka prezb.

5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o wystrój naszej bazyliki.
Pracowali: Chudyba Małgorzata, Kargol Katarzyna, Mazur Michał i Kinga, Bujak Andrzej i Grażyna, Piech Antonina, Szlachta Sylwia, Mroczek Dorota i Aleksandra, Mroczek Barbara, Kalarus Józef, Cisak Krystyna, Kostrzewa Jadwiga, Hajduk Ewelina, Pala Barbara i Albert.
Bóg zapłać za waszą pracę
* W tym tygodniu, o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy Parafian z Mokrzysk, rodziny; Mroczek, Mularz, Zachara, Borowiec, Kostrzewa, Kwinta, Bratek, Halik, Baran, Pikulski, Chwał.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

9. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Bogu w naszych modlitwach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 Niedziela Zwykła – 05. 08. 2018 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca sierpnia adoracyjna. Apelujemy o trzeźwość w miesiącu sierpniu, a także o podjęcie 100 dni trzeźwości, na 100 lecie odzyskania niepodległości.
Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.

2. Dzisiaj w Parafii w Rudach-Rysiu, odpust ku czci MB Śnieżnej.

3. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. W Bazylice Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu, główne uroczystości odpustowe.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy;
– w środę – wspomnienie Św. Dominika, prezb.
– w czwartek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., Patronki Europy,
– w piątek – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
– w sobotę – wspomnienie Św. Klary, dziew.

5. Za dwa tygodnie w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i poświęcimy wieniec żniwny, który w tym roku przygotowują Parafianie z Łęk.

6. Informujemy Parafian, że Księża przebywający obecnie na urlopach, wyznaczone Msze św. odprawiają poza Parafią.

7. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o wystrój naszej bazyliki. Pracowali: Flądro Zofia, Lisak Kinga, Woda Teresa, Kardas Justyna, Filipowski Wacław, Sylwia, Maria i Magdalena, Zachara Kazimierz i Marta, Dąbrówka Mirosław i Ewa, Dąbrówka Małgorzata i Janusz, Brzeska Bogumiła, Sławomir, Kinga i Emilia, Radecki Mariusz, Dubiel Stanisław. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu, o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy mieszkańców Mokrzysk, rodziny; Chudyba, Kargol, Bujak, Piech, Szlachta, Kądziołka, Mroczek, Mroczek, Kalarus, Cisak, Kostrzewa, Hajduk, Pala.

8. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 300 zł. – rodziny sprzątające bazylikę, 500 zł. pewna rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy Druhom OSP ze Szczepanowa oraz p. Henrykowi Kulesza za usunięcie złamanego konara na cmentarzu. Przy tej okazji proponujemy, tym rodzinom, które mają groby swoich bliskich w zasięgu starych drzew, aby ubezpieczyli sobie grobowce i pomniki.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

11. Zachęcamy też, do odwiedzenia sklepiku Sanktuaryjnego i do nabycia: Biblii, książek o tematyce religijnej, książeczek do modlitwy czy dewocjonaliów.

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Bogu w naszych modlitwach.


Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela zwykła 29. 07. 2018 r.

1. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o i 19.oo.

2. Mija połowa wakacji. W najbliższą środę rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny, tak na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. Swoje postanowienia o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas, odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która jest wyłożona przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia. W diecezji, patronem trzeźwości jest nasz rodak św. Stanisław BM.

3. Dziś rozpoczyna się ośmiodniowy odpust w Bazylice Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach. Z naszej Parafii, organizowana jest 4 sierpnia tj. w najbliższą sobotę, pielgrzymka do N. Sącza na uroczystą sumę odpustową na godz. 11.oo, po której udamy się do Starego Sącza, aby nawiedzić klasztor Sióstr Klarysek, a w drodze powrotnej pustelnię św. Andrzeja Świerada w Tropiu. Chętnych prosimy, aby zapisywali się w zakrystii do wtorku włącznie. Wyjazd 4 sierpnia, w sobotę, o godz. 8.3o z parkingu przy Bazylice.

4. W wtorek, 31 lipca, ks. Jan Lorek uda się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.oo z racji I piątku miesiąca sierpnia.

5. W najbliższą środę, 1 sierpnia, przypada 74 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie oraz w intencji tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

6. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego zyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie naszej Bazyliki. Każdy, kto pobożnie nawiedzi naszą Bazylikę i odmówi: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje Odpust zupełny.

7. W tym tygodniu wspominamy:
* w wtorek – św. Ignacego z Loyoli, prezb.
* we środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła
* w sobotę – św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca sierpnia.
* W I czwartek od godz. 9.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
* Spowiedź przed I piątkiem będzie: w środę, czwartek i piątek od godz 17.oo oraz pozostałe dni pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem.

9. W I piątek od godz. 8.oo rano Ks. Adam i Ks. Jan Tomczyk udadzą się do chorych z Komunią św.

10. Za trzy tygodnie, w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i poświęcimy wieniec żniwny, który w tym roku przygotowują Parafianie Szczepanowa.

11. Informujemy Parafian, że Księża przebywający obecnie na wakacjach, wyznaczone Msze św. odprawiają poza Parafią.

12. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Król Maria, Witek Anna, Pasula Helena, Pasula Sebastian, Chudyba Stanisława, Masłoń Aneta, Dynak Maria, Dynak Renata, Brzezińska Ewa. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Mokrzysk, rodziny: Flądro, Lisak, Woda, Kardas, Filipowski, Zachara, Dąbrówka, Dąbrówka, Brzeski, Radecki.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyli: 160 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 100 $ Zofia Mioduszewska (zd. Pagacz); 500 zł rodzina Marecików z Przyborowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych,

14. Obchodzącym w tym tygodniu uroczystości rodzinne, zwłaszcza urodziny, imieniny i jubileusze małżeńskie przekazujemy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o naszej pamięci modlitewnej. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku w naszej Parafii.


Ogłoszenia duszpasterskie
14 Niedziela zwykła –08. 07. 2018r.

1. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msza Święta o 15.3o i 19.oo.

2. Dziś w nocy, z naszego Sanktuarium, wyruszyła Pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Maryjnych Europy. Prośmy dla Pielgrzymów o szczęśliwą podróż oraz błogosławione owoce pielgrzymowania. Pielgrzymi, też obiecują modlitwę w tych sanktuariach, które nawiedzą.

3. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości, życząc wszystkim miłego pobytu.

4. Informujemy Parafian, że Księża, którzy obecnie przebywają na urlopach, wyznaczone Msze św. będą odprawiać poza Parafią.

5. W środę, 11 lipca, wypada kolejna nowenna z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Zapraszamy Parafian i gości na wspólną modlitwę.

6. Od przyszłej niedzieli, rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona z Lipnicy. Szczegóły na afiszu w gablocie Parafialnej.

7. W miesiącu sierpniu wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Bardzo prosimy, aby Parafianie zapisywali się do grupy nr 8 – Św. Stanisława Szczepa-nowskiego. Zapisy na pieszą pielgrzymkę będą przyjmowane do końca lipca zakrystii

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w środę – św. Benedykta, opata patrona Europy

– w czwartek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

-w piątek – wsp. Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów Diecezji

9. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie.

10. Już za dwa tygodnie, w sobotę 22 lipca, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Marii Magdaleny. Bardzo prosimy mieszkańców Mokrzysk by przygotowali Bazylikę na tę uroczystość.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami Bazylikę. Pracowali: Gawenda Leszek, Pagacz Marta, Cisak Renata i Patrycja, Jamrożek Monika, Caban Renata i Aleksandra, Moneta Agata, Rodzina Prokop, Przybyło Dominik i Filip, Przybyło Aleksandra i Dariusz, Dadej Danuta. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodziny; Zych, Koczwara, Marcinkiewicz, Lis, Kądziołka Ciuruś, Drąg, Dąbrowa, Dąbrowa, Borowiec, Borowiec.

* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu naszego Sanktuarium złożyły:110 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 100 zł. pewna osoba, 500 zł. pewna rodzina z Bucza. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich oraz odwiedzenia naszego sklepiku, Sanktuaryjnego, którym możemy nabyć, piękne albumy, książeczki, dewocjonalia.

13. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


Ogłoszenia duszpasterskie
12 Niedziela zwykła 24. 06. 2018 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 15.3o.

2. Od soboty, rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży. Niech czas wolny od zajęć szkolnych będzie okazją do pogłębienia wiary, przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przypominamy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

3. Wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa: rodaków i gości, serdecznie witamy na ziemi Świętego Stanisława i życzymy miłego pobytu.

4. W środę, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej, jako naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. W tym dniu przypadają imieniny Ks. Bpa Władysława Bobowskiego, oraz byłych Księży Proboszczów, Ks. Prałata Władysława Mędrali, Ks. Prałata Władysława Bielatowicza, a także obecnego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.oo, odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem będzie „Dialog w małżeństwie i rodzinie”. Zachęcamy do dyskusji na ten temat. Swoje przemyślenia, napiszmy i wrzućmy je do skrzynki z napisem V SDT. Pomogą nam w czasie dyskusji na ten temat. Materiały są dostępne na naszej stronie w zakładce V SDT.

6. W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę do południa; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o,11.oo. Po południu o godz.18.oo Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie będzie spotkanie wyjeżdżających na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy, w dniach od 8 do 20 lipca. Jeszcze są 3 wolne miejsca. Gdyby się ktoś jeszcze zdecydował na wyjazd, może się zapisać do piątku włącznie.
* W naszej Bazylice, w tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. * Składka z uroczystości Św. Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej

7. W najbliższą sobotę, od godz. 8.oo rano, Ksiądz Jan Tomczyk uda się z posługą sakramentalną do chorych przed wakacjami. Natomiast Ks.Adam i ks. Jan Lorek nawiedzą chorych w I piątek tj. 6 lipca.

8. W przyszłą niedzielę w Parafii Bucze, odpust ku czci MBNP. Uroczysta suma o godz.11.oo

9. Od przyszłej niedzieli, tj. od 1 lipca, na czas wakacji dodatkowa Msza Święta o godz.19.oo.

10. Informujemy Parafian, że Księża, którzy będą przebywać na urlopach, wyznaczone Msze św. będą odprawiać poza Parafią.

11. Od 30 czerwca do 8 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, będzie trwać tygodniowy odpust, pod hasłem „ Służebnico Ducha Świętego wspieraj nas”. Szczegółowy program odpustu na afiszach. Zachęcamy do pielgrzymowania.

12. W sobotę 30 czerwca wyruszy z naszej parafii o godz. 6.oo rano pielgrzymka autokarowa do Strachocina – miejsca narodzin św. Andrzeja Boboli, a następnie do Markowej, gdzie odwiedzimy Muzeum Rodziny Ulmów. Koszt od osoby 60 zł. Są jeszcze wolne miejsca, można zapisać się w zakrystii do najbliższego wtorku włącznie.

13. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Sambor Kazimierz, Mnich Danuta, Mnich Ryszard, Szatkowska Małgorzata, Przybyło Dariusz, Król Małgorzata i Piotr, Przybyło Sławomir, Lubowiecka Anna i Kazimierz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Kózka, Wodka, Wejman, Mamica, Korbaś, Przybyło, Przybyło, Dadej.

14. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności,
śp. Stanisław Szuba ze Szczepanowa, lat 82. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich oraz odwiedzenie naszego sklepiku, Sanktuaryjnego, którym możemy nabyć, piękne albumy, książeczki i dewocjonalia.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!

17. A teraz, pomódlmy się jeszcze w intencjach V Synodu Diecezji Tarnowskiej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018 roku..

1. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Uroczysta suma na Błoniach Sądeckich odbędzie się o godz. 11.oo. Program szczegółowy na afiszach. O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo czerwcowe. O godz. 15.3o Msza Święta.

2. W środę, przypada 15 rocznica nadania tytułu Bazyliki Mniejszej naszemu kościołowi. Nawiedzając w tym dniu Bazylikę i wypełniając zwykłe warunki, możemy zyskać odpust zupełny. Zachęcamy w środę, do licznego udziału we Mszy św. by zyskać odpust zupełny.
* Po nabożeństwie wieczornym spotkanie członków Caritas Parafialnego.

3. W piątek zakończenie roku szkolnego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji naszych szkół, serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w naszej Bazylice o godzinie 8.oo rano.
* Dzieci i młodzież zachęcamy, by w tym tygodniu skorzystali ze spowiedzi świętej, aby móc przyjąć Chrystusa do swoich serc na zakończenie roku szkolnego.

4. W sobotę – Dzień Ojca. Podczas Eucharystii będziemy się modlić za naszych ojców. Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w staraniach o własne rodziny, a także za tych, którzy już odeszli do wieczności.

5. W sobotę – przeżywać będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela, przeniesioną z niedzieli. Św. Jan Chrzciciel jest jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znacze-nia, jako poprzednika Mesjasza.
* W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Rodaku, Księdzu Biskupie Janie, Styrna oraz o księżach: Janie Lorku i Janie Tomczyku, którzy przeżywają w tym dniu swoje imieniny. Wypraszajmy dla nich wstawiennictwo i opiekę Świętego Patrona.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Tomczyk Zofia, Marek Anna, Bujak Józef, Wilk Jolanta, Reczek Zdzisław i Renata, Dumara Joanna, Kozub Marta, Siostra Letycja, Klich Weronika, Dziedzic Krystyna, Dziedzic Jolanta, Padło Ewa, Kargol Katarzyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Sambor,Mnich, Filipowska, Szatkowski, Przybyło, Fundalski, Łękawski, Przybyło, Lubowiecki.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu naszego Sanktuarium złożyły: 210 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 500 zł. pewna rodzina z Łęk i Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której jest zamieszczona obszerna relacja i zdjęcia z procesji Bożego Ciała, jubileuszów kapłańskich.

8. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu, w Kielcach, na Międzynarodowych Targach SACROEXSPO, czyli na Międzynarodowych targach sztuki sakralnej, nasza Droga Krzyżowa, znajdująca się w Panteonie, została zgłoszona przez wykonawcę do konkursu. Z pośród kilkudziesięciu wystawców różnych dzieł, zgłoszonych do konkursu, Droga Krzyżowa, wykonana w Panteonie Szczepanowskim, otrzymała złoty medal i dyplom. Gratulujemy Pani Monice, za piękne dzieło, oraz wszystkim tym, którzy te stacje ufundowali. Informację o konkursie oraz zdjęcia możemy zobaczyć na naszej stronie.

9. Życzliwością i modlitwą, pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w sobotę ich święta, a także o naszych zmarłych.


Ogłoszenia duszpasterskie
X Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

1. Dziś w Parafii Mokrzyska, odpust ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Uroczysta suma o godz.11.oo. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza również naszych Parafian.
* Po południu o godz. 15.oo, Koronka do Bożego Miłosierdzia z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Msza święta o godz. 15.3o.
* ofiary zbierane do puszek przed bazyliką, są przeznaczone na rzecz UPJP II w Tarnowie.

2. W tygodniu, zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo. Starajmy się licznie brać udział w tych nabożeństwach
3. W środę, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej Z tej racji w Wokowicach Msza Święta o godz. 19.oo i nabożeństwo fatimskie.

4. W piątek, 15 czerwca, przypada 6. rocznica objęcia Diecezji przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Swoimi modlitwami wspierajmy naszego Arcypasterza w posłudze Diecezji i Kościołowi Powszechnemu.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – Św. Barnaby Apostoła.
* we wtorek – wspomnienie bł. Romana Sitki, prezb. i męcz.
* w środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.
*w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala bpa i męczennika.
* w piątek wspomnienie bł. Jolanty, zak.

6. W przyszłą niedzielę 17 czerwca o godz. 11.oo pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego na starosądeckich Błoniach odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Chętni, na wspólny wyjazd mogą się zapisać w zakrystii.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Kania Zdzisław, Kądziołka Jan, Kubala Halina i Stanisław, Żurek Józef, Chudyba Elżbieta, Łoboda Konrad, Magdalena i Emil, Brzezińska Jolanta, Koniarz Monika i Klaudia, Seidler Kazimierz i Teresa, Piwowarski Krzysztof, Dziegiecka Joanna i Maciej. Bóg zapłać za Waszą pracę.

8. * W tym tygodniu, prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Tomczyk, Tomczyk, Bujak, Borowiec, Górka, Wilk, Wilk, Reczek, Dumara, Kądziołka Klich, Dziedzic.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyli; 60 zł. osoby, sprzątające bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „ Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

10. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Józef Pałka, ze Sterkowca, lat 95. Pogrzeb będzie jutro o godzinie 15.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

11. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, jubileusze, urodziny i imieniny, składamy najlepsze życzenia, zapewniając Was na naszej modlitwie.

12. Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców PSP im. Św. Stanisława Szczepanowskiego w Sterkowcu, zapraszają w najbliższą sobotę tj. 16 czerwca od godz. 16.oo na Piknik Rodzinny, „Bądźmy razem”, który odbędzie się boisku szkolnym.

13. W przyszłą niedzielę na Rynku Brzeskim od godz. 9.oo do 16.oo – Brzeski Jarmark Antyków i Rękodzieła. Szczegóły na afiszach.

14. W najbliższą środę, tj. 13 czerwca w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędą się komplekso-we badania wzroku, osób powyżej 16 roku. Koszt 10 zł. Szczegóły na afiszach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 czerwca 2018 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca czerwca – adoracyjna. Po południu o godz. 1500. Nieszpory Eucharystyczne i Msza Święta. W Oktawie Bożego Ciała Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. popołudniowa z procesją będzie o godzinie 1800. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

2. W tym tygodniu patronuje nam:

* we wtorek – św. Bonifacy, bp i męcz.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Jest to równocześnie I czwartek miesiąca. W naszej Parafii całodniowa adoracja Najśw. Sakr. Zachęcamy do trwania przy Chrystusie Eucharystycznym wystawionym w Najśw. Sakramencie.

4. W piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Jest to dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.

5. W sobotę wypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę w Parafii Mokrzyska, odpust ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Uroczysta suma o godz.11.oo. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza również naszych Parafian.

7. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przed Bazyliką, będą przeznaczone na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.

8. Informujemy Parafian, że 17 czerwca o godz. 11.oo pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego na starosądeckich Błoniach odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Jeśli będą chętni, zorganizujemy wspólny wyjazd na tę uroczystość.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Witek Stanisław, Brożek Bogdan, Oleksyk Magdalena i Honorata. Cisak Maria, Karaś Katarzyna, Flądro Jolanta, Flądro Magdalena, Dudzik Aleksandra, Dudzik Barbara.
Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Kądziołka, Pasula, Kubala, Żurek, Chudyba, Łoboda, Bujak, Brzeziński, Kwinta, Koniarz, Kargol.

10. Ofiary 240 zł na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły, rodziny sprzątające bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie i te co miesięczne wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

11. Informujemy Parafian, że w tym tygodniu tj. 09 czerwca w sobotę, jest organizowana pielgrzymka Caritas z dekanatu do Igołomi (do św. Brata Alberta). Wyjazd ze Szczepanowa o godz. 12.45. Chętni na wyjazd mogą się zapisać w zakrystii do 05 czerwca , czyli do wtorku włącznie.


Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, majówka i Msza święta o godz. 15.3o.

2. Informujemy Parafian, że w niedzielę Zesłanie Ducha Świętego, w Rzymie odbyła się uroczystość złożenia ślubów wieczystych w zgromadzeniu Misjonarek Miłości, którego założycielką jest święta Matka Teresa z Kalkuty. Wśród sióstr składających śluby, była Siostra Cordia Góra, nasza Parafianka pochodząca ze Sterkowca. Siostra Cordia, znaczy Serdeczna. Gratulujemy naszej Rodaczce wyboru, jakiego dokonała, aby służyć najuboższym. Siostra Cordia będzie teraz pracowała pośród najuboższych mieszkańców Abidżanu, stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej. Módlmy się też za 27- miu nowowyświęconych kapłanów z naszej Diecezji.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* we wtorek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.
* w piątek – wspomnienie św. Justyna, męcz.

4. Informujemy rodziców i młodzież z Kl. VII i II Gimnazjum, że w tym tygodniu odbędzie się egzamin przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
– we wtorek w Mokrzyskach o godz. 16.3o.
– w środę w Szczepanowie o godz. 15.3o – młodzież ze Szczepanowa, łęk i Sterkowca.
Bardzo prosimy, aby któryś z rodziców był na egzaminie. Obecność młodzieży obowiązkowa.

5. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 15.oo Nieszpory z procesją wokół Bazyliki i o 15.3o Msza święta. Nie będzie Mszy św. o godz. 1100.
Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji z bazyliki na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji. Zapraszamy dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, dzieci młodsze do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy by przygotować obrazy, feretrony, sztandary. Straż Pożarną prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów, oraz o zabezpieczenie drogi w czasie procesji. Prosimy by wcześniej przygotować ołtarze. Prosimy o to mieszkańców poszczególnych miejscowości:
– I ołtarz – przy domu Państwa Tomczyk – mieszkańcy Mokrzysk
– II ołtarz – przy domu Państwa Cybulski – mieszkańcy Sterkowca i Wokowic
– III ołtarz – przy domu Państwa Polak – mieszkańcy Szczepanowa
– IV ołtarz – przy domu Państwa Kądziołka – mieszkańcy Łęk i Przyborowa
* Prosimy o udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chry-stusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
* Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w Diecezji.
* W Oktawie Bożego Ciała, Nieszpory Eucharystyczne z procesją i Msza św. popołudniowa będą o godzinie 1800.

6. W piątek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W dniu, zapraszamy na godzinę 18.oo młodzież z klas; VI, VII i II Gimnazjum na swoją katechezę parafialną.

7. W tym tygodniu, wypada, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź będzie codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem, a także w piątek od godz. 17.oo.

8. W sobotę, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne, by wzrastały duchowo

9. Z racji I piątku, księża odwiedzą chorych z Komunią świętą w następującym porządku; Ksiądz Jan Lorek i Ksiądz Adam – w piątek od godz. 8.oo rano.
Ks. Jan Tomczyk – w piątek od godziny 12.oo

10. W najbliższą niedzielę imieniny Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy Księdza Biskupa Świętemu Stanisławowi, wypraszając Mu potrzebne łaski do służby w Chrystusowym Kościele.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej spotkanie SRK.

12. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali; Cebula Teresa, Palej Barbara, Borowiec Krzysztof, Pacura Jadwiga, Wszołek Janusz, i Benedykt, Wojtusik Elżbieta, Skupiewska Adelina, Pabian Angelika i Antoni. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Witek, Brożek, Oleksyk, Cisak, Król, Flądro, Flądro, Pluskwa, Dudzik, Dudzik. Sprzątanie będzie w piątek po Mszy św. wieczornej, ponieważ w sobotę na godz. 10.oo rano przybędą do naszego Sanktuarium stypendyści im. Jerzego Ablewicza z całej Diecezji.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, i innych czasopism katolickich. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Parafii www.bazylikaszczepanow.pl oraz sklepiku Sanktuaryjnego.

14. W najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.oo, odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, którego tematem będzie; „Modlitwa w rodzinie”. Będziemy też chcieli odpowiedzieć na pytania; Jaka ona jest, „ Dlaczego taka jest”, i „ Jaka powinna być”. Przypominamy, że na stronie internetowej Parafii, jest zakładka „Synod Diecezjalny”. Tam też są podane materiały na temat modlitwy, oraz konspekt, który ułatwi nam danie odpowiedzi. Prosimy Parafian, aby do wtorku, włącznie, wypowiedziały się na ten temat na piśmie. Odpowiedzi prosimy wrzucić do skrzynki synodalnej.

15. Informujemy Parafian, że zmarł śp. Stanisław Zachara, lat 68, z Mokrzysk. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje jubileusze, urodziny i imieniny, składamy najlepsze życzenia, zapewniając o naszej modlitwie.

Ogłoszenia społeczne;
1. Ośrodek Zdrowia w Szczepanowie, zaprasza młodzież urodzoną w 2000 roku do szczepienia przeciw tężcowi w godzinach pracy przychodni od 8.oo – 18.oo.
2. Sołtys Mokrzysk zaprasza w najbliższą sobotę tj. 2.06. na godz. 17.45 na zebranie wiejskie.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20. 05. 2018 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Hymnem do Ducha Świętego rozpoczyna się dzisiaj liturgia Mszy św., aby wyprosić światło i moc Ducha Świętego dla każdego z nas. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Czas Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej. Po południu o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe, o godz.15.3o. Msza Św.

2. Jutro Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30. Po południu o godz.18.oo nabożeństwo majowe i Msza św., dla tych, którzy powrócą z pracy. Zachęcamy do licznego udziału.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritas Parafialnego.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
* w sobotę – wsp. Św. Filipa Nereusza, prezb.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. W minioną niedzielę, zakończyliśmy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława naszego Rodaka, Patrona Polski. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie do uroczystości odpustowych. Dziękujemy poszczególnym miejscowościom za uporządkowanie i dekorację wyznaczonych miejsc.
Bardzo serdecznie dziękuję;
* Radnym Parafialnym za organizację i pokierowanie tymi pracami.
* Policji z Brzeska oraz OSP z naszych jednostek, za troskę o nasze bezpieczeństwo oraz utrzymanie porządku na drogach w czasie procesji i na parkingach.
* Wszystkim niosącym: – Relikwie, feretrony, sztandary, poduszki, Dzieciom I Komunijnym.
* Chórowi, Sanktuaryjnemu, który ubogacał swoim śpiewem liturgię,
* Orkiestrze z Okulic
* Panu Organiście i Panu Kościelnemu
* LSO, DSM, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym
* Diakonom, moim księżom współpracownikom oraz księżom rodakom
* Pani Elżbiecie i pomagającym w kuchni
* Panu Józefowi Latocha oraz Panu Krzysztofowi za podświetlenie Panteonu,

oraz tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach i przebiegu uroczystości, składam serdeczny Bóg zapłać.

7. Bardzo serdecznie dziękuję fundatorom obrazów, oraz poszczególnych Stacji Drogi Krzyżowej w budowanym „Panteonie”. Dziękujemy za obecność przy ich poświęceniu.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Siciarz Natalia, Lachowska Małgorzata, Pawlina Anna, Urbańska Maria, Tomasik Alicja, Kołodziej Anna, Katarzyna, Piotr, Antoni, Borowiec Stanisław. Bóg zapłać za waszą pracę.

* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny; Cebula, Duch, Tybon, Kądziołka, Palej, Borowiec, Pacura, Wszołek, Skupiewski, Pabian, Szerłomski.

* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 120 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” a także tygodnika „Niedziela”, który od dzisiaj, będzie można również nabywać przy naszej Bazylice, oraz inne czasopisma religijne dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej naszej Parafii; www.bazylikaszczepanow.pl na której są umieszczone filmy i obszerne informacje o uroczystościach odpustowych.

10. Zapraszamy również do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć wiele pięknych albumów, książek religijnych i dewocjonalia.

11. Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku, ogłasza nabór kandydatów, w wieku od 6 do 16 lat, chętnych do podjęcia nauki w roku szkolnym 2018/2019. Szczegóły na stronie internetowej www.sm.brzesko.pl Zapisy do 31 maja. Nauka w szkole jest bezpłatna.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!

13. Informujemy, że na stronie V SDT, są do pobrania materiały na temat: Modlitwa w rodzinie chrześcijańskiej. Jest tam konspekt z ankietą, na którą można odpowiedzieć na piśmie wrzucając swoje doświadczenia do skrzynki – „Pytań i Odpowiedzi V SDT” – Czekamy na Twój głos w dyskusji na temat życia religijnego diecezji tarnowskiej. Prześlij nam swoje spostrzeżenia, postulaty i uwagi.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 NIEDZIELA WIELKANOCY 13. 05. 2018 r.
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Sanktuarium, przeżywamy zakończenie tygodniowego odpustu, ku czci Świętego Stanisława BM. Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 11.oo uroczysta suma, sprawowana przez Ks. prof. Antoniego Żurka, naszego rodaka. O godz. 15.oo nabożeństwo majowe. O godz. 15.3o, Msza św. Z racji odpustu, dodatkowa Msza święta o godz. 18.oo.

2. Dzisiaj przypada 101. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 37. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnym zjednoczeniu z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

3. Od jutra, nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz. 18.oo, następnie Msza święta. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
W tym tygodniu patronują nam;
– jutro – Święty Maciej, Apostoł
– we wtorek – św. Zofia, wdowa i męczennica.
– w środę – św. Andrzej Bobola, kapłan i męczennik, patron Polski. Niech św. Andrzej, będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
* Środa, jest dniem imienin Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach. Przyjdźmy jak najliczniej na nabożeństwo majowe, ofiarowane w Jego intencjach. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.
– w piątek – Św. Stanisław Papczyński, prezbiter.
– W piątek na godz. 18.oo zapraszamy młodzież z klas; VI, VII i II Gimnazjum, na wspólną modlitwę i po Mszy świętej na spotkanie.

4. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych, jak również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl gdzie jest obszerna relacja z uroczystości odpustowych w Szczepanowie. Będą też dwie relacje filmowe; z niedzieli 6 maja, z Jubileuszu 50 lecia Sakramentu Kapłaństwa, Księdza Prałata Franciszka Olczaka, naszego rodaka, oraz z soboty 12 maja, miedzy innymi z procesji z Kaplicy Narodzenia św. Stanisława do Bazyliki, poświęcenia Drogi Krzyżowej w Panteonie, oraz Mszy świętej. Zachęcamy również na stronę Gościa Niedzielnego www.tarnow.gosc.pl oraz na www.rdn.pl Zapraszamy również do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć wiele pięknych albumów, książek religijnych i dewocjonalia.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Sikora Józef, Kołodziej Krystyna, Jawor Piotr i Władysław, Kołodziej Stanisław, Polek Anna, Polek Magdalena, Karolina i Gabriela, Dąbrowa Monika, Kulesza Henryk, Jóźwik Maciej. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejnych mieszkańców ze Szczepanowa, rodziny; Wronkowski, Matys, Siciarz, Gąsiorowski, Lachowska, Pawlina, Urbański, Zwijacz, Tomasik, Kołodziej. * Ofiarę 130 zł. na prace budowlane przy naszym Sanktuarium złożyły rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne, wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców”

7. Informujemy, że jest jeszcze możliwość zapisu się na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy, która się odbędzie w dniach od 8 do 20 lipca włącznie. Zapisy w zakrystii.

8. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu zmarła śp. Helena Góra, lat 88, pochodząca z Mokrzysk, ostatnio zamieszkała w Krakowie. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

9. Sołtysi przypominają, o wpłacie II raty podatku do 15 maja. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Wielkanocna – 06. 05. 2018 r.

1. Dziś w naszym Sanktuarium, rozpoczynamy tygodniowy odpust, ku czci Świętego Stanisława BM, Patrona Polski. W naszej wspólnocie Parafialnej, bardzo serdecznie witamy Księdza Bpa Jana Styrnę – naszego rodaka. Cieszymy się obecnością Księdza Biskupa, i dziękujemy, że Ksiądz Biskup jest z nami, i poprzez swoją posługę rozpoczyna uroczystości odpustowe. Dziś, Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 11.oo Koncelebra Księży przeżywających 50. lecie Kapłaństwa, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Styrny. Na zakończenie Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół Bazyliki. Prosimy, aby wszystkie feretrony i sztandary były niesione w procesji. W gronie dostojnych Jubilatów, jest nasz rodak Ksiądz Prałat Franciszek Olczak z Łęk. Na tę Mszę świętą, serdecznie zapraszamy rodaków Księdza Jubilata, jego kolegów i koleżanki z lat Szkoły Podstawowej i średniej. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe, o godz. 15.3o, Msza św. Z racji odpustu, dodatkowa Msza święta o godz. 18.oo.

2. Przed nami tydzień modlitewnych spotkań ze Św. Stanisławem. Bardzo serdecznie zapraszamy, i gorąco zachęcamy Parafian, do codziennego gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii. Jako rodacy Świętego Stanisława powinniśmy być tu codziennie na wspólnej modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Nie usprawiedliwiajmy się tym, że na poszczególne dni zaproszone są grupy pielgrzymkowe i zawodowe. Moi drodzy! Nas, jako Parafian i rodaków Św. Stanisława nie może brakować na żadnym z tych nabożeństw, szczególnie na tradycyjnej procesji 12 maja tj. sobota, o godz. 10.oo z miejsca narodzenia św. Stanisława do Bazyliki.

3. Program odpustu, mamy na planszach, afiszach i w Pasterzu.
Dla przypomnienia, podam;
Jutro 7 maja DZIEŃ CHORYCH, DZIEŃ SENIORA, CARITAS PARAFIALNY
Godz.10.oo – Spotkanie członków Caritasu z dekanatu Szczepanowskiego
11.oo – Msza św. dla chorych i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na sposób Lourdes
18.oo – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Styrny – Bierzmowanie Młodzieży z Dekanatu Szczepanowskiego
WE WTOREK – 8 MAJA 2018 r. UROCZYSTOŚĆ LITURGICZNA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA BM
Msze Święte w Bazylice jak w każdą niedzielę o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. 15.3o. O godz. 11.oo – uroczysta suma, której będzie przewodniczył Ks. Bp Stanisław Salaterski. Na zakończenie Mszy św. procesją Eucharystyczna. Z racji odpustu, dodatkowa Msza św. o godz. 18.oo – przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława BM
W ŚRODĘ – 9 MAJA 2018 r.
DZIEŃ MODLITW ZA FUNDATORÓW, DOBROCZYŃCÓW, PIELGRZYMÓW, PARAFIAN – ŻYWYCH I ZMARŁYCH
Godz. 8.oo i 11.oo – Msza Święta za wszystkich dobrodziejów naszego Sanktuarium.
Po południu;
SŁUŻBY MUNDUROWE
Godz. 18.oo – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Skuchy w intencjach Służb Mundurowych; POLICJI, PSP, OSP, KOLEJARZY, STRAŻY GRANICZNEJ, CELNIKÓW, SŁUŻB WIĘZIENNICTWA, GÓRNIKÓW KOPALNI GAZU w Szczepanowie.
W CZWARTEK – 10 MAJA 2018 r.
DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE
Godz. 8.oo i 11.oo – Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.
Po południu;
Godz. 18.oo – Ks. Biskup Andrzej Jeż – Msza św. o powołania Kapłańskie i zakonne z Parafii i Diecezji. Koncelebra Księży przeżywających 40. rocznicę święceń Kapłańskich.
W PIĄTEK – 11 MAJA 2018 r.

DZIEŃ MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ
Godz. 11.oo – Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz – Msza Święta dla młodzieży bierzmowanej ze szkół im. Św. Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej, Zespołu Szkół Katolickich z Nowego Sącza, Szkoły Katolickiej w Brzesku, Diecezjalnej Rodziny Szkół imieniem Świętych i Błogosławionych.
Po południu;
DZIEŃ MODLITW ZA RODZINY I NAUCZYCIELII
Godz. 18.oo – Ks. Arcybiskup Henryk Nowacki – Koncelebra Księży przeżywających 25.rocznicę święceń Kapłańskich.
Msza Święta w intencjach rodzin oraz Nauczycieli i Wychowawców czynnych zawodowo jak i emerytów z Powiatu Brzeskiego.
W SOBOTĘ – 12 MAJA 2018 r.
GŁÓWNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA – 100 lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W programie uroczystości:
Godz. 10.15 – Procesja do Bazyliki z relikwiami; Św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji.
10.45 – Poświęcenie Stacji Drogi Krzyżowej w Panteonie Szczepanowskim
W związku z poświęceniem fresków; Pana Jezusa Miłosiernego, Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II, oraz Stacji Drogi Krzyżowej w Panteonie Szczepanowskim, bardzo serdecznie zapraszamy, rodziny i osoby prywatne, które ufundowały poszczególne obrazy, aby na czas poświęcenia stanęły przy ufundowanej stacji, a po ich poświęceniu odsłoniły je.
Po poświęceniu o godz. 11.00 – uroczysta suma pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem Kapituł; Katedralnej i Kolegiackich; z Bochni, Mielca, Nowego Sącza, i Wojnicza oraz Księży z Diecezji i Gości. Msza święta będzie transmitowana przez nasze radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, oraz prze internet.
W NIEDZIELĘ – 13 MAJA 2018 r. – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ODPUSTU
Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 18.oo. Mszy św. o godz. 11.oo, będzie przewodniczył nasz rodak Ks. prof. Antoni Żurek, który w tym roku przeżywa 40. rocznicę święceń kapłańskich. Na tę Mszę św. zapraszamy kolegów i koleżanki Księdza Profesora oraz mieszkańców Przyborowa i wszystkich Parafian.

4. W niedzielę 13 maja, przypada 101. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 37. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

5. W przyszłą niedzielę, wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. W tygodniu odpustu, nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.3o.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy, rodzicom dzieci I Komunijnych oraz rodzicom Młodzieży Bierzmowanej, a także poszczególnym miejscowościom za uporządkowanie i przystrojenie naszej Bazyliki oraz przystrojenie i uporządkowanie wyznaczonych miejsc na czas odpustu. Bóg zapłać.

8. W piątek po nabożeństwie wieczornym, prosimy o uporządkowanie bazyliki kolejne rodziny ze Szczepanowa, rodzinę; Sikora, Kołodziej, Jawor, Kołodziej, Polek, Polek, Piech, Dąbrowa, Mazur, Kulesza, Juźwiak.
* Ofiarę 200 zł., na prace przy naszym Sanktuarium złożyła pewna rodzina z Wokowic. Bóg zapłać!

9. Słowa szczególnej wdzięczności kieruje do tych panów, którzy w minionym tygodniu pracowali przy uporządkowaniu terenu po pracach rozbiórkowych; Pracowali; 5 dni – Nowak Ryszard i Żurek Ryszard ze Szczepanowa, 2 dni – Łukasiewicz Marek z Łęk, Cholewa Stanisław z Mokrzysk, Borowiec Jan ze Sterkowca, Kargul Marian z Wokowic. 1 dzień – ze Szczepanowa Jawor Piotr, Kądziołka Krzysztof, Kądziołka Marek, Kądziołka Józef, Król Stanisław, Łączka Kazimierz, Łączka Arkadiusz, Łączka Sebastian, Żurek Józef – z Mokrzysk – Brzeski Sławomir, Pacura Krzysztof, Wielgosz Józef, z Łęk – Grocholski Damian, Pikulski Stanisław, ze Sterkowca – Borowiec Jan, Wójcik Stanisław. Bóg zapłać za ogrom wykonanej pracy. Niech Św. Stanisław wynagrodzi Wam wstawiennictwem u Pana Boga.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie, w waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

1. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza święta.
Podczas ogłoszeń odbywa się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych w związku z „Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców”. Zachęcamy kierowców do nabycia w naszym sklepiku breloczków i modlitwy kierowcy.

2. Jutro na nabożeństwie wieczornym o godz. 18.oo rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy wiernych do licznego udziału w tych nabożeństwach, a także do śpiewania majówki w domach przy Kapliczkach, Krzyżach i Figurach.

3. Spotkanie dzieci I komunijnych wraz z rodzicami będzie we wtorek 1 maja o godz. 16.oo
* Natomiast, spowiedź święta dla dzieci z klas III i ich rodziców przed I Komunią św. będzie środę 2 maja, od godz. 15.oo.
* I Komunii święta dla dzieci z klas III z naszej Parafii, będzie 3 maja na Mszy o godz.11.oo.
* W środę, po Mszy św. wieczornej, bazylikę sprzątają i przygotowują do uroczystości rodzice dzieci I Komunijnych.

4. Przypominamy Kandydatom do Sakr. Bierzmowania, że Nowenna do Ducha św. będzie odprawiana codziennie o godz. 18.oo. Uczestnictwo w nowennie jest obowiązkowe. Zaniedbanie nowenny, będzie skutkowało niedopuszczeniem do Sakramentu Bierzmowania.
Spotkania młodzieży z klas III Gimn. będą; w poniedziałek, piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej

5. W środę 2 maja, będziemy przeżywać Dzień Flagi i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy, aby na naszych domach wywiesić Flagę Narodową.

6. W czwartek, przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski.
Uroczystość 3 maja, ma również wymiar bardzo patriotyczny. W tym dniu będziemy przeżywać kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej, trudne budowanie demokracji i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie.

7. W związku z tym, że w I czwartek, wypada Uroczystość NMP Królowej Polski, nie będzie w tym dniu całodniowej adoracji Najśw. Sakramentu, ze względu na porządek Mszy św. niedzielny.

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy; pierwszy czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca maja. Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać ze spowiedzi św. mogą to uczynić codziennie pół godziny przed Mszą świętą poranną i wieczorną.

9. W tym tygodniu Kapłani odwiedzą chorych: a./ Ks. Jan Lorek – w piątek od godz. 8.oo rano. b/. Ks. Adam Lelito i Ks. Jan Tomczyk – w sobotę od godz. 8.oo rano.

10. W I sobotę miesiąca na majówce i Mszy św. wieczornej, będzie kolejne modlitewno – formacyjne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Wszystkich czcicieli Niepokalanej serdecznie zapraszamy.

11. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami odpustowymi, trzeba koniecznie w tym tygodniu wspólnie podjąć pewne przygotowania. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości włączyły się w dekorację Parafii, i tak tradycyjnie:
* Łęki – przygotowują plac przy Bazylice i plac uroczystości i przy parkingach; – sprzątanie będzie w w sobotę od godz. 8.oo rano
* Przyborów – przygotowuje Kaplicę Narodzenia Św. Stanisława, plac przy kaplicy, Kościół na cmentarzu i plac przy kościele na cmentarzu;
* Szczepanów – mieszkańców ulic; Św. Stanisława, Rynku, Pielgrzymów, Źródlanej, Ruchu Oporu, Lubomirskiego, Kosseckiego, prosimy o dekorację i przystrojenie drogi od bazyliki do Kaplicy Narodzenia. Ponadto mieszkańców; z ul. Łukowej, Przyszkolnej, Łęckiej, Stojałowskiego Podleśnej, Osiedle Widok, prosimy o udekorowanie drogi, od bazyliki nad autostradą do granicy ze Sterkowcem.
* Mokrzyska – Od Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława do bramy powitalnej na krzyżówce;
* Sterkowiec – Od bramy powitalnej do granicy Szczepanowa;
* Wokowice – Od bramy powitalnej część drogi w kierunku Szczepanowa;
* Bardzo prosimy, aby każda rodzina w miarę możliwości włączyła się w te przygotowania. Pamiętajmy, że Kościół jest naszym domem, chciejmy więc wspólnie przygotować nasz dom, również zewnętrznie do uroczystości odpustowych. W ciągu odpustu będą przyjeżdżać pielgrzymki oraz liczni goście, dlatego zadbajmy wspólnie o wystrój naszej Parafii, a także o estetykę domów, obejść i posesji. Dlatego prosimy, aby każdy dom przystroić na czas odpustu przez wystawienie obra-zu Świętego, czy też podświetlenie. Radnych Parafialnych prosimy, aby pokierowali tymi pracami. Informuję, że wszelkie zezwolenia na wykonanie dekoracji wzdłuż naszych dróg, Parafia już pozyskała. Prośba, do dekorujących, aby maszty z flagami umieszczać, nie przy samej jezdni, ale po drugiej stronie rowów. Mieszkańców tych posesji, przy których będą maszty prosimy, aby troszczyli się o nie. Gdy wiatr czy wichura przewróci, czujmy się odpowiedzialni za ich ponowne postawienie.

12. Od przyszłej niedzieli, czyli od 6 maja, w naszym Sanktuarium, rozpoczynamy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM naszego rodaka, rozważając hasło:
„ŚWIĘTY STANISŁAW PATRONEM JEDNOŚCI NARODOWEJ” w 100 – rocznicę odzyskania Niepodległości, a także będziemy wspominać 40. rocznicę pobytu Kardynała Karola Wojtyły w Szczepanowie oraz wyboru Go na Papieża
Program odpustu mamy na planszach przed Bazyliką, na stronie internetowej Parafii oraz w Pasterzu.

Przypominamy wiernym, że w czasie odpustu, nabożeństwo majowe będzie o godzinie – 17.3o. Msze św. codziennie, o godzinie 8.oo, 11.oo, oraz po południu o godz. 18.oo – uroczysta suma.
W najbliższą niedzielę, Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 18.oo.
Na Mszy św. o godz. 11.oo – będzie Koncelebra Księży przeżywających 50. lecie Kapłaństwa, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Styrny. W gronie dostojnych Jubilatów, jest nasz rodak Ksiądz Prałat Franciszek Olczak z Łęk. Na tę Mszę świętą, serdecznie zapraszamy mieszkańców Łęk, a więc rodaków Księdza Jubilata, jego kolegów i koleżanki z lat Szkoły Podstawowej i średniej.
Bardzo gorąco zachęcamy też, do codziennego gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii w czasie tygodniowego odpustu. Jako rodacy Św. Stanisława powinniśmy być tu codziennie na wspólnej modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Moi drodzy! Nas, jako Parafian i rodaków Św. Stanisława, nie może brakować na żadnym z tych nabożeństw.

13. Już dziś informujemy Parafian i Gości, że w podczas głównej uroczystość odpustowej, tj. w sobotę 12 maja, o godz. 10.40, w Panteonie Szczepanowskim, Ksiądz Biskup poświęci freski; Pana Jezusa Miłosiernego, Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II, wielkich orędowników Bożego Miłosierdzia, oraz Stacje Drogi Krzyżowej. W związku z tym wydarzeniem, bardzo serdecznie zapraszam, rodziny i osoby prywatne, które ufundowały obrazy oraz poszczególne stacje, aby na czas poświęcenia stanęły przy ufundowanej stacji i po ich poświęceniu je odsłoniły.

14. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Chruściel Barbara i Józef, Jankowska Bożena, Cyran Bogumiła, Kądziołka Krzysztof, Nowak Halina, Przemysław i Liliana, Jawor Marek, Urbański Kazimierz,Urbański Mariusz. Bóg zapłać.
* W najbliższą sobotę, od godziny 8.3o rano, bardzo prosimy rodziców Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, o posprzątanie i przystrojenie naszej Bazyliki wewnątrz,.

15. Ofiary na prace przy naszej Bazylice, złożyli; 1000 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, 500 zł. Cech Rzemiosł z Brzeska, 300 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, 200 zł. pewna rodzina z Mokrzysk i Wokowic. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.
16. Serdecznie dziękuję tym Panom, którzy tak ofiarnie włączyli się w prace rozbiórkowe. Pracowali;
– 6 dni – Borowiec Józef z Mokrzysk, Żurek Ryszard ze Szczepanowa.
– 3 dni – Kądziołka Krzysztof, Nowak Ryszard, Wolnik Stanisław ze Szczepanowa, Siupik Andrzej z Łęk.
– 2 dni – Cisak Kazimierz z Mokrzysk, Król Stanisław, Oleksyk Wojciech z Szczepanowa, Pikulski Stanisław z Łęk, Zachara Marek z Jadownik, Fasula Stanisław z Łęk + praca ciągnikiem 2 dni.
– 1 dzień – Kądziołka Józef, Witek Stanisław ze Szczepanowa, Wojas Krzysztof z Łęk, Halik Eugeniusz ze Szczepanowa + praca ciągnikiem 1 dzień.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom, za ogrom pracy, jaki wykonali. Bóg zapłać!! Myślę, że Św. Stanisław w duchu wdzięczności będzie Wam wypraszał potrzebne łaski u Pana Boga.

Moi drodzy!
Musimy wykonać jeszcze wiele prac porządkowych przed odpustem, aby przygotować plac po wyburzeniu starych zabudowań gospodarczych. Dlatego jeszcze raz zwracam się o pomoc. Wszyscy chcielibyśmy, aby było pięknie, czysto i uporządkowane. Ale ilu z nas się do tego przyczyniło. Ta sama grupa mężczyzn, którzy zawsze są chętni do pomocy i rozumieją, że nie robią tego dla proboszcza, ale dla Parafii, a więc dla siebie i z tą pomocą spieszą. Dlatego apeluję również do innych, aby poczuli, że i oni mogą coś zrobić dla siebie i wziąć odpowiedzialność za Parafię. Dlatego bardzo proszę o pomoc w tych pracach w poniedziałek, wtorek i środę. Myślę, że wspólnymi siłami podołamy przedsięwzięciu.

17. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza, w którym jest wiele cennych artykułów i informacji, a także program odpustu. Jest też Gość Niedzielny i wiele innych czasopism religijnych.

18. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Julian Koczwara, z Mokrzysk, lat 84. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie, w waszych intencjach.


Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna 22. 04. 2018 r.

1. Dziś, Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Sem. Duchowne w Tarnowie.

2. W dniu wczorajszym, w Bazylice Katedralnej, rozpoczął się V Synod Diecezji Tarnowskiej. Delegacji z Relikwiami św. Stanisława oraz tym Parafianom, którzy uczestniczyli w nabożeństwie inaugurującym V SDT serdecznie dziękuję za obecność w Tarnowie.

3. Jutro, uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski.

4. W środę – święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje. O godz. 18.oo będzie procesja wokół Bazyliki z nabożeństwem błagalnym. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, pomyślne zbiory, oraz o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. W czwartek i piątek o godz.18.oo spotkanie rodziców i dzieci z klas III.

6. Informujemy Parafian, że tegoroczny odpust trwać będzie, od 6 do 13 maja włącznie. Program nabożeństw na czas tygodniowego odpustu, mamy na planszach, afiszach, w Pasterzu oraz na stronie internetowej naszego Sanktuarium. Zachęcamy do zapoznania się z nim i do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

7. W najbliższą niedzielę, na nabożeństwie popołudniowym, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową Św. Stanisława BM, a także przed przyjęciem Sakr. Bierzmowania.

8. Informujemy Kandydatów do Sakr. Bierzmowania, że Nowenna do Ducha św. będzie odprawiana codziennie o godz. 18.oo. Uczestnictwo w nowennie jest obowiązkowe. Zaniedbanie nowenny, będzie skutkowało niedopuszczeniem do Sakramentu Bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę, przypada „Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego”, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 r. Będziemy się modlić za ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza za osoby duchowne i konsekrowane.

10. Przyszła niedziela, jest także dniem modlitw za kierowców. Po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Prosimy kierowców, aby swoje pojazdy ustawić na najbliższych parkingach przy Bazylice.

11. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Wolnik Danuta, Piękosz Zofia, Pacia Zuzanna, Sitko Rafał, Szkodny Zofia, Kołodziej Celina. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa: Kądziołka, Chruściel, Budyn, Rataj, Ciemięga, Jankowski, Cyran, Kądziołka, Skowyrski, Kądziołka, Jawor, Nowak, Jawor, Urbański.

12. Zachęcamy do lektury GN, i innych czasopism katolickich oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której umieszczone są aktualności z życia Parafii i Sanktuarium, a także ogłoszenia Parafialne i intencje Mszy świętych.

13. Do uroczystości odpustowych pozostało dwa tygodnie. W tym czasie będziemy chcieli doprowadzić do uporządkowania placu, przy Domu Pielgrzyma i przy zabudowaniach gospodarczych, które są przeznaczone do rozbiórki. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do mężczyzn z Parafii, o pomoc w tych pracach. Prace te, będziemy chcieli wykonać; w poniedziałek, wtorek i środę. Również proszę o pomoc Braci Rycerzy Kolumba. Każda para rąk będzie potrzebna. Jeśli będzie nas więcej, to szybciej uporządkujemy teren i nie będziemy musieli się wstydzić przed gośćmi, że jest nieporządek. Od środy będzie pracował sprzęt ciężki, który pomoże w rozbiórce starych zabudowań i wyrówna plac, który przygotujemy pod dalsze miejsca parkingowe. Dlatego też zapraszam kierowców , którzy będą chcieli w tym miejscu parkować, aby również włączyli się w te prace.

14. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności; śp. Władysław Jemioło, ze Sterkowca, lat 83. Pogrzeb jutro o godz. 14.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie, w waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy „Niedzielę Biblijną”. W tym dniu, odbywa się „II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W całym kraju, dziś słuchamy fragmentów z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Zachęcamy, aby w tym tygodniu wspólnie w naszych rodzinach przeczytać ten list.

2. W środę po Mszy św. wieczornej, spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

3. W czwartek, wypada 13 rocznica wyboru Papieża emeryta Benedykta XVI. Wdzięczni za Jego obecność w naszym Sanktuarium w 2003 roku, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4. W czwartek i piątek na Mszy św. o godz. 18.oo spotkanie dzieci z klas III wraz z rodzicami.

5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej, spotkanie kandydatów do Sakr. Bierzm. z klas II Gimnazjum

6. Przypominamy młodzieży z klas III Gimnazjum, o rozpoczynających się w najbliższy piątek rekolekcjach przygotowujących ją bezpośrednio na przyjęcie Sakr. Bierzm. Młodzież prosimy o punktualny przyjazd do Schroniska w Brzesku w piątek na godzinę 17.00. przy ul. Piastowskiej 2 B.

7. W najbliższą sobotę, tj. 21 kwietnia, o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, rozpocznie się uroczysta inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny oraz wszystkich wiernych, którzy chcą uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu w naszej Diecezji. Naszą Parafia została poproszona, aby delegacja przywiozła Relikwie Świętego Stanisława BM i niosła je w procesji z Sanktuarium MBF do Katedry. Informujemy, że z dekanatu organizowany jest wspólny wyjazd autokarem do Tarnowa. Chętni na wyjazd mogą się zapisać w zakrystii. Ilość miejsc jest ograniczona. Wszyscy inni wyjeżdżający swoimi samochodami, powinni się zaopatrzyć w kartę parkingową.
Dojazd do parkingu jest następujący. Jadąc ze Szczepanowa – zjeżdżamy z autostrady drugim zjazdem w Tarnowie i kierujemy się na Tarnów Centrum, ulicą Błonie wzdłuż sklepu Auchan; na krzyżówce na światłach skręcamy w lewo na ulicę Nowodąbrowską, po przejechaniu 1 km skręcamy w prawo na Al. Matki Bożej Fatimskiej, i tam będą kierowane pojazdy ze Szczepanowa na parking. W tym dniu, we wszystkich parafiach naszej Diecezji, o godz. 10.oo mają bić dzwony.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej spotkanie SRK

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Chrabąszcz Paulina i Jerzy, Borowiec Józef, Pietrzko Teresa, Przybyło Anna i Lena, Ciuruś Bogusława, Pałka Marta i Luiza, Niedojadło Władysława, Pabian Kinga. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Wąsik, Świątek, Wolnik, Piękosz, Pacia, Sitko, Szkodny, Szkodny, Kołodziej, Boruta.

10. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności; śp. Tadeusz Urbaś, ze Szczepanowa, lat 68. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych, oraz do odwiedzenia naszego sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć różne wydania Biblii, oraz pamiątki z racji I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy!!

12. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, podinspektor Bogusław Chmielarz, składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w poszukiwanie zaginionej parafianki, która po nabożeństwie poszła do lasu i tam zasłabła. Cały dzień spędziła w lesie w oczekiwaniu na ratunek. Dziękujemy Druhom z OSP, Policji oraz Kryminalnym. Naszej seniorce życzymy zdrowia.

13. Informujemy tych, którzy zapisali się na wyjazd na Pielgrzymkę do Sanktuariów Europy, aby do 22 kwietnia włącznie, dokonali wpłaty. Spotkanie z Pielgrzymami będzie w późniejszym terminie, po odpuście. Przypominamy, że wyjazd jest od 8 – do 20 lipca włącznie.

14. Sołtys Szczepanowa zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Szczepanowie.

15. Rada Rodziców Szkoły Podst. w Łękach informuje, że w środę na terenie wsi, odbędzie się zbiórka złomu. Dochód zostanie przeznaczony na organizację Pikniku Rodzinnego dla dzieci szkolnych i ich rodzin. W zbiórce pomogą Druhowie z OSP Łęki, którzy od g.10.oo zabiorą przygotowany złom.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie, w waszych intencjach.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego 08. 04. 2018 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi, wprost, że Imieniem Boga jest Miłosierdzie.
* O godz. 11.3o w Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, uroczysta suma odpustowa.
* O godz.15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Msza święta.
* Dzisiaj, ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na dzieła charytatywne w Diecezji.

2. Niedziela Miłosierdzia to „ Diecezjalny Dzień Caritas”. W dniu wczorajszym w Brzesku w kościele Miłosierdzia Bożego, odbyło się diecezjalne nabożeństwo dla Parafialnych Oddziałów Caritas z Diecezji. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż, wyróżnił „Listem gratulacyjnym oraz statuetką „MISERICORS” trzy Panie pracujące społecznie na rzecz Caritasu Parafialnego w Szczepanowie. Gratulujemy tego wyróżnienia Pani; Marii Dubiel, Danucie Łuszcz i Józefie Przybyło.

3. Jutro, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z racji liturgii Wielkiego Tygodnia. Msze Święte w naszej Bazylice, o godz. 6.3o. i 18.oo. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele, jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej tAdopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy św. o godz.18.oo rozpoczniemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Tradycyjnie w tym dniu będziemy mogli złożyć wypełnione deklaracje „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Pamiętajmy o tym, że „życie jest wielkim darem Stwórcy, jest święte od poczęcia w łonie matki, aż do naturalnej śmierci,dlatego domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

5. We wtorek 10 kwietnia, kierujemy nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 8 lat. W tym dniu przypada, 8. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii. W tym dniu, po Mszy świętej wieczornej, przejdziemy na plac Sanktuaryjny pod Tablicę Smoleńską, aby tam się pomodlić i zapalić świece, wspominając tych wszystkich, którzy zginęli w drodze do Katynia.

6. W środę, 11 kwietnia wypada w 939. rocznica śmierci, Św. Stanisława BM. W tym dniu będziemy przeżywać, trzecią Nowennę przygotowującą nas do obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości. W programie Nowenny będzie; o godzinie 17.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna adoracja w milczeniu, następnie odmówimy; Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy za tych, którzy zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny, następnie Nowenna do MBNP, Msza, św. z okolicznościowym kazaniem i na zakończenie nabożeństwa krótki apel. Wszystkich tych, którym dobro Ojczyzny i jej suwerenność leży na sercu, serdecznie zapraszamy

7. Od dziś, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ojciec św. Jana Pawła II: powiedział w 2002 roku w Łagiewnikach. „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów z klas VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

9. W najbliższą niedzielę, będziemy przeżywać „Niedzielę Biblijną”. W tym dniu, odbędzie się drugi „Narodowy Dzień czytania Pisma świętego”. Zapraszamy wiernych by w przyszłą niedzielę, na Mszę św. przyjść 10 minut wcześniej. Przed każdą Mszą będzie czytany tekst Pisma świętego. W nawiązaniu do 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości, będziemy, jako wspólnota ochrzczonych czerpać z tej „Wody niosącej życie”, którą jest słowo Boże. Podczas przeżywanego w całym kraju Narodowego Czytania Pisma św. wysłuchamy fragmentów z Listu, św. Pawła Apostoła do Rzymian.
* W Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tygodnia, będzie można nabyć w sklepiku, sanktuaryjnym różne wydania Biblii. Zapraszamy!!

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Wąs Mirosław, Wąs Maria, Wolnik Maria, Wolnik Grzegorz, Wielgosz Renata, Wielgosz Celina, Kuras Janina, Zaleśny Patrycja, Wojdak Piotr, Kargol Marcin, Kądziołka Maria. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Szczepanowa, rodziny; Chrabąszcz, Sikora, Borowiec, Pietrzko, Przybyło, Turlej, Ciuruś, Pałka, Niedojadło, Pabian.
* Ofiarę 210 zł, na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym, złożyły rodziny sprzątające bazylikę. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury GN, i innych czasopism katolickich oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której umieszczone są aktualności z życia Parafii i Sanktuarium, a także ogłoszenia Parafialne i intencje Mszy świętych.

12. Informujemy tych wszystkich, którzy zapisali się na wyjazd na Pielgrzymkę do Sanktuariów Europy, aby do 22 kwietnia włącznie, dokonali wpłaty. Spotkanie z wszystkimi Pielgrzymami będzie za dwa tygodnie w niedziele po Mszy, św. popołudniowej o godz. 16.3o. Przypominamy, że wyjazd jest od 8 – do 20 lipca włącznie.

13. Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza, z okazji odpustu parafialnego, na misterium „Tajemnica Eucharystii” w wykonaniu GRUPY 25+ i Chóru GAUDIUM, a zrealizowane wg wizji boliwijskiej stygmatyczki Cataliny Rivas, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po mszy świętej o 19.30. Rozpoczęcie misterium o 20.15.

14. Informujemy, że 14 kwietnia w godz. od 9.3o do 13.oo w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbędzie się IV Brzeski Kiermasz Książki. Szczegóły na plakatach.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 02 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiaj drugi dzień świąt Wielkanocy. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania i głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Z racji przeżywanej oktawy Świąt Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Dziś, 2 kwietnia, przypada 13. Rocznica śmierci św. Jana Pawła II, Papieża Polaka. Warto pamiętać, że przez wstawiennictwo Świętego Papieża, możemy wypraszać u Pana Boga o potrzebne nam łaski.

3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę,są przeznaczone na KUL i katolickie uczelnie w naszej ojczyźnie.

4. We wtorek – nie będzie spotkania z dziećmi z klas III w ramach przygotowań do I spow. i Kom.św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia.
*Trwajmy w Łasce Uświęcającej, abyśmy w I piątek jak najliczniej przyjęli Chrystusa do swoich serc. Gdyby, ktoś jeszcze chciał skorzystać ze spowiedzi, będzie taka możliwość w czwartek – od godz. 17.3o, oraz w piątek – od godz. 17.3o.

6. W pierwszy czwartek od godziny 9.oo, całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. W czasie adoracji, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy mogą tutaj przybyć na adorację. W I czwartek, na godz. 18.oo zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VI, VII oraz II Gimnazjum, a w I piątek również na godz. 18.oo z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami.

7. W najbliższą sobotę, o godz. 14.oo w naszej Bazylice, odbędzie się nabożeństwo oraz spotkanie „Parafialnych Zespołów Synodalnych” z Dekanatu Szczepanowskiego. Wszystkich, którzy tworzą Parafialny Zespół Synodalny w naszej Parafii, bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

8. Najbliższa niedziela – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej Siostrze Faustynie, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał siostrze Faustynie, że kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia –– ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Naszym przygotowaniem do tej niedzieli, niech będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w naszych domach oraz w naszej Bazylice przed poranną i wieczorną Mszą świętą. Niedziela Miłosierdzia to „ Diecezjalny Dzień Caritas”.

9. W przyszłą niedzielę w Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, odpust parafialny. Uroczysta suma o godz. 11.30. Ks. proboszcz serdecznie zaprasza naszych Parafian na tę uroczystość.

10. Dziękujemy jeszcze raz mieszkańcom Wokowic, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz przystrojenie naszej Bazyliki kwiatami. Dziękujemy Druhom OSP z Łęk, Mokrzysk, Wokowic i Szczepanowa oraz Wojom Św. Stanisława, za zorganizowanie warty przy Grobie Pańskim i liczny udział w procesji Rezurekcyjnej. Dziękujemy LSO, szczególnie Ceremoniarzom, naszemu Alumnowi Franciszkowi, Rycerzom Kolumba, Chórowi Sanktuaryjnemu, Panu Kościelnemu i Panu Organiście.
* W tym tygodniu o posprzątanie naszej Bazyliki prosimy mieszkańców ze Szczepanowa, rodzinę; Wąs, Wąs, Wolnik, Wolnik, Wielgosz, Wielgosz, Wojdak, Kuras, Wojdak, Wojdak, Kargol.
* Ofiary na prace przy budowie zaplecza Sanktuaryjnego złożyła pewna osoba 1000 zł. Bóg zapłać za wasze ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Irena Grzyb, z Mokrzysk, lat 86, pogrzeb jutro o 12.oo. śp. Barbara Wiśniak, poch. z Wokowic, lat 87, pogrzeb jutro o 15.oo, oraz śp. Helena Pudełek z Wokowic, lat 84, pogrzeb w środę o 15.oo. Polecajmy ich dusze Bożemu Mił.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i innych czasopism.

13. Serdecznie dziękujemy, Dyrekcjom Szkół, różnym Instytucjom oraz Parafianom, za przesłane nam życzenia świąteczne, listownie, czy też pocztą elektroniczną.

14. Wszystkim Parafianom, Rodakom i Gościom, życzymy; pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Niech spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, stanie się dla nas źródłem prawdziwego pokoju i radości, abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego w świecie pełnym lęku i niepewności. Niech też Zmartwychwstały Pan, obdarzy wszystkich zdrowiem duszy i ciała, i udziela wszelkich potrzebnych darów! A wszystkim podtrzymującym dawne tradycje, i zwyczaje świąteczne, życzymy mokrego dyngusa.


VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa 25. 03. 2018 r.
1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, które prowadzi, Ksiądz Prałat Stanisław Dutka, Proboszcz Parafii Bł. Karoliny Kózka w Tarnowie. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę w „Grodzie Świętego Stanisława BM” w Szczepanowie. Dziękując za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego, będziemy prosić dobrego Boga, przez przyczynę naszego Rodaka Św. Stanisława w intencjach księdza Prałata o zdrowie i potrzebne łaski w posłudze, którą pełni dla naszej wspólnoty.
2. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej.
3. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest, jako Światowy Dzień Młodzieży.
4. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, jest to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
5. Informujemy Parafian, że w tym tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o rano. Msze św. będą według planu rekolekcji.
Program rekolekcji na dzisiaj. O godzinie;
8.oo – Msza święta i nauka stanowa dla ojców i matek
9.3o – Msza święta z nauką stanową dla młodzieży
11.oo – Msza święta z nauką stanową dla dzieci
– Procesja z palmami
15.oo – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne
– Msza święta bez kazania

Jutro Wielki Poniedziałek – 26 marca 2018 r.
8.oo – Msza święta i nauka dla wszystkich
10.oo – Msza święta i nauka dla chorych którzy mogą przybyć
16.oo – Msza święta z nauką stanową dla dzieci
18.oo – Msza święta i nauka dla wszystkich

6. Wielki Wtorek – 27 marca 2018 r. Spowiedź rekolekcyjna – przedświąteczna.
O godz. 8.oo rano, Msza święta, na rozpoczęcie spowiedzi świętej.
Spowiedź będzie od godz. 8.3o, do godz. 12.oo,/z półgodzinną przerwą o godz. 10.oo/. Po południu spowiedź od godz. 15.3o do 17.oo. O godz. 17.oo półgodzinna przerwa, następnie spowiedź od 17.3o do 19.oo dla tych, którzy wracają z pracy późnym popołudniem.
Bardzo prosimy by wszyscy inni, którzy mogą przyjść do spowiedzi wcześniej, nie odkładali jej na ostatnie godziny, aby ten czas zostawić dla tych, którzy wrócą z pracy, czy też przyjadą z zagranicy.
Po zakończonej spowiedzi świętej, o godz. 19.15 – będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Pójdziemy w kierunku Przyborowa, następnie ul. Lubomirskiego, Ruchu Oporu do bazyliki. Bardzo prosimy, aby na rozważanie Drogi Krzyżowej przyjść jak najliczniej, i zabrać lampiony, które zapalimy przy pomniku Jana Pawła II, tak jak to czynimy, co roku w czasie Rekolekcji świętych.

7. Wielka Środa – 28 marca 2018 r. – zakończenie rekolekcji.
8.oo – Msza święta na zakończenie rekolekcji dla I grupy
16.oo – Msza święta na zakończenie rekolekcji dla dzieci
18.oo – Msza święta na zakończenie rekolekcji dla II grupy
W tym dniu, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na organizację Rekolekcji świętych.
8. Do chorych kapłani udadzą się we wtorek od godz. 12.oo.
9. Bezpośrednio po zakończonych rekolekcjach rozpoczyna się Triduum Sacrum.

10. PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W CZASIE TRIDUUM SACRUM:

WIELKI CZWARTEK – to Dzień Eucharystii i Kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary. Rano w katedrze pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza będzie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.
* W naszej Bazylice, Msza św. tylko wieczorem o godz. 18.oo. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo

WIELKI PIĄTEK – to Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz.15.oo) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. W Wielki Piątek rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Niech naszej modlitwie towarzyszy, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Mszy św. Zachęcamy do adoracji P. Jezusa w Ciemnicy w ciągu całego dnia. Adoracja dla dzieci szkolnych będzie o godz.10.oo. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy. Prosimy wszystkich o obecność, jest to ważny etap przygotowania do przyjęcia Sakramentu.
* Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17.3o Drogą Krzyżową. Na tę DK zapraszamy również młodzież z klas III Gimnazjum, w czasie, której młodzież otrzyma Krzyże przed przyjęciem Sakramentem Bierzmowania.
Po Drodze Krzyżowej dalsze obrzędy liturgii Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Komunii uroczyste przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Strażaków i Wojów Św. Stanisława prosimy o objęcie warty honorowej przy Grobie Pana Jezusa w piątek i sobotę, a w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu i chorągwi.
* Ofiary składane przy adoracji krzyża, są przeznaczone, jako wsparcie dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Adoracja w tym dniu do godz. 24.oo.
Od godz. 22.oo – adoracja dla rodzin, którą poprowadzi SRK.
Od godz. 23.oo – adoracja dla młodzieży, którą poprowadzi Apostolska Grupa Młodzieżowa.
* W Wielki Piątek, obowiązuje każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia post ścisły, a od 14 roku życia abstynencja od potraw mięsnych.

WIELKA SOBOTA
Całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.oo rano do godz. 16.oo. Od godz. 16.oo do godz. 20.oo. przerwa w adoracji. W tym czasie prosimy Parafian z Wokowic o przygotowanie i uporządkowanie bazyliki na czas świąt.
Od godz. 20.oo dalszy ciąg adoracji.

* Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie w następującym porządku:
– w Bazylice o godz. 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo
– w Sterkowcu w Domu Kultury o godz. 9.3o
– w Wokowicach o godz. 10.oo
– na Łękach o godz. 10.3o
– w Mokrzyskach o godz. 10.oo przy domu państwa Sitko, o godz. 10.3o przy domu państwa Gładki
Zachęcamy by przychodząc na poświęcenie pokarmów do Bazyliki, zatrzymać się na dłuższą chwilę adoracji Chrystusa w Grobie, oraz adorację Krzyża.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ W SOBOTĘ O GODZ. 21.oo.
Prosimy, aby na to nabożeństwo przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończonej liturgii i Mszy św., odbędzie się uroczysta Procesja Rezurekcyjna. /około 23.oo/, na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Starajmy się wziąć w niej udział jak najliczniej.
Prosimy by wcześniej przygotować obrazy, figury, feretrony, chorągwie, baldachim. Zapraszamy, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

11. Informujemy, że Sakrament chrztu św., będzie udzielany w drugi dzień świąt o g. 11.oo.

12. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali Tlałka Jacek, Klisiewicz Katarzyna i Mariusz, Górka Kazimierz, Kusiak Anna, Patuła Maria, Kądziołka Marek i Karol, Żurek Ryszard i Stanisław, Sarlej Marta i Weronika, Cichy Alicja, Czuj Jadwiga, Borzęcka Bożena. Bóg zapłać za waszą pracę.

13. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przystrojenie ołtarzy na święta, prosimy mieszkańców Wokowic. Sprzątanie Bazyliki i placu przy Bazylice, będzie w środę od godz. 10.oo
* Ofiary na prace przy naszej Bazylice, złożyły: 190 zł – Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism katolickich.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 18. 03. 2018 r.

1. Piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś, aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
* Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na zapłacenia za olej opałowy do ogrzewania naszej Bazyliki. Bóg za ofiary złożone na ten cel.

2. Jutro, będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego i naszych rodzin. Podczas Mszy Św. przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

3. W najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej oraz przedstawicieli Grup działających przy Parafii i zaproszonych gości. Zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa, celem spotkania, będzie uformowanie – „ „Parafialnego Zespołu Synodalnego”. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w prace Parafialnego Zespołu serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższy piątek dekanalne spotkanie młodzieży w parafii Mokrzyska, rozpoczęcie w kościele o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału młodzież naszej parafii.

5. Przypominamy, że w piątek 23 marca, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Szczepanowa do Domu bł. Karoliny Kózkówny w Wał-Rudzie. Trasa liczy około 40 km. Drogę Krzyżową rozpoczynamy Mszą o godz. 18.00 w naszej Bazylice. Jeżeli ktoś chce wziąć udział, może się zapisać u Pana Organisty lub na www.edk.org.pl. wybierając trasę Błogosławionej Karoliny.

6. W sobotę, przypada „Dzień Misjonarzy Męczenników”

7. Informujemy, że Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku przeniesiona jest na 9 kwietnia, dlatego też w tym dniu rozpoczniemy dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.

8. W najbliższą sobotę w naszej Parafii, rozpoczynamy Rekolekcje święte, które poprowadzi, Ksiądz Prałat Stanisław Dutka, proboszcz Parafii Bł. Karoliny Kózka z Tarnowa.
Program rekolekcji na sobotę i niedzielę. Sobota 24 marca 2018 r. 16.oo – Msza święta i nauka stanowa dla dzieci 18.oo – Msza święta i nauka stanowa dla ojców i matek 19.3o – Msza święta i nauka stanowa dla młodzieży
Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.
6.3o – Msza święta i nauka ogólna dla wszystkich
8.oo – Msza święta i nauka stanowa dla ojców i matek
9.3o – Msza święta z nauką stanową dla młodzieży
11.oo – Msza święta z nauką stanową dla dzieci
– Procesja z palmami
15.oo – Gorzkie Żale i kazanie pasyjn- Msza święta bez kazania
Program rekolekcji na kolejne dni zostanie podamy w niedzielę. Jest też w ostatnim numerze Pasterza, na stronie internetowej Parafii www.bazylikaszczepanow.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

9. Przyszła niedziela, 25marca, to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i uroczysta procesja będzie na Mszy św. o godz. 11.oo. Ofiary z przyszłej niedzieli, to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. Do koszów, możemy składać dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Latocha Tomasz, Kurtyka Jan, Pacura Stanisław, Pacura Andrzej, Budyn Maria, Budyn Jan, Lambert Dorota i Mariusz, Chmielarz Barbara, Woda Małgorzata. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Szczepanowa, rodziny; Tlałka, Klisiewicz, Górka, Podolański, Kusiak,Patuła,Kądziołka,Żurek,Sarlej,Cichy,Semczyszak,Styrna,Czuj,Wyczesany.
* Ofiarę na prace budowlane, złożyły: 130 zł. rodziny sprzątające bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Danuta Kotyś, lat 77, ze Szczepanowa oraz śp. Emil Przybyło z Łęk, lat 92. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza, Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych.

14. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

15. Informujemy Rodziców, że rozpoczęła rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Łękach na rok szkolny 2018/2019. Zapisów można dokonać do 30 marca.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 11. 03. 2018 r.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą, Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym, codziennym wysiłku.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.

2. We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy Go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej i św. Stanisława w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

3. W najbliższy czwartek na Mszę świętą o godz. 17.00, zapraszamy młodzież z klas VII na spotkanie w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po nowennie ku czci św. Stanisława omawiane będą ważne sprawy związane z bierzmowaniem, dlatego na spotkanie prosimy również rodziców.

4. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

5. W piątek Parafia NMP w Jasieniu organizuje ekstremalną drogę krzyżową do Szczepanowa. Droga krzyżowa rozpocznie się w piątek Mszą św. w Jasieniu o godz.19.oo, a zakończy w sobotę w Bazylice w Szczepanowie. Planowane przybycie pierwszych uczestników ekstremalnej drogi krzyżowej do Szczepanowa około godz. 5.00 (rano). Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

6. Z przyszłej niedzieli ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na zapłacenia za zakupiony olej opałowy do ogrzewania naszej Bazyliki. Tuż przed Środą Popielcową zabrakło nam paliwa, do ogrzewania kościoła, dlatego byłem zmuszony do zakupu jeszcze ponad 3 tyś litrów, za które teraz musimy zapłacić. Dlatego apeluję o ofiarność na ten cel.

7. W zakrystii, możemy nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Natomiast w przyszłą niedzielę, Caritas Parafialny, będzie je rozprowadzać przed Bazyliką.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali:Urbaś Emilia i Magdalena, Koczwara Stanisław, Żurek Dorota, Bujak Janina, Wcisło Marta i Wojciech, Borowiec Teresa, Wielgosz Małgorzata, Nowak Ryszard i Jacek, Duda Małgorzata, Płaneta Grzegorz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Latocha, Pacura, Pacura, Borzęcka, Kurtyka, Gibała, Budyn, Budyn, Budyn, Lambert, Chmielarz.

9. * Ofiary na prace budowlane przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 120 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ci, którzy chcieliby przekazać 1%, a nie wiedzą jak to uczynić prosimy, aby swoje deklaracje podatkowe przyniosły do kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Są osoby, które chętne pomogą w rozliczeniu tego podatku. Po rozliczeniu będzie można odebrać swoje dokumenty z zakrystii.

11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Pasterza” oraz „Gościa Niedzielnego”.

12. Sołtysi Szczepanowa i Wokowic informują, że do dnia 15 marca można dokonać wpłaty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

13. W imieniu Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki, Sołtys Szczepanowa zaprasza na spotkanie z okazji Święta Kobiet, które odbędzie się w sobotę 17 marca o godz 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie.

14. Wszystkich solenizantów oraz solenizantki oraz jubilatów obecnego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

15. Przypominamy, że w piątek 23 marca, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Szczepanowa do Zabawy. Trasa liczy około 40 km. Rozpoczynamy Mszą o godz. 18.00 w naszej Bazylice. EDK jest wydarzeniem, które pozwala przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Uczestnicy idą w nocy, w milczeniu, w samotności, by spotkać się Bogiem. Jeżeli ktoś chce wziąć udział, może się zapisać na www.edk.org.pl. wybierając trasę Błogosławionej Karoliny. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się również na stronie www.edk.org.pl Informujemy, że jest już kilkanaście zgłoszeń.

16. We wtorek, 20 marca, odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Bochni. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. w intencji przedsiębiorców w bocheńskiej Bazylice o godz. 18: 00, a następnie będzie kontynuowane w sali na Plebanii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 25. 02. 2018 r.

1. Dziś dziewiąta Niedziela Synodalna, oraz druga niedziela Wielkiego Postu, która nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych sióstr i braci. Ofiarami do puszek przed Bazyliką wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na zapłacenie ubezpieczenia naszych Kościołów, Kaplicy Narodzenia św. Stanisława, Cmentarza i Domu Pielgrzyma, oraz OC dla wszystkich, którzy przychodzą do Kościoła i na Cmentarz.

2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, zróbmy dobre postanowienia. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

3. W tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek i I sobotę miesiąca marca. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od marca, Parafia podejmujemy inicjatywę całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Wystawienie Najśw. Sakramentu, będzie od godz., 9.oo, do godz. 17.oo. Zachęcamy wszystkich, którzy nie pracują zawodowo, aby skorzystali z tej możliwości, spotkania się z Chrystusem, chociaż na chwilę sam na sam z Bogiem. Nie chodzi nam o wspólne prowadzenie adoracji. Chciejmy adorować Jezusa w zupełnej ciszy i wsłuchiwać się w to, co On ma nam do powiedzenia. Niech ta adoracja, będzie darem dla naszej Ojczyzny z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

4. W czwartek o godz. 17.oo – spotkanie dla uczniów klas: VI, VII i II Gimnazjum przed Sakr. Bierzmow.

5. Spowiedź przed I Piątkiem, będzie codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. oraz w czwartek od godz. 16.oo – dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także w piątek od godz. 16.oo

6. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta I-wszo piątkowa.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św. złączona ze spotkaniem dla klas III Gimnazjum z rodzicami. Do prowadzenia Drogi krzyżowej o 17.30 prosimy uczniów z klas VI i VII Szkół Podstawowych.

7. W sobotę od godz. 8.oo, księża odwiedzą chorych z racji I piątku. W I – szą sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. W tym dniu na godzinę 17.oo, zapraszamy na wspólne spotkanie modlitewne wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP i tych, którzy zapisali się do Rycerstwa Niepokalanej.

8. W tygodniu w zakrystii, będziemy mogli nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawi kosze, do których będziemy mogli złożyć zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały naszą Bazylikę. Pracowali: Dzido Ilona, Kądziołka Maria, Przybyło Anna, Smulska Renata, Aleksandrowicz Jadwiga, Bolek Renata, Piwowarska Magdalena, Kargol Maria, Misina Teresa. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Tomasik, Tomasik, Łopatka, Hebda, Łączka, Żurek, Wojtusik, Czyl, Fiema, Siemieński, Święch.

10. Ofiary na prace przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 240 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę; 150 zł Róża św. Pawła Ap. (zel Anna Polek); 210 zł Róża św. Bernardyny Jabłońskiej (zel. Zuzanna Piwowarska); 200 zł Róża św. Cecylii (zel. Bogusława Brzezińska). Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jak to uczynić, mamy to na ulotkach, które możemy zabrać.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

13. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; kartki świąteczne, książeczki, pamiątki z racji chrztu świętego, ślubu, bierzmowania oraz wiele nowości książkowych. Zapraszamy.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

15. Informujemy Parafian, że zmarła św. p. Karolina Przepiórka, lat 97, zamieszkała w Łękach. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Zmarł również św. p. Józef Kądziołka, lat 84, zamieszkały w Sterkowcu. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy ich duszę Bożemu Miłosierdziu.

16. Zanim udzielę końcowego błogosławieństwa, odmówmy wspólnie modlitwę w intencjach Synodu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 18. 02. 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz o trzeźwość.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli, przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
* Po południu o godz. 14.3o, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale z kazaniem i Msza Święta.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy biblijnej, a w środę parafialnego oddziału Caritas. Wszystkich członków i tych, którzy chcieliby dołączyć do Grupy rozważającej Słowo Bożej oraz włączyć się w prace oddziału Caritas serdecznie zapraszamy.
W środę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy zapisali się do nowej Róży różańcowej św. Stanisława Kostki oraz członków nowo powstałej Róży św. Charbela. Po Mszy świętej będzie błogosławieństwo i rozdanie tajemnic.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
– w czwartek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

4. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o (poprowadzą ją uczniowie z klas II i III Gimnazjum), a po niej Msza święta.
* Piątek 23 lutego br. z woli papieża Franciszka będzie dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w południowym Sudanie. W tej intencji odprawimy Drogę krzyżową o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę, będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy. Przed Bazyliką do puszek zbierane będą ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes.

6. Ofiary z przyszłej niedzieli będą, przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów, kaplicy Narodzenia i cmentarza.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Tryba Bogusława i Karolina; Kieć Piotr i Katarzyna; rodzina Górów; Tybon Anna, Pacura Barbara i Olaf, Mamica Kamila; Gdowski Bartosz, Maria i Mateusz; Polak Elżbieta; Pałka Ewa i Hajduk Paulina. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Kargol, Misina, Wyczesany, Dzido, Kądziołka, Kądziołka, Przybyło, Smulski, Smulski, Aleksandrowicz, Piwowarski.

8. Ofiary na prace przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 240 zł. rodziny sprzątające Bazylikę; 180 zł. Róża bł. Jolanty, zel. Zofia Łyko; 150 zł. Róża św. Maksymiliana, zel. Ryszard Żurek; 150 zł. Róża św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej; 100 zł. z Róży św. Krzysztofa, zel. Kazimierz Bujak; 150 zł. Róża św. Kingi, zel. Irena Sikora. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy artykuły: o naszej młodzieży z Grupy Apostolskiej, o rozpoczętej nowennie w int. Ojczyzny oraz piękne zdjęcia naszych szczepanowskich Rodaków.

11. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć: książeczki z dużymi i małymi literami, pamiątki z racji chrztu świętego i ślubu oraz wiele nowości książkowych. Zapraszamy!

12. Sołtys wsi Sterkowiec informuje, że w dniu dzisiejszym do półgodziny po każdej Mszy Świętej oraz jutro tj. w poniedziałek (19 lutego) w godzinach od 16.oo do 19.oo, w biurze sołtysa będą wydawane nakazy płatnicze na rok 2018 dla mieszkańców Sterkowca. Również Pani Anna Lubowiecka zaprasza do sołtysówki w poniedziałek i wtorek (19 i 20 luty) po odbiór nakazów płatniczych na rok 2018, z możliwością wpłaty podatku przy odbiorze nakazu. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

13. We wtorek, 20 lutego, odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Bochni. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. w intencji przedsiębiorców w bocheńskiej Bazylice o godz. 18:00, a następnie będzie spotkanie w sali na Plebanii

14. Wszystkich obchodzących imieniny i jubileusze, zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r.

1. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci
* Po Mszy św. dla dzieci – adoracja indywidualna do godz. 15.oo.
* Od godziny 15.oo – adoracja dla matek i ojców oraz wszystkich tych, którym dobro Ojczyzny i jej suwerenność leży na sercu, połączona z Nowenną z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. W czasie adoracji będzie odmówiona; Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, Msza, św. i na zakończenie nabożeństwa krótki apel.

2. W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać nabożeństwo 40 – godzinne.
Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący:
8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji
9.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
11.oo – mieszkańcy Sterkowca i Łęk
13.oo – mieszkańcy Mokrzysk
15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorują mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne
16.3o – Nieszpory Eucharystyczne
17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji.
Zachęcamy do licznego udziału w adoracji Pana Jezusa i do osobistej modlitwy.
* W poniedziałek i wtorek, nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o.

3. Kończąc nabożeństwo 40 – godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i 17.oo. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
* W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz abstynencja polegająca na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej, przeznaczone są na cele charytatywne w naszej Diecezji.

4. Od Popielca do I niedzieli W. Postu, przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.

5. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu, będziemy gromadzić się na nabożeństwach Pasyjnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale. W piątek, Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 16.oo – a po niej Msza święta.
Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.3o i Msza święta. Tę Drogę Krzyżową poprowadzi Młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania z klas III Gimnazjum.

6. W niedziele Wielkiego Postu, godz. 14.3o Droga Krzyżowa dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek. Po Drodze Krzyżowej o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

7. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy, zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości. Zobowiązania trzeźwościowe wpiszmy do „Księgi Trzeźwości”, która jest wystawiona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

8. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

9. Dzisiaj przed Bazyliką – Dziewczęca Służba Maryjna, z racji „Światowego Dnia Chorego” rozdaje serduszka dla wszystkich Seniorów i osób chorych pozostających w naszych domach i szpitalach. Zabierzmy te serduszka również dla nich, niech to będzie nasza łączność z nimi.

10. Informujemy rodziców, że wyjazd na ferie zimowe, „Dziewczęcego Zespołu Oremus” do Ochotnicy Dolnej, będzie w czwartek o godz. 8.oo rano z parkingu przy Bazylice. Powrót w sobotę około godziny 20.oo.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Biernat Wanda, Pasula Katarzyna i Jadwiga, Koczwara Dorota, Jandziś Katarzyna, Węgrzyn Grażyna, Duda Sabina i Laura, Dudek Alicja, Justyna i Natalia, Hanusiak Agata. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa; Tryba, Kieć, Góra, Pacura, Mamica, Gdowski, Bober, Polak, Pałka, Hajduk, Gałek.

12. Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazyliki złożyły: 60 złotych, rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł. Róża Św. Jana Pawła II, zel. Maria Paprocka, 150 zł. Róża św. Szarbela/, zel. Wojciech Zachara, 150 zł. Róża św. Gabrieli, zel. Anna Koczwara. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

14. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Stanisław Wąsik, z Mokrzysk, lat 77. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

15. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

16. W najbliższy piątek, tj.16. lutego od godz. 8.3o w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się kompleksowe, komputerowe badanie wzroku, wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela zwykła 04. 02. 2018 r.

1. Po południu o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. godz. 15.3o.

2. We wtorek, wypada 2 rocznica święceń Biskupich, Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych osobistych modlitwach.
* We wtorek, na godz. 17.oo na swoje comiesięczne nabożeństwo i katechezę zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.
* W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek – św. Agata. Dziew. i męcz.
– we wtorek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, męczennicy Dalekiego Wschodu.
– w sobotę – św. Scholastyka dziewica, siostra św. Benedykta.

2. W przyszłą niedzielę, przypada liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym roku obchodzimy 160. rocznicę objawień w Lourdes, podczas których Matka Boża ukazała się Bernadecie i przekazała jej; „Jestem Niepokalane Poczęcie”. Od tamtego czasu Lourdes, stało się miejscem pielgrzymek i cudownych uzdrowień, za pośrednictwem Maryi. Święto Matki Bożej z Lourdes, łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszej Bazylice, tradycyjnie Dzień Chorych, będziemy przeżywać w maju, w czasie odpustu ku czci Św. Stanisława.
* W przyszła niedzielę, Kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej, zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium Groty NMP z Lourdes. Uroczysta suma pod przewodnictwem Księdza biskupa Leszka Leszkiewicza i procesja z lampionami do Groty o godz. 16.3o. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie i procesji.

3. Informujemy Parafian, że w związku z przypadającą w tym roku, 11 listopada, 100 – tną rocznicą odzyskania niepodległości, w naszym Sanktuarium będziemy się przygotowywać do tej rocznicy, przez 9 – cio miesięczną nowennę. Nowenna ta, będzie odprawiana, 11 dnia każdego miesiąca. Rozpoczniemy ją już w najbliższą niedzielę, o godz. 15.oo w czasie nabożeństwa popołudniowego. Na pierwszą nowennę, serdecznie zapraszamy ojców i matki oraz wszystkich tych, którym dobro Ojczyzny i Jej suwerenność leży na sercu.
W każdym miesiącu na tę nowennę, będziemy zapraszać poszczególne Grupy działające przy naszym Sanktuarium, a także byłych żołnierzy, Kombatantów, Sybiraków, służby mundurowe, OSP – z poszczególnych wiosek z Pocztami sztandarowymi, Rycerzy Kolumba, młodzież Bierzmowaną, poszczególne szkoły itp. Chciejmy w tej Nowennie jak najliczniej uczestniczyć, aby się dobrze, duchowo, przygotować do tej niezwykłej rocznicy.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 15.oo.
* Od godz.15.oo – adoracja dla matek i ojców. W czasie adoracji połączonej z pierwszą nowenną, będzie; Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, krótkie rozważanie, Msza święta i apel.

5. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gabryś Lucyna, Mrówka Ewa, Starowicz Władysława, Starowicz Bogusława, Moryc Bogusława, Seidler Teresa, Pacura Teresa, Kaczmarczyk Ryszard, Lewandowska Renata. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Biernat, Gibała, Pasula, Koczwara, Jandziś, Węgrzyn, Duda, Dudek, Zielińska, Hanusiak.

6. * Bardzo serdecznie dziękujemy, mieszkańcom ze Szczepanowa, którzy pomogli w demontażu szopki oraz wystroju Bożonarodzeniowego. Bóg zapłać.
* Ofiary na prace budowlane przy „Panteonie Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej”, złożyli; 120 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 110 zł., Róża św. Heleny, zel. Maria Kołodziej, 130 zł. Róża Św. Rafała, zel. Stanisław Kołodziej, 130 zł., Róża Św. Jana Pawła II., zel. Helena Pasula. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te miesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Przypominamy, że od 6 lipca, Parafia organizuje 13 dniową autokarową Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Trasa Pielgrzymki jest tak ułożona, aby w Fatimie być na nabożeństwie i procesji 13 lipca. Jest jeszcze kilka miejsc. Chętni proszeni są o zgłoszenie się jeszcze tylko w tym tygodniu.

8. Przypominamy Parafianom, że również w tym roku możemy, przy rozliczeniu podatku, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce jedynie; Nr KRS – u naszego Stowarzyszenia, lub Diecezjalnej Caritas oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, i przekazać ten jeden procent właśnie na te organizacje, które dobrze wykorzystają przekazane im środki, i te środki pozostaną tutaj na miejscu.
Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Jak już informowałem, Stowarzyszenie z zebranych funduszy, przekazało 7. tyś. złotych, na zakup płyt granitowych na obłożenie cokołu przy figurze Św. Stanisława w Mokrzyskach. Bóg zapłać!

9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, ogłasza rekrutację na rok szkolny 2018/2019 do nowego oddziału przedszkolnego dla dzieci od 3 do 6 lat. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
Również Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach, przyjmuje o zapisach do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE·
4 Niedziela zwykła – 28. 01. 2018 r.

1. Po popołudniu, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. W czasie koncertu wystąpią; Chór Sanktuaryjny oraz Zespół Oremus. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a także rodziców z małymi dziećmi. Z myślą o nich, w czasie kolędowania Zespół Oremus wystawi krótkie Jasełka, w których postacie bajkowe odwiedzą Pana Jezusa leżącego w żłobie, a nam pozostawią przesłanie, jak mamy żyć. Zapraszamy także młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania. Na zakończenie będzie Msza Święta.

2. W tym tygodniu patronują nam:
* w środę – św. Jan Bosko, wielki pedagog i apostoł młodzieży
* w sobotę – św. Błażej, biskup i męcz. W tym dniu odbywa się błogosław. Gardła

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania;
– w czwartek klasy; VI, VII i II Gimnazjum, a w piątek; klasy III Gimnazjum

4. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w pierwszy czwartek po południu od godz. 16.oo. Wszystkich zachęcamy, aby skorzystały ze spowiedzi wcześniej oraz w I czwartek, ponieważ w piątek nie będzie spowiedzi.

5. W I piątek, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Przynieśmy, ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata również w naszych domach. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach burz i nawałnic, trwogi i zagrożenia oraz śmierci naszych bliskich.
* Msze Święte w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i po południu o godz. 17.oo
* Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego, jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Swoimi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę, będziemy wspiera materialnie, borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne w naszej Diecezji.

6.W piątek, przypada 43 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

7. W sobotę – czcimy Niepokalane Serce NMP, z racji I soboty. W tym dniu na godzinę 17.oo, zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, zapraszamy na to nabożeństwo tych, którzy się zapisali do Rycerstwa Niepokalanej.

8. W sobotę od godz. 8.oo, księża odwiedzą chorych z racji I piątku.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 6.3o zmiana tajemnic różańcowych.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Grodzka Anna, Styrna Elżbieta, Kubala Marta, Tyrkiel Justyna, Grynastyl Kinga, Grynastyl Barbara, Leks Barbara, Żółty Jadwiga. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Gabryś, Mrówka, Starowicz, Starowicz, Moryc, Seidler, Pacura, Kaczmarczyk, Kołodziej, Wilk.
* Mieszkańców Szczepanowa, prosimy o pomoc w demontażu szopki, w sobotę od g. 8.3o.

11. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu naszego Sanktuarium złożyły; 140 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 500 zł. pewna osoba z Wokowic. Dziękujemy również tym rodzinom, które swoje ofiary miesięczne wpłaciły na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Śp. Janina Babiuch ze Sterkowca, lat 79. oraz śp. Cecylia, Maria Zachara zd. Chuchro, lat 88, ostatnio zamieszkała w Krakowie. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. Dziś też obchodzimy – Dzień Babci, a jutro dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Módlmy się za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

2. W czwartek, 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła. Zakończenie Tygodnia modlitw o Jedność Kościoła. W tym dniu, nasz rodak Ks. Biskup Jan Styrna – Biskup Elbląski, przeżywa swoje urodziny. Pamiętajmy w modlitwach o naszym rodaku.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej – spotkanie Grupy biblijnej, a w środę, spotkanie formacyjne dla członków Caritas Parafialnego.

4. W piątek, będziemy obchodzić „Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce”. Dziś słowo „islam”, często budzi niepokój, a nawet wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy o światło Ducha Świętego, abyśmy, jako Naród, potrafili właściwie rozwiązywać trudne problemy w naszej Ojczyźnie i w świecie

5. W przyszłą niedzielę tj. 28 stycznia, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli tradycyjne wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a także rodziców z małymi dziećmi. Z myślą o nich, w czasie kolędowania będą wystawione krótkie Jasełka, w których postacie bajkowe odwiedzą Pana Jezusa leżącego w żłobie, a nam pozostawią przesłanie, jak mamy żyć. Zapraszamy także młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania.

6. Zakończyliśmy kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, Chcemy bardzo serdecznie podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy oraz podwożenie i odwożenie po zakończonej kolędzie. Wdzięczni za Waszą życzliwość, zapewniamy o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” również za złożone ofiary.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Borowiec Berna-detta, Kądziołka Bronisław, Kądziołka Stanisława, Waresiak Bożena, Przesławska Maria, Bogdano-wicz Marta, Kukułka Małgorzata, Łuszcz Danuta, Grochola Helena, Halik Dorota, Kosałka Anna. Bóg zapłać za waszą pracę. * W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Grodzki, Styrna, Kubala, Tyrkiel, Grynastyl, Grynastyl, Leks, Żółty, Koperny, Pluszewski, Zagórski, Skrzyński.

8. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 200 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł pewna rodzina z Brzeska, 150 zł Róża św. Józefa (zel. Teresa Przesławska). Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, i te comiesięczne. Dziękujemy również tym, którzy, wpłacają bezpośrednio na konto Parafii. Ci, którzy chcą wpłacić na konto parafii informujemy, że Numer konta zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń.

9. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Elżbieta Brzyk, lat 69, ze Sterkowca, oraz Lesław Święch, lat 60, ze Szczepanowa. Pogrzeb jego będzie jutro o godz.14.oo. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

10. Przypominamy, że do końca stycznia, można się jeszcze zapisać na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Informujemy, że Pielgrzymka będzie trwać 13 dni, od 7 lipca. Jest jeszcze kilka miejsc. Koszt pielgrzymki to 1100 złotych oraz 600E. Program ramowy, zamieszczony jest w gablotach parafialnych, przy wyjściu z Bazyliki. Wszyscy zapisujący się na wyjazd, otrzymają szczegółowy program Pielgrzymki. Zapraszamy do Pielgrzymowania.

11. Wzorem ubiegłych lat, również w tym roku, mamy możliwość, by przy rozliczeniu podatku rocznego z uzyskanych dochodów, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, działającą przy naszej Parafii lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób sami możemy zdecydować, w jaki sposób zostanie spożytkowany ten 1% podatku, który i tak zostanie nam pobrany. Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, serdecznie dziękujmy. Chcemy poinformować, że Stowarzyszenie z zebranych funduszy, przekazało 7.000 złotych, na zakup płyt granitowych na obłożenie cokołu, przy figurze Św. Stanisława w Mokrzyskach. Bóg zapłać!

12. Dyrektor, wraz Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, zapraszają wszystkich Seniorów, w środę – 24 stycznia na godz. 11.oo na wspólne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka do Domu Kultury w Sterkowcu, a o godz. 14.oo na zabawę choinkową dla dzieci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach, wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.
* W środę, obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

2. Od czwartku do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do modlitwy z tymi, którzy wyznają wiarę w Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu patronują nam:
* w środę – Św. Antoni, opat.
* w piątek – Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup

4. Duszpasterz Nauczycieli Dekanatu Szczepanowskiego oraz Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie Dolnym wraz z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie, serdecznie zapraszają na Opłatek Dekanalny dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty z Dekanatu Szczepanowskiego, który odbędzie się 18.01.2018 roku, tj. w czwartek, o godzinie 17.oo w Kościele Parafialnym w Borzęcinie Dolnym. Bardzo serdecznie zapraszamy z Parafii wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów świeckich na wspólne kolędowanie.

5. W najbliższą sobotę tj. 20 stycznia na godz. 10.oo zapraszamy DSM i Ministrantów na spotkanie opłatkowe.

6. Również w sobotę o godz. 17.oo odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Młodzieży z Dekanatu Szczepanowskiego. Spotkanie to rozpoczęcie o godz. 17.oo Mszą świętą. Na Mszę św. i na to spotkanie, przychodzi obowiązkowo młodzież z klas VI i VII, oraz młodzież z Gimnazjum klasy II i III, przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. W niedzielę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w przyszły poniedziałek – Dzień Dziadka.

8. Sołtys Szczepanowa oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepanowie, serdecznie zapraszają wszystkich seniorów i emerytów na noworoczne spotkanie połączone z Dniem Babci i Dziadka. Spotkanie, odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 stycznia o godzinie 10.oo w szkolnej świetlicy. Organizatorzy zapraszają wszystkich seniorów, niezależnie od tego czy ich wnuki są uczniami szkoły, czy też nie.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej, spotkanie wszystkich redaktorów „Pasterza”.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Dziadoń Maria, Kocoł Anna, Misztak Agnieszka, Piwowarska Bogusława, Jasny Anna, Przesławska Renata i Andrzej, Stypuła Janina, Żurek Jerzy i Michał.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Borowiec, Kądziołka, Kądziołka, Waresiak, Przesławska, Bogdanowicz, Kukułka, Łuszcz, Grochola, Halik, Kosałka.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 120 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 100 zł pewna osoba ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, i te comiesięczne. Dziękujemy również tym, którzy, wpłacają bezpośrednio na konto Parafii. Ci, którzy chcieliby wpłacić na konto parafii informujemy, że nr konta zamieszczony jest gablocie parafialnej.

11. Za dwa tygodnie w niedzielę tj. 28 stycznia, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania.

12. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

13. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych, przyzywamy dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Szczęść Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego – 07 stycznia 2018 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pana Jezusa. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
* Po południu, o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz.15.3o. Przypominam wiernym, że w ramach duchowych postanowień po peregrynacyjnych, obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii świętych; Siostry Faustyny i Jana Pawła II, w każdą niedzielę o godzinie 15.oo, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Nieszpory i Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, szczególnie tych, którzy przychodzą na Mszę świętą popołudniową, aby przyjść wcześniej i uczestniczyć w Koronce i Nieszporach.

2. W każdą środę, o godz. 17.oo, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz w każdy czwartek, na Nowennę, do św. Stanisława, BM. Pamiętajmy, aby w tych dniach, każdego tygodnia w ciągu całego roku, było nas na nowennach jak najwięcej. Również, po wielu rozmowach z osobami, które zapisały się do Rycerstwa Niepokalanej, / a przecież zapisało się prawie 600 osób/, chcemy z tych osób, stworzyć grupę modlitewną. Spotkania modlitewne, będą w każdą I sobotę miesiąca w czasie nabożeństwa wieczornego. Aby spełnić prośby MB Fatimskiej, będziemy chcieli w ten sposób rozpropagować nabożeństwa I sobót miesiąca w naszej Parafii.

3. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Informujemy Parafian, że z naszej Parafii w dniach od 7 do 17 czerwca, tak, aby być w Fatimie na nabożeństwie i procesji 13 czerwca, będzie zorganizowana autokarowa Pielgrzymka do Sanktuariów Europy min.; Maria Zell, Einsideln, La Salet, Lourdes, Fatima, i wiele innych Portugalskich i Hiszpańskich Sanktuariów. Chętni, którzy będą chcieli wziąć udział w tej Pielgrzymce, proszeni są, aby się zapisali na listę w zakrystii do końca stycznia. Szczegóły, oraz koszt pielgrzymki podamy w przyszłą niedzielę tj. 14.stycznia wraz z programem, które przygotowuje Biuro Pielgrzymkowe, z którym pojedziemy.

5. Wszystkim świętującym w tym tygodniu, swoje urodziny i imieniny oraz inne rocznice, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe w naszej Parafii. Plan kolędy na ten tydzień.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI – 06.01. 2018 R.

1. Dzisiaj, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to, przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowo-narodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii.
* Msze św. jak w każdą niedzielę 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, o 15.3o Msza Święta. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredą, – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, oznaczamy nasze mieszkania na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Oznakowanie drzwi naszych domów, jest wyznaniem naszej wiary.
* Po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.oo, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Koncert Noworoczny w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego i Orkiestry z Okulic. Jest to wspólne przedsięwzięcie Chóru i Orkiestry. Będą wykonywane różne utwory, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, aby docenić trud i poświęcenie wszystkich wykonawców w przygotowaniu noworocznego koncertu.

2. Dziś Caritas Parafialny, rozprowadza kadzidełka i kredę, którą zaznaczymy na drzwiach naszych domów imiona trzech Mędrców; C+M+B+2017, „ Christus Mansionem Benedicat”- czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”.

3. W związku z dzisiejszą uroczystością, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, zaprasza na pochód „Trzech Króli”, który rozpocznie się o godz. 13.oo na placu Kazimierza Wielkiego. Program pochodu na afiszach.
4. Dziś przeżywamy Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Swoją modlitwą i ofiarami zbieranymi na tacę, wspieramy misje.

5. Jutro niedziela Chrztu Pańskiego. Z tej racji, jutro uroczyste udzielanie Sakramentu chrztu świętego będzie na Mszy Św., o godz. 11.oo. Przy tej okazji przypominamy, że w naszej Parafii, chrzty są udzielane w każdą drugą niedzielę miesiąca, na Mszy św., o godz. 11.oo. Prosimy, aby w tym terminie przynosić dzieci do chrztu świętego.

6. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały Bazylikę, pracowali; Matys Stanisław, Matys Beata, Reczek Stanisław, Lis Stanisław, Gaudnik Agnieszka, Czachor Mateusz, Woda Renata, Siemińska Ilona, Dziekanowska Urszula, Lambert Danuta, Rygielska Lucyna. Bóg zapłać za waszą pracę.

7. Ofiary na prace budowlane przy naszym sanktuarium złożyły: 135 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, oraz 1 tyś. zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie oraz te, które są wpłacane na konto Parafii. Wszystkie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

8. W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki, prosimy kolejnych Parafian z Przyborowa, rodziny; Dziadoń, Kocoł, Misztak, Piwowarski, Jasny, Szlachta, Przesławski, Stypuła, Żurek.

9. Zachęcamy do lektury, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i innych czasopism religijnych.

10. Informujemy Parafian, że z naszej Parafii w dniach od 7 do 17 czerwca, tak, aby być w Fatimie na nabożeństwie i procesji 13 czerwca, będzie zorganizowana autokarowa Pielgrzymka do Sanktuariów Europy min.; Maria Zell, Einsideln, La Salet, Lourdes, Fatima, i wiele innych Portugalskich i Hiszpańskich Sanktuariów. Chętni, którzy będą chcieli wziąć udział w tej Pielgrzymce, proszeni są, aby się zapisali na listę w zakrystii do końca stycznia. Szczegóły, oraz koszt pielgrzymki podamy w przyszłą niedzielę tj. 14.stycznia wraz z programem, które przygotowuje Biuro Pielgrzymkowe, z którym pojedziemy.

11. Wszystkim dzisiejszym solenizantom i jubilatom, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2018 r.

1. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku 2018.W liturgii celebrujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy Nowy Rok kalendarzowy pod okiem i opieką Maryi, która – jak przypomina nam dzisiejsza Ewangelia – zachowywała i rozważała wszystkie te sprawy w swoim sercu. Niech Jej postawa kształtuje także nasze życie, a Ona, najlepsza z matek, niech uczy nas odczytywania wszystkiego, co się nam przytrafia i w czym uczestniczymy z Bożej perspektywy.

2. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia, modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny.

3. Jutro w liturgii wspominamy; św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, dokt. Kła.

4. Informujemy Parafian, że w dniu wczorajszym odeszła do wieczności śp. Małgorzata Cebula ze Szczepanowa, lat 50. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 13.oo. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

5. Drodzy Parafianie, rodacy i goście !. Na progu Nowego Roku, jako wasi Duszpasterze życzymy Wam;
= byście wszyscy otworzyli się na Bożą miłość, aby mogła napełnić Wasze domy, Wasze rodziny i stała się dla Was, źródłem życia Bożego.
= Niech Boże błogosławieństwo i Chrystusowy pokój, towarzyszą wam i waszym rodzinom przez wszystkie dni Nowego Roku.

= By ten Nowy Rok, był dla was wszystkich czasem prawdziwie błogosławionym, i obfitującym w Boże Miłosierdzie!
= Życzymy Wszystkim, dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym oraz opieki MB i Stanisława naszego Rodaka.
Szczęść Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2017 R.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy – Święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
Święta Rodzina Nazaretańska, jest dla nas i dla naszych rodzin wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Będziemy prosić o świętość naszych rodzin.
* Dziś wypada również zakończenie Starego Roku 2017.W ciągu całej niedzieli, będziemy dziękować Panu Bogu za miniony Rok. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i o godz. 15.30 Msza św.

2. Jutro będziemy przeżywać Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok 2018. Wejdźmy z Maryją w Nowy Rok i prośmy Ją, aby wzięła nas w matczyną opiekę.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota stycznia. Zachęcamy też do trwania w Łasce Uświęcającej, by na I piątek przyjąć Chrystusa do swoich serc. Dla tych, którzy będą chcieli jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej, spowiedź będzie codziennie rano i wieczorem przed Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od godz. 16.oo.
* W I czwartek od godz. 16.oo – Godzina święta. Zachęcamy Parafian do modlitwy wobec Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

4. W piątek, po Mszy św. o godz. 17.oo w Sali Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe, uczestników ostatniej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory, o 15.3o Msza święta.
* Po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.oo, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Koncert Noworoczny w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego i Orkiestry z Okulic. Jest to wspólne przedsięwzięcie Chóru i Orkiestry. Takie koncerty odbyły się już w Parafiach sąsiednich, dlatego bardzo liczymy na liczną publiczność.

6. Dziękujemy rodzinom z Przyborowa, które sprzątały Bazylikę. Pracowali; Guzy Krzysztof, Kądziołka Wanda, Kądziołka Władysław, Pamuła Patrycja, Żurek Edyta, Cebula Natalia i Wojciech, Jawor Barbara, Pasierb Janusz. Bóg zapłać za Waszą pracę.

7. W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy kolejne rodziny z Przyborowa; Matys, Matys, Reczek, Lis, Gaudnik –Lambert, Woda, Siemiński, Mach, Rygielski, Dziekanowski.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 160 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Składamy serdeczne podziękowanie dzieciom z DSM i PDMD za przygotowanie i podjęcie Kolędy Misyjnej. Zebrane przy tej okazji ofiary, w kwocie 10.210 złotych, zostaną przekazane dla dzieci, które w tym roku zostały objęte pomocą – szczególnie dzieciom z Syrii z Aleppo. Dziękujemy tym, którzy przygotowali te dzieci do kolędy, oraz Pani Teresie Seidler i rodzicom, którzy pomagały dzieciom oraz parafianom, którzy przyjęli kolędników misyjnych. Bóg zapłać.

9. W Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Przeżywajmy kolędę w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Prosimy, aby z wyznaczonego rejonu przysłać po księdza pojazd oraz zatroszczyć się również o jego odwiezienie po zakończonych odwiedzinach.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *