OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2014

===================================

Archiwalne ogłoszenia parafialne – 2013 rok

Archiwalne intencje mszalne – 2012 rok

Archiwalne ogłoszenia parafialne – 2011 rok

Archiwalne ogłoszenia parafialne – 2010 rok

===================================

VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa 13. 04. 2014 r.

1. W dniu wczorajszym w naszej wspólnocie Parafialnej zakończyliśmy Misje Święte. Bardzo serdecznie dziękujemy Ojcom Redemptorystom z Tuchowa, za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego. Równocześnie zapewniamy o naszych modlitwach w intencjach Ojców, wypraszając dla nich potrzebne łaski w posłudze Słowa Bożego.
* Jesteśmy już po sakramentalnej spowiedzi świętej. Zachęcamy Was do trwania w łasce uświęcającej, aby wszyscy w czasie świąt mogli przyjąć Chrystusa w Komunii świętej.

2. W liturgii przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.oo. O godz. 15.oo – Gorzkie Żale i Msza święta.

3. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, jest to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. W tym tygodniu od poniedziałku do środy włącznie, Msze św. będą odprawiane o godz. 6.3o rano i o godz. 18.oo

5. Wychodząc naprzeciw tym, którzy wracają z pracy z zagranicy, tak aby i oni mogli się wyspowiadać, organizujemy dodatkowo spowiedź dla nich w środę od godz. 18.3o do godz. 20.oo. Zapraszamy tylko tych którzy powrócą z zagranicy.

6. Przed nami Triduum Sacrum:

Wielki Czwartek – to Dzień Eucharystii i Kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary. Rano w katedrze pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza będzie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.
W naszej bazylice Msza św. tylko wieczorem o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo

Wielki Piątek – to Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz.15.00) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. W Wielki Piątek rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta będzie równocześnie naszym bezpośrednim przygotowaniem do dnia kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Zachęcamy do adoracji Chrystusa w Ciemnicy w ciągu całego dnia. Adoracja dla dzieci będzie o godz. 1000.

Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17.3o Drogą Krzyżową. A następnie dalsze obrzędy liturgii Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Komunii św. uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Strażaków i Wojów Św. Stanisława prosimy o objęcie warty honorowej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę, a w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu i chorągwi.
Ofiary składane przy adoracji krzyża, są przeznaczone jako wsparcie dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Adoracja w tym dniu do godz. 24.oo.
Od godz. 22.oo adoracja dla rodzin, którą poprowadzi SRK.
Od godz. 23.oo adoracja dla młodzieży, którą poprowadzi Apostolska Grupa Młodzieżowa

W Wielki Piątek obowiązuje każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia post ścisły, a od 14 roku życia abstynencja od potraw mięsnych.

Wielka Sobota

Całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.oo rano do godz. 16.00. Następnie przerwa w adoracji od godz. 16.oo do godz. 20.oo, i czas na uporządkowanie bazyliki.
Od godz. 20.oo dalszy ciąg adoracji.
Zachęcamy by przychodząc na poświęcenie pokarmów zatrzymać się na dłuższą chwilę adoracji Chrystusa w Grobie.
* W czasie przerwy w adoracji, prosimy parafian z Wokowic o uporządkowanie bazyliki

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie w następującym porządku:
- W Bazylice o godz. 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo
- W Sterkowcu w Domu Kultury o godz. 9.3o
- W Wokowicach o godz. 10.oo
- W Łękach o godz. 10.3o
- W Mokrzyskach o godz. 10.oo koło domu państwa Sitko, – o godz. 10.3o koło domu państwa Gładki.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2100.
Prosimy aby przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Po zakończonej liturgii i Mszy św. odbędzie się uroczysta Procesja Rezurekcyjna. /około 23.oo/, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Starajmy się wziąć w niej udział jak najliczniej.
Prosimy by wcześniej przygotować obrazy, figury, feretrony, chorągwie, baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

7. Sakrament chrztu będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11.oo.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę.
Pracowali: Sikora Irena, Kołodziej Krystyna, Jawor Piotr, Monika i Władysław, Kołodziej Krzysztof, Polek Anna, Polek Magdalena, Urbański Stanisław, Dąbrowa Monika, Kulesza Henryk, Pachniewski Jakub. Bóg zapłać za waszą pracę.

9. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przystrojenie ołtarzy na święta prosimy mieszkańców Wokowic i młodzież.
Sprzątanie bazyliki i placu przy bazylice będzie w środę od godz. 9.oo

10. Ofiarę na prowadzone prace przy kaplicy narodzenia Św. Stanisława złożyły: 60 zł. – rodziny sprzątające Bazylikę, 100 zł Róża Św. Piotra Apostoła, 500 zł pewna rodzina z Wokowic, 1000 złotych pewna rodzina. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności Śp. Bolesław Micał z Wokowic, lat 73, oraz Aniela Traczewska lat 87, zamieszkała w Gliwicach. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 06. 0. 2014 r.

1. Dziś w naszej Parafii rozpoczynają się Misje święte. W czasie trwających Misji świętych będziemy kroczyć śladami Świętych do Jezusa Miłosiernego w III Tysiąclecie Chrześcijaństwa. Posługę Słowa Bożego podjęli Ojcowie Redemptoryści z Tuchowa Ojciec Stanisław Kiełbasa, Dyrektor Komisji Misji i Rekolekcji i Ojciec Jarosław Krawczyk. Bardzo serdecznie witamy czcigodnych Ojców w „Grodzie Świętego Stanisława BM” w Szczepanowie. Dziękując za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego w naszej Parafii, będziemy prosić dobrego Boga, przez pośrednictwo Św. Stanisława, naszego Rodaka w intencjach czcigodnych Ojców, o potrzebne łaski w głoszeniu Słowa Bożego. Witamy również alumna Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie Michała Wielgusa, który będzie pomagał w przeprowadzeniu ćwiczeń duchownych.
Program Misji świętych wraz z zaproszeniem otrzymała każda rodzina. Gdyby ktoś chciał jeszcze otrzymać zaproszenie są do zabrania w sklepiku sanktuaryjnym.
* Program Misji na dzisiejszą niedzielę był zapowiedziany w ubiegłą niedzielę. Tradycyjnie po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa , Gorzkie Żale i Msza św.
Program Misji świętych na kolejne dni będą nam podawać Ojcowie Misjonarze.

2. Dziś przy Bazylice Caritas Parafialny rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. W Bazylice oraz w naszych sklepach są wystawione kosze do których możemy składać dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy.

3. W piątek o godzinie 17.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 18.3o i Msza św. z kazaniem misyjnym.

4. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i uroczysta procesja będzie na Mszy św. o godz. 1100. Ofiary z przyszłej niedzieli, to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie

5. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Cyran Bogumiła, Kądziołka Krzysztof, Nowak Halina, Jawor Marek, Franciszek i Magdalena, Urbański Kazimierz i Mariusz, Szkodny Janusz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Szczepanowa; Sikora, Jawor, Kołodziej, Polek, Polek, Urbański, Piech, Dąbrowa, Mazur, Kulesza, Pachniewski.

6. * Ofiary na prace remontowe przy kaplicy Narodzenia Św. Stanisława, złożyły: 90 zł. rodziny sprzątające bazylikę, 400 złotych pewna rodzina ze Łęk, 200 zł. pewna osoba z Łęk, 200 zł, pewna rodzina z Mokrzysk, oraz 200 zł pewna rodzina z Jadownik. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.
Bóg zapłać Ks. Proboszczowi z Mokrzysk, Janowi Panek który zamówił kolejną figurę do naszego panteonu, jest nią; Błogosławiony Ksiądz Roman Sitko – rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie, męczennik obozu. Pozostałe figury czekają na kolejnych fundatorów. Przypominamy, że mogą nimi być, rodziny, firmy, zakłady pracy, osoby prywatne. Nazwiska wszystkich fundatorów zostaną umieszczone przy danej figurze. Wykaz figur jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszego Sanktuarium. Zachęcamy do szukania kolejnych fundatorów, aby w ten sposób włączyć się w budowę zaplecza sanktuaryjnego, jako wotum za 1000 – lecie istnienia naszej Parafii, a także z okazji 980 rocznicy urodzin Św. Stanisława, którą przeżywać będziemy 2016 r.

7. Burmistrz Brzeska serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Brzesko na koncert ewangelizacyjny o „Męce Pańskiej”, który odbędzie się 13 kwietnia tj. Niedzielę Palmową o godz. 18.oo w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. W czasie koncertu między innymi wystąpi Chór Sanktuaryjny oraz zespół młodzieżowy z naszej Parafii. Szczegóły na afiszach.

8. Informujemy, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności; Śp. Ryszard Łoboda z Łęk, lat 56. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

10. Urząd Gminy Borzęcin informuje, że w dniu 9 kwiecień 2014 r./ tj. środa / na terenie miejscowości Łęki zostanie przeprowadzona zorganizowana zbiórka odpadów wielkogabary- towych. Odpady należy wystawić do godz. 800 przed posesję z możliwością dojazdu samochodem ciężarowym. Dokładne informacje zamieszczone są na tablicach ogłoszeń, stronie internetowej Urzędu Gminy.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 30. 03. 2014 r.

1. Niedziela dzisiejsza nazywana Niedzielą Laetare, pomaga nam z rozwagą spojrzeć na kolejny etap wielkopostnego skupienia.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa , Gorzkie Żale i Msza św.
* W przyszłą niedzielę przy Bazylice Caritas Parafialny będzie rozprowadzać baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawi kosze do których będziemy mogli złożyć zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

2. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.oo, odbędą się spotkania przygotowujące dzieci do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Na to spotkanie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców.

3. W tym tygodniu swoje katechezy będzie mieć młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania łącznie ze spowiedzią św. przed I piątkiem, w następującym porządku;
* w środę – od godz. 17.3o – spowiedź dla I klas Gimnazjum i dzieci ze szkół podstawowych.
* w czwartek – od godz. 17.oo – młodzież z II klas gimnazjum i szkół średnich.
* w piątek – od godz. 16.oo – młodzież z III klas gimnazjum, rodzice i starsi. Bardzo prosimy rodziców, aby dzieci przyszły do spowiedzi w wyznaczonych dniach i nie odkładały spowiedzi na piątek, bo nie będziemy w stanie wszystkich wyspowiadać. Przypominamy młodzieży z Gimnazjum, że obecność na spotkaniach jest obowiązkowa. Nieobecności nieuspra- wiedliwione będą skutkować niedopuszczeniem do Sakr. Bierzmowania.

4. W I piątek o godzinie 17.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta I piątkowa.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 18.3o i Msza św. Na tę Drogę Krzyżową o godz. 18.3o i Mszę Świętą zapraszamy młodzież z Kl. III. z Gimnazjum wraz z rodzicami. Po nabożeństwie comiesięczna katecheza. Obecność obowiązkowa

5. W przyszły piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy Św. wieczornej o godz. 19.3o na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych na to spotkanie.

6. W najbliższą niedzielę w naszej Parafii rozpoczynają się Misje Święte. W czasie Misji świętych Słowo Boże będą głosić Ojcowie Redemptoryści z Tuchowa. Bardzo prosimy, aby tak zaplanować swój czas by wziąć udział w naukach misyjnych. Zaproszenie oraz plan Misji św. otrzymała każda rodzina podczas wizyty duszpasterskiej. Przypomnę tylko program na niedzielę. Na kolejne dni będą podawać Ojcowie Misjonarze.
Niedziela – 06 kwietnia 2014 r.
6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo – Msza święta i nauka misyjna dla wszystkich
15.oo – Gorzkie Żale i rozważanie pasyjne i Msza św.

7. W programie tygodniowego odpustu ku czci Św. Stanisława, przewidziane jest nabożeństwo dla małżeństw które w tym roku przeżywają 25 lecie lub 50 lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa. W związku z tym nabożeństwem prosimy, aby podać nazwiska i imiona jubilatów, zaznaczając która jest to rocznica – 25 czy 50 oraz adres zamieszkania jubilatów. Karteczki można składać na tacy lub osobiście księdzu do przyszłej niedzieli włącznie.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali:
Niedojadło Władysława, Pabian Szymon , Wolnik Danuta i Andrzej, Piękosz Zofia, Pacia Zuzanna, Sitko Rafał. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Kądziołka, Chruściel, Ciemięga, Budyn, Rataj, Jankowski, Cyran, Kądziołka, Skowyrski, Kądziołka Nowak, Jawor, Urbański.
* Ofiary na prace remontowe przy kaplicy Narodzenia Św. Stanisława, złożyły: 110 zł. rodziny sprzątające bazylikę, 1000 złotych pewna rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.
Bóg zapłać za zamówienie kolejnej figury, jest nią Błogosławiona Matka Teresa Ledóchowska – z Lipnicy. Pozostałe figury czekają na kolejnych fundatorów. Przypominamy, że mogą nimi być, rodziny, firmy, zakłady pracy, osoby prywatne. Nazwiska wszystkich fundatorów zostaną umieszczone przy danej figurze. Wykaz figur jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do szukania kolejnych fundatorów, aby w ten sposób włączyć się w budowę zaplecza sanktuaryjnego, jako wotum za 1000 – lecie istnienia naszej Parafii, a także z okazji 980 rocznicy urodzin Św. Stanisława, którą przeżywać będziemy 2016 r.

9. Chciałem przy tej okazji przekazać informację mieszkańcom Mokrzysk o figurze Świętego Stanisława która została zniszczona. Figura została wykonana już dwa lata temu. Obecnie wspólnie z Panem Burmistrzem staramy się o nowe miejsce do jej postawienia, ponieważ nie może być na tym samym miejscu, gdyż jest tam obecnie rów wodny. Jeśli Gen. Dyr. Dróg i Autostrad wskaże nowy teren, to dopiero wówczas będzie można postawić tam figurę. Musimy czekać na decyzję.

10. Informujemy, że od dzisiaj przy naszej Bazylice będzie czynny sklepik Sanktuaryjny, umieszczony jest na początku segmentu garażowego przy parkingu. Zachęcamy do zakupów na naszym stoisku. Jest wiele pięknych i cennych książeczek do modlitwy, książek, albumów, są też dewocjonalia i pamiątki. Ceny są konkurencyjne od innych sklepów tej branży, i mamy go na miejscu, a więc nie trzeba jeździć gdzie indziej. Zapraszamy!

11. Sprawy budowlane; Jak widzimy, prace przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława BM , przebiegają bardzo sprawnie. Dach Kaplicy został wybudowany nowy i przygotowany do pokrycia karpiówką. W tym tygodniu zostaną wykonane prace blacharskie. Na zewnątrz i wewnątrz Kaplicy usunięto zniszczone tynki. Bardzo serdecznie dziękuję panom; Tadeuszowi Kłusek i Stanisławowi Pagacz ze Szczepanowa z pomoc przy zbijaniu tynku na Kaplicy Narodzenia. Bóg zapłać. Jeśli warunki pogodowe dopiszą i nie będzie mrozu, planujemy w najbliższych dniach wykonać tynki wewnątrz, oraz położyć dachówkę. Zapraszam do pomocy, aby wspólnymi siłami wykonać te prace jeszcze przed świętami.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu – 23. 03. 2014

1. Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* we wtorek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej Bazylice będą o godz. 630 , 800 i 1700. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy.

3. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić „Dzień Świętości Życia”. W roku jubileuszu naszej Parafii, jest to szczególna okazja, by uwrażliwić nas, na wartość ludzkiego życia oraz zachęcić do konkretnego przejawu troski o życie, którym jest podjęcie „Duchowej Adopcji” dziecka poczętego. Na czym więc polega Duchowa Adopcja? Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Deklaracje o „Duchowej Adopcji dziecka poczętego” możemy składać we wtorek podczas Mszy Świętej, o godz. 6.3o, 8.oo i 17.oo. Zachęcamy wiernych, aby podjęli się tego trudu.

4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla członków Caritas.

5. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.oo zapraszamy dzieci z kl. II wraz z rodzicami.
Również w czwartek na Mszy św. o godz. 17.oo odbędzie się przyjęcie do grona ministrantów.

6. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.

7. W piątek (28 marca) wraz ze wszystkimi parafiami w całym kościele katolickim, połączymy się duchowo z papieżem Franciszkiem poprzez nabożeństwo pokutne, które połączymy z drogą krzyżową. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu wynagradzająca za nasze grzechy do godz. 20.oo. Zapraszamy do licznej obecności na tych nabożeństwach.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Kuras Janina, Wojdak Piotr, Kargol Leszek i Stanisława, Kądziołka Maria, Styrna Maria, Pietrzko Teresa, Ciuruś Bogusława, Pałka Marta i Luiza.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Niedojadło, Pabian, Wąsik, Świątek, Wolnik, Piękosz, Pacia, Sitko, Szkodny, Kołodziej, Boruta.

9. Ofiary na prace prowadzone przy budowie zaplecza naszego Sanktuarium, złożyły: 140 zł rodziny sprzątające bazylikę, 100 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”. Szukajmy też kolejnych fundatorów figur do Panteonu Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej.

10. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub Caritas. Numer KRS i Konta Stowarzyszenia jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, są też ulotki Caritasu. Zachęcamy do przekazania tym organizacjom, by te pieniądze pozostały na miejscu, a na pewno będą dobrze wykorzystane.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i nasze Pasterza. Dziś do GN dołączona jest książka pt. „Pasja” , czyli Bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa wg objawień błogosławionej Katarzyny Emmerich – wizjonerki. Zachęcamy nie tylko do zakupienia tej pozycji, ale przede wszystkim do jej przeczytania, właśnie teraz w Wielkim Poście.

12. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje, iż sobotę 5 kwietnia 2014 roku w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem organizowany jest dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Będą go prowadzić kapłani z Sądu Diecezjalnego oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub mailem w „ARCE”: (18) 440 13 00, info@cfr-arka.pl

13. Sołtys Szczepanowa zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie z udziałem władz samorządowych, które odbędzie się w sobotę 29 marca 2014 roku o godz. 17.00 w sali Domu Pielgrzyma.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 16. 03. 2014 r.

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.
* W zakrystii możemy nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.

2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Nasze ofiary składane dzisiaj do puszek przed Bazyliką są na ogólnopolski Fundusz Misyjny, czyli mają wspomóc misjonarzy.

3. Ofiary z dzisiejszej niedzieli które składamy na tacę, przeznaczone są na zapłacenie za ubezpieczenie naszych kościołów, kaplicy Narodzenia i cmentarza.

4. W środę 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Wszystkich ojców i mężczyzn zapraszamy na Mszę Świętą rano lub po południu. Pamiętajmy, że Św. Józef jest waszym patronem i opiekunem.

5. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali:
Dubiel Maria, Wąsik Kazimierz, Wąs Mirosław, Wąs Maria, Wolnik Maria, Wolnik Grzegorz, Wielgosz Renata, Wielgosz Celina i Łukasz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Kuras, Wojdak, Kargol, Kądziołka, Chrabąszcz, Sikora, Borowiec, Styrna, Turlej, Ciuruś, Pałka. Bardzo prosimy, aby Bazylikę wysprzątać już w piątek po Drodze Krzyżowej, gdyż w sobotę od rana w Bazylice będzie Wielkopostny Dzień Skupienia dla Stowarzyszenia Salezjanów.

7. Ofiary na prace prowadzone przy budowie zaplecza naszego Sanktuarium, złożyły: 100 zł rodziny sprzątające bazylikę, 100 zł Róża Św. Cecylii, zel. Brzezińska Bogusława. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.
Bóg zapłać pewnej rodzinie z Bucza i Szczepanowa za zamówienie kolejnych figur, są nimi; Święty Benedykt Pustelnik z Tropia i Błogosławiona Stanisława Leszczyńska. Pozostałe figury czekają na kolejnych fundatorów. Szukajmy następnych.

8. Sprawy budowlane;
Obecnie trwają prace konserwatorskie w Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława BM. Konserwatorzy z Krakowa prowadzą konserwację ołtarza o raz pnia dębu pod którym urodził się Św. Stanisław. Równocześnie prowadzone są prace remontowe, które przebiegają bardzo sprawnie. Budynek został już osuszony przez wykonanie izolacji poziomej i pionowej. Wykonana została wylewka wewnątrz kaplicy oraz opaska żelbetowa fundamentów które powodowały pęknięcia ścian. Obecnie trwają prace przy wymianie więźby dachowej, oraz wykonaniu wieńca żelbetowego, aby spiąć ściany kaplicy od góry. Po tych pracach zostanie położona dachówka – karpiówka. Po wykonaniu dachu trzeba będzie usunąć zmurszałe tynki i jeśli warunki pogodowe pozwolą nie będzie mrozu, planujemy wykonać nowe tynki zewnątrz i wewnątrz kaplicy oraz położyć nową posadzkę. Wiem, że w Parafii jest wielu świetnych fachowców, jest też wielu tynkarzy i murarzy, dlatego zwracam się do Was, drodzy bracia, aby wspólnymi siłami wykonać te prace jeszcze przed świętami. Mam nadzieję, że znajdą się chętni którzy chcieliby pomóc, dlatego proszeni są o pomoc.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i nasze Pasterza.

10. Dyrektor szkoły w Łękach informuje, że rozpoczął się nabór do Oddziału Przedszkolnego i do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach na rok szkolny 2014/2015. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 09. 03. 2014 r.

1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Ta przemiana życia może się dokonywać również przez udział w nabożeństwach pasyjnych.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, a godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. W środę o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, w czwartek Nowenna do Św. Stanisława BM. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

4. W tym tygodniu na Mszę św. wieczorową i na swoją comiesięczną katechizację przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy młodzież z Gimnazjum, w następującym porządku;.
* W środę – młodzież z klas I Gimnazjum,
* w czwartek – młodzież z klas II Gimnazjum
* w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.oo i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św. Na tę Drogę Krzyżową o godz. 17.3o i Mszę Świętą zapraszamy młodzież z Kl. III z Gimnazjum wraz z rodzicami. Po nabożeństwie comiesięczna katecheza. Obecność obowiązkowa.

5. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jak to uczynić, mamy to na ulotkach i tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Kusiak Anna, Patuła Stanisław, Kądziołka Marek, Żurek Ryszard, Sarlej Piotr, Cichy Alicja, Semczyszak Agnieszka, Czuj Jadwiga, Styrna Wioletta, Wyczesany Tomasz. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejne ze Szczepanowa; Dubiel, Wąsik, Wąs, Nowak, Wąs, Wolnik, Wielgosz, Wielgosz, Wojdak.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 140zł rodziny sprzątające bazylikę, 500 zł pewna rodzina z Mokrzysk.
Bóg zapłać pewnej rodzinie za zamówienie kolejnej figury, jest nią Św. Szymona z Lipnicy. Pozostałe figury czekają na kolejnych fundatorów. Mogą nimi być, rodziny, zakłady pracy, firmy, osoby prywatne. Nazwiska wszystkich fundatorów zostaną wypisane na specjalnych tabliczkach kamiennych i umieszczone przy danej figurze. Wykaz figur jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do szukania kolejnych fundatorów, czy też do sponsoringu, aby w ten sposób włączyć się w budowę zaplecza sanktuaryjnego, jako wotum za 1000 – lecie istnienia naszej Parafii, a także z okazji 980 rocznicy urodzin Św. Stanisława, którą przeżywać będziemy 2016 r.
* W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zapłacenie za ubezpieczenie naszych kościołów, kaplicy Narodzenia Św. Stanisława, cmentarza i innych obiektów parafialnych.

7. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności; Śp. Zofia Reczek z Przyborowa, lat 77. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, a szczególnie do lektury naszego Pasterza.

9. Sołtysi poszczególnych miejscowości przypominają, o pobraniu nakazów podatkowych, z możliwością zapłaty. Szczegóły na tablicach ogłoszeń w poszczególnych sołectwach.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 Niedziela Zwykła – 02.03.2014 r.

1. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św..
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo adoracja dla matek i ojców.
* O godz. 15.oo – Nieszpory i Msza św.

2. W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać nabożeństwo 40 – godzinne.
Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący:
8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji
9.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
11.oo – mieszkańcy Sterkowca i Łęk
13.oo – mieszkańcy Mokrzysk
15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
Adorują mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne
16.3o – Nieszpory Eucharystyczne
17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji.

* W poniedziałek i wtorek, nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

3. Kończąc nabożeństwo 40 – godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 5 marca, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i 17.oo. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
* W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz abstynencja polegająca na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

4. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne w naszej Diecezji. Od Popielca do I niedzieli W. Postu przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.

5. W czwartek o godz. 17.oo spotkanie z dziećmi z kl. II i ich rodzicami.
* Próba chóru w piątek o godz. 19.3o głosy żeńskie, w sobotę o 18.oo głosy męskie. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby śpiewać w chórze Sanktuaryjnym, serdecznie zapraszamy.

6. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach Pasyjnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale.
- W piątek, Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 16.oo – a po niej Msza święta. – Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.3o i Msza święta.

7. W niedziele Wielkiego Postu, godz. 14.3o Droga Krzyżowa, dla tych którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek. Po Drodze Krzyżowej o godz. 1500 Gorzkie Żale i Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

8. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy 47 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości. Zobowiązania trzeźwościowe wpiszmy do „Księgi Trzeźwości”, która jest wystawiona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

9. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

* W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
* Po Mszy Świętej popołudniowej, spotkanie Stow. Rodzin Katolickich

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Pacura Janina, Pacura Andrzej, Budyn Bronisława, Budyn Maria, Chmielarz Barbara, Kłósek Maria, Klisiewicz Mariusz, Katarzyna i Stanisław, Górka Tadeusz, Baran Tadeusz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny ze Szczepanowa; Podolański, Kusiak, Patuła, Kądziołka, Żurek, Sarlej, Cichy, Szemczyszak, Czuj, Styrna, Wyczesany.

11. Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazyliki złożyły: 110 złotych, rodziny sprzątające bazylikę, 120 zł, 14 Róża Bł. Jana Pawła II., 120 zł. Róża Św. Kingi, zel. Irena Sikora, 200 zł., Róża św. Klary, zel. Anna Chamielec. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.
Bóg zapłać również za dwie kolejne figury, które zostały zamówione; tj. Figura Świętego Stanisława Kostki i Świętej Urszuli Ledóchowskiej. Szukajmy kolejnych fundatorów.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Kazimierz Palej ze Sterkowca, lat 68. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Informacja o możliwości profilaktycznych badań odpłatnych, na tablicy ogłoszeń.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 Niedziela Zwykła – 23.02.2014 r.

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego.

2. W związku z bardzo trudną sytuacją na Ukrainie, Kościół w Polsce prosi o modlitewną solidarność z mieszkańcami Ukrainy. W obliczu dramatycznych wydarzeń, Biskupi zachęcają też do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br. Wielu jest poszkodowanych, są ranni. Szereg ludzi zginęło. Módlmy się za nich i za ich rodziny.

3. W środę o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, a w czwartek do Św. Stanisława. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach, abyśmy poprzez wspólną modlitwę lepiej przygotowali się do Misji świętych w Parafii i przeżycia jubileuszu 1000 lecia istnienia naszej Parafii. Zachęcamy też do codziennego odmawiania modlitwy: Akt zawierzenia świata Jana Pawła II, który jest zamieszczony w zaproszeniu na Misje Święte.

4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu. Wszystkich członków i tych którzy chcieliby włączyć się w prace parafialnego oddziału Caritas serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, marca.

6. Z racji I piątku, Kapłani odwiedzą chorych z Komunią Św. w sobotę od godziny 8.oo rano.

7. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo – adoracja dla matek i ojców.
* O godz.15.oo – Nieszpory i adoracja dla tych którzy przychodzą na Mszę św. o godz. 15.3o

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Woda Małgorzata, Nowak Jacek, Duda Małgorzata, Płaneta Grzegorz, Latocha Magdalena, Borzęcka Bożena, Kurtyka Jan, Jastrzębska Zofia, Wcisło Marta. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian ze Szczepanowa, rodzinę; Pacura, Pacura, Budyn, Budyn, Chmielarz, Kłósek, Tlałka, Klisiewicz, Górka, Baran,

9. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 180 zł – rodziny sprzątające bazylikę, 140 zł – Róża Św. Zofii, zel Wójcik Maria, 200 zł. pewna rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. W ubiegłą niedzielę informowaliśmy, że w nowobudowanym zapleczu sanktuaryjnym w „Panteonie Świętych i Błogosławionych” będą umieszczone figury Świętych i Błogosławionych z naszej diecezji oraz figury Świętych i Błogosławionych którzy przyjęli imię od Świętego Stanisława. Chcę poinformować, że już pięć figur zostało wybranych przez kolejne rodziny i sponsorów, są to;
1. Figura Św. Stanisława BM.
2. Figura Św. Jana Pawła II, Papieża.
3. Figura Św. Siostry Faustyny.
4. Figura Św. Kingi.
5. Figura Bł. Karoliny Kózka
Pozostałe figury czekają na kolejnych fundatorów. Mogą nimi być, rodziny, zakłady pracy, firmy, osoby prywatne. Nazwiska wszystkich fundatorów zostaną wypisane na specjalnych tabliczkach kamiennych i umieszczone przy danej figurze. Wykaz figur jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do szukania kolejnych fundatorów, czy też do sponsoringu, aby w ten sposób włączyć się w budowę zaplecza sanktuaryjnego, jako wotum za 1000 – lecie istnienia naszej Parafii, a także z okazji 980 rocznicy urodzin Św. Stanisława, którą przeżywać będziemy 2016 r.

11. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, a także odwiedzenia strony internetowej Gościa i naszej strony Parafialnej. Możemy tam przeczytać o wielu wydarzeniach z parafii i diecezji.

12. Dyrektor Publicznego Przedszkola w Szczepanowie informuje, że nabór dzieci do przedszkola na rok 2014/2015 odbędzie się od 01 do 31 marca 2014 roku. Karty do pobrania w przedszkolu.

13. Sołtys Szczepanowa informuje, że w poniedziałek i wtorek w sołtysówce można odebrać nakazy podatkowe z możliwością wpłaty przy odbiorze.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 16.02.2014 r.

1. Przeżywamy dziś radość i wdzięczność. Radość, że od północy z piątku na sobotę tj. z 14 na 15 lutego 2014 roku, możemy cieszyć się wolnością mediów w Polsce. Po 25 latach w wolnej Polsce, po tylu modlitwach i protestach ludzi wierzących, wreszcie możemy odbierać telewizją katolicką. Mamy ogólnie dostępną Telewizję TRWAM i Radio Maryja. Wyrażamy też wdzięczność Panu Bogu i tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób wspierali powstanie telewizji katolickiej.

2. Informujemy Parafian, że zakończyła się trzyletnia peregrynacja kopii obrazu Świętego Stanisława i Jego Relikwii do naszych rodzin. Jako duszpasterze, dziękujemy za głębokie przeżycia tego nawiedzenia oraz szczerą i serdeczną modlitwę w tak bezpośredniej bliskości Św. Stanisława naszego Patrona. Dziękujemy równię za wszystkie wpisy do kroniki peregrynacji. Informujemy, że te rodziny które z różnych powodów nie mogli przyjąć obrazu wyznaczonym terminie, mogą to uczynić indywidualnie do 4 marca czyli do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Po tym czasie obraz zostanie poddany konserwacji.

3. W środę o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, a w czwartek do Św. Stanisława BM. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach, abyśmy poprzez wspólną modlitwę lepiej przygotowali się do Misji świętych w Parafii i przeżycia jubileuszu 1000 lecia istnienia naszej Parafii.

4. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

5. W sobotę, przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Kawa Bernadetta, Koczwara Krystyna, Żurek Dorota, Bujak Janina, Borowiec Teresa, Święch Adrian, Wielgosz Małgorzata, Siemińska Jadwiga i Ewa, Fiema Anna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian ze Szczepanowa, rodzinę; Woda, Nowak, Duda, Płaneta, Latocha, Borzęcka, Kurtyka, Gibała, Jastrzębski.

7. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 100 zł – rodziny sprzątające bazylikę, 150 zł – Róża Św. Józefa, zel Teresa Przesławska, 120 zł – Róża Św. Marii Teresy Ledócho- wskiej zel. Stanisława Wielgosz, 150 zł – Róża Bł. Jana Pawła II, 110 zł – Róża Św. Heleny, zel. Maria Kołodziej, 130 zł – Róża św. Rafała, zel. Stanisław Kołodziej, 150 zł – Róża św. Pawła Ap., zel. Anna Polek, 400 zł – pewna rodzina ze Szczepanowa, 500 zł – pewna rodzina ze Szczepanowa,1000 zł pewna rodzina z Mokrzysk, oraz Róża Św. Małgorzaty zakupiła wycieraczkę. Bóg zapłać za ofiary jakie składacie również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Informujemy Parafian, że w tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności; Śp. Józefa Wolnik ze Szczepanowa, lat 92. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.oo.

9. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, a także odwiedzenia strony internetowej Gościa Niedzielnego www.tarnow.gosc.pl możemy tam przeczytać o wielu wydarzeniach w diecezji.

10. Informujemy Parafian, że w nowobudowanym zapleczu sanktuaryjnym w „Panteonie Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej” będą umieszczone figury trzynastu świętych i błog. z naszej diecezji oraz 10 figur świętych i błogosławionych którzy przyjęli imię od Św. Stanisława. Figury musimy wcześniej zamówić tak, abyśmy za dwa lata mogli umieścić wszystkie. Szukamy sponsorów na zakup poszczególnych figur. Koszt jednej figury, to kwota około 10 tyś. złotych. Chcę już dziś poinformować, że na dwie figury znalazłem już sponsorów.
1. Figurę Św. Jana Pawła II, Papieża – ufunduje Cech Rzemiosł Różnych z Brzeska.
2. Figurę Św. Stanisława BM – ufunduje pewna rodzina z Mokrzysk.
Pozostałe 22 figury czekają na kolejnych sponsorów. Mogą być nimi, rodziny, zakłady pracy, firmy, czy też osoby prywatne. Chcę zaznaczyć, że nazwiska, sponsorów zostaną wypisane na specjalnych tabliczkach kamiennych i umieszczone przy danej figurze. Wykaz pozostałych figur zostanie umieszczony na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do szukania sponsorów, czy też do sponsoringu, aby w ten sposób włączyć się w budowę zaplecza sanktuaryjnego.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 Niedziela Zwykła – 09.02.2014 r.

1. Po południu i godz. 15.oo Nieszpory i Msza Święta.

2. Jutro wypada 3 rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego byłego Ordynariusza naszej Diecezji.

3. W dniu jutrzejszym wyjazd dzieci z Parafii na zimowisko do Krynicy o godz. 8.oo rano. Rodziców prosimy, aby podpisali zgodę na wyjazd swoich dzieci.

4. We wtorek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec chorych, cierpiących i osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W naszej bazylice tradycyjnie Dzień Chorych będziemy przeżywać w maju, w czasie odpustu ku czci Św. Stanisława.
* We wtorek, Kustosz Sanktuarium Groty NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, zaprasza do wspólnej modlitwy. Uroczysta. Suma i procesja z lampionami do Groty o godz. 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

5. W tym tygodniu patronują nam;
* w poniedziałek – Św. Scholastyka, dziew.
* w piątek – Święci Cyryl i Metody – Patronowie Europy.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Smulska Renata, Bolek Renata i Bartłomiej, Aleksandrowicz Jadwiga, Łączka Wanda, Hebda Gertruda, Tomasik Zofia, Tomasik Piotr, Żurek Jerzy, Wojtusik Witold, Gzyl Natalia. Dziękujemy również tym, którzy miniony poniedziałek pomogli w demontażu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa; Kawa, Koczwara, Żurek, Bujak, Wcisło, Borowiec, Wielgosz, Urbaś, Święch, Siemiński, Fiema.

7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe w Porąbce Uszewskiej informuje, że są jeszcze wolne miejsca na 8 dniowy wyjazd do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 18 marca. Szczegóły w biurze w Porąbce Uszewskiej.

9. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

10. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, w którym możemy między innymi przeczytać o pożegnaniu Żłóbka w Szczepanowie. Również na stronie internetowej Gościa Niedzielnego www.tarnow.gosc.pl możemy przeczytać artykuł pt.”Muzyczne święto” oraz zobaczyć galerię zdjęć.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – 02. 02. 2014 r.

1. W Kościele obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się dziś o święte powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Domy Zakonne w naszej Diecezji.
* W dniu dzisiejszym, przypada 39 rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

2. Dzisiaj o godz.15.oo, w naszej bazylice będzie pożegnanie Żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Wspólnemu kolędowaniu będzie towarzyszyć; zespół dziecięcy Oremus, zespół młodzieżowy NoteDei, zespół wokalny na Trzy oraz Chór Sanktuaryjny. Patronat medialny objęło nasze diecezjalne radio: RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

3. Od jutra dzieci szkolne rozpoczynają ferie zimowe. Zadbajmy o to, aby wszystkie po feriach wróciły zdrowe i wypoczęte. Informujemy, że wyjazd dzieci z Parafii na zimowisko będzie w przyszły poniedziałek tj. 10.lutego o godz. 8.oo rano. Rodziców prosimy, aby podpisali zgodę na wyjazd swoich dzieci.

4. W tym tygodniu patronują nam:
* w środę – Św. Agata, dziew. i męcz.
* w czwartek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI w.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie rano i wieczorem przed Mszą świętą, a także:
* w czwartek – od godz. 16.oo – dzieci ze szkół Podstawowych i Gimnazjum.
* w piątek – od godz. 16.oo – młodzież szkół średnich i starsi. Bardzo prosimy, aby przyjść do spowiedzi św. w wyznaczonych dniach, gdyż w piątek nie będziemy w stanie wszystkich wyspowiadać, ponieważ będzie tylko dwóch księży.
W sobotę od godziny 8.oo rano, Ks. Adam odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

6. Informujemy Parafian, że Zespół Młodzieżowy „NoteDei” z naszej Parafii, zajął II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Brzesku – „O muszlę Św. Jakuba”, oraz II miejsce w VII Festiwalu Kolędowym w Szczucinie. Gratulujemy.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Polak Wojciech, Pałka Ewelina, Hajduk Paulina i Jakub, Gałek Jan, Gałek Bogusława, Zagórska Sylwia, Kargol Natalia, Misina Teresa, Wyczesany Danuta, Dzido Ilona, Kądziołka Maria, Przybyło Anna. Bóg zapłać za waszą pracę.

* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian ze Szczepanowa, rodziny; Smulski,Bolek, Aleksandrowicz, Łączka, Hebda, Tomasik, Tomasik, Żurek, Wojtusik, Gzyl.

8. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 50 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 130 zł Róża Św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej, 200 zł pewna rodzina z Mokrzysk, 200 zł pewna rodzina ze Szczepanowa na remont Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława. Dziękujemy również tym rodzinom, które swoje ofiary miesięczne wpłaciły na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Jak w ubiegłym roku, tak i w tym mamy możliwość, by przy rozliczeniu podatku rocznego z uzyskanych dochodów, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT.
nr KRS 0000224641 naszego Stowarzyszenia, lub Diecezjalnej Caritas nr KRS 0000211791 oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.
Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób sami możemy zdecydować jak zostanie spożytkowany ten 1% podatku, który i tak zostanie nam pobrany. Wszystkim którzy w minionym roku przekazali 1 % na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława składamy serdeczny Bóg zapłać!

10. W dniu jutrzejszym od godz. 9.oo prosimy mieszkańców Szczepanowa o pomoc w demontażu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności śp. Edward Filipski z Przyborowa, lat 63. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

12. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela zwykła 26. 01. 2014r.

1. Jak już wszyscy wiemy, w dniu wczorajszym w Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godz. 10.oo, odbyła się konsekracja Biskupów nominatów: Ks. Jana Piotrowskiego i Ks. Stanisława Salaterskiego. Jeszcze raz gratulując księżom Biskupom, polecamy ich posługę opiece MB i wstawiennictwu Św. Stanisława BM naszego Rodaka.
* Po południu o godz. 15.oo Nieszpory i Msza Święta o godz. 15.3o.

2. W dniu wczorajszym, nasz rodak Ks. Biskup dr Jan Styrna, Biskup Elbląski, przeżywał swoje urodziny. Z tej okazji w imieniu własnym, kapłanów tutaj pracujących, księży rodaków oraz wszystkich parafian, składam Księdzu Biskupowi najserdeczniejsze życzenia, prosząc o Boże błogosławieństwo w pracy apostolskiej na Ziemi Elbląskiej, a także wypraszając zdrowie, opiekę Matki Bożej i Św. Stanisława. Zapewniamy też o stałej modlitwie w intencjach Księdza Biskupa. Ad multom annos. Szczęść Boże!

3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
* w poniedziałek – błog. Jerzy Matulewicz, bp
* we wtorek – święty Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła.
* w piątek – święty Jan Bosko, prezb.

4. W związku z tym, że od lutego rozpoczną się ferie zimowe dla dzieci szkolnych, dlatego w tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w następującym porządku:
- we wtorek – godz. 17.oo – klasy I Gimnazjum;
- w środę – godz. 17.oo – klasy II Gimnazjum;
- w czwartek – godz. 17.oo – klasy III Gimnazjum wraz z rodzicami.

5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu. Chętnych którzy chcieliby się włączyć w pracę Caritasu w poszczególnych miejscowościach naszej Parafii serdecznie zapraszamy.

6. W najbliższy piątek, 31 stycznia br. w parafii Bucze odbędzie się spotkanie opłatkowe dla młodzieży dekanatu szczepanowskiego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału młodzież naszej parafii.

7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca lutego.
*Z racji I piątku miesiąca lutego, kapłani udadzą się do chorych z Komunią świętą w następującym porządku:
* Ks. Sławomir – w najbliższą sobotę od godz. 8.oo rano.
* Ks. Adam – w przyszłym tygodniu, w sobotę czyli 8.lutego od 8.oo rano.

8. W przyszłą niedzielę 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką. Na wszystkich Mszach świętych będzie poświęcenie gromnic.
* Przed Mszą św. popołudniową o godz.15.oo, w naszej bazylice będzie pożegnanie Żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Wspólnemu kolędowaniu będzie towarzyszyć; zespół dziecięcy Oremus, zespół młodzieżowy NoteDei, zespół wokalny na Trzy oraz Chór Sanktuaryjny. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania za tydzień o godz. 15.oo.
* Od 1997 roku 2 lutego, w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w licznych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich również z naszej Parafii. Będziemy się modlić o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszej wspólnoty parafialnej. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego dla wielu borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych. Składka z tej uroczystości przeznaczona jest na Domy Zakonne w naszej Diecezji.
* 2 lutego, przypada 39 rocznica święceń biskupich ks. Biskupa dra Władysława Bobowskiego. Będziemy polecać osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Zielińska Iwona i Zuzanna, Dudek Natalia, Hanusiak Agata, Tryba Bogusława, Starsiak Janina, Góra Danuta i Mirosław, Mamica Teresa i Barbara, Mamica Leszek i Natalia. Bóg zapłać za waszą pracę.
*W tym tygodniu, prosimy kolejnych parafian ze Szczepanowa, rodziny; Polak, Pałka, Hajduk, Gałek, Kargol, Misina, Wyczesany, Dzido, Kądziołka, Przybyło.

10. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 160 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 150 zł Róża Św. Jadwigi, zel. Maria Mroczek, 500 zł pewna osoba ze Sterkowca. Dziękujemy również tym rodzinom, które swoje ofiary miesięczne wpłaciły na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Informujemy Parafian, że na czas grzania naszej Bazyliki drzwi wejściowe w kościele długoszowskim będą zamknięte. Wchodzących i wychodzących prosimy, aby zamykać drzwi za sobą i nie zostawiać otwartych ze względu na wyziębienie kościoła.

12. Informujemy Parafian, że zmarł śp. Andrzej Wilkosz lat 55 z Łęk.

13. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Informacja KG Policji na temat uaktywnienia się grup przestępczych, wyłudzających pieniądze od osób starszych. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wnuki składały im życzenia i modliły się za nich. Osoby starsze często są ofiarami oszustów wyłudzających pieniądze, m.in. metodą „na wnuczka”. Dlatego właśnie wnuczęta prosimy, by wyjaśniły babciom i dziadkom, jak uniknąć oszustw „na wnuczka”, ”na kominiarza” czy „na urzędnika”. Opis metod używanych przez złodziei można znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji, a także stronie www.episkopat.pl prowadzonej przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, które wspiera akcję ostrzegania osób starszych przed oszustami. Ta sama informacja znajduje się również na stronie naszej Parafii www.bazylikaszczepanow.pl warto się z nią zapoznać.

15. W związku z dużym zainteresowaniem parafian gdy chodzi o pomoc prawną, Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” z Brzeska, we wtorek w domu parafialnym w godzinach od 16.oo – 20.oo organizuje kolejne spotkanie w czasie którego będzie możn skorzystać bezpłatnie z porad prawnych. Poradnictwo obejmuje zagadnienia z prawa cywilnego, prawa rodzinnego, kwestii dotyczących uregulowania stanu prawnego nieruchomości, prawa pracy, a także postępowania administracyjnego i procedury- cywilnej. Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2014 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież wystosował na ten dzień orędzie, w którym czytamy: „…nie tylko nasi rodacy przebywają poza granicami kraju, lecz wciąż wielu ludzi musi w pośpiechu opuszczać swoje domy z powodu wojen czy regionalnych konfliktów, zostawiając i często tracąc to, co do tej pory zyskali. Wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do wiecznej ojczyzny, dlatego też niech nasze serca pozostają wrażliwe i otwarte na drugiego człowieka”.

2. W najbliższą sobotę w Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godz. 10.oo, odbędzie się konsekracja Biskupów nominatów: Ks. Jana Piotrowskiego i Ks. Stanisława Salaterskiego. Polecajmy ich posługę opiece i wstawiennictwu Św. Stanisława BM naszego Rodaka.

3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.

4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
* we wtorek – Św. Agnieszka, dziew. i męczennica.
* w piątek – święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła.
* w sobotę – święty Paweł Apostoł, z racji święta Jego nawrócenia.

5. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych babciach dziadkach, zarówno o tych żyjących, jak i o tych którzy już odeszli do wieczności..

6. W środę o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, a w czwartek Nowenna do Św. Stanisława BM. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

7. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.oo, zapraszamy rodziców oraz dzieci z klas II przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. na comiesięczną katechezę.

8. W sobotę – 25 stycznia, nasz rodak Ks. Biskup dr Jan Styrna Biskup Elbląski, przeżywa swoje urodziny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym rodaku.

9. Zakończyliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom za życzliwe przyjęcie kapłanów w swoich rodzinach, za zainteresowanie sprawami parafii, za gościnność oraz za ofiary jakie składaliście przy okazji kolędy. Bóg zapłać!

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały naszą bazylikę. Pracowali; Wilk Urszula, Biernat Wanda i Monika, Gibała Genowefa, Pasula Jadwiga, Koczwara Tomasz, Jandziś Katarzyna, Węgrzyn Grażyna, Duda Sabina i Leszek. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian ze Szczepanowa, rodziny; Zielińska, Dudek, Hanusiak, Szatkowski, Tryba, Pluszewski, Góra, Mamica, Mamica, Bober.

11. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 120 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł pewna rodzina ze Wokowic, 1000 zł pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Jak w ubiegłym roku, tak i w tym mamy możliwość, by przy rozliczeniu podatku rocznego z uzyskanych dochodów, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób sami możemy zdecydować jak zostanie spożytkowany ten 1% podatku, który i tak zostanie nam pobrany. Wszystkim którzy w minionym roku przekazali 1 % na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, a była to kwota około 7 tysięcy złotych, serdecznie dziękujmy. Bóg zapłać! Informuję, że Zarząd Stow. przeznaczył te pieniądze na prace remontowe przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława.

13. Za dwa tygodnie w niedzielę 2 lutego w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej o godz.15.oo w naszej bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania 2 lutego.

14. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

15. Sołtys Szczepanowa informuje, że w poniedziałek 20 stycznia od 8.00 – 11.00 będą przyjmowane wpłaty obowiązkowego ubezpieczenia rolników.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2014r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Dzisiaj w związku z rozpoczęciem obchodów jubileuszu 1000 – lecia istnienia naszej Parafii, odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne, wspominając wielkie dziedzictwo wiary, jakie przekazali nam przed tysiącem lat nasi Przodkowie. Po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o.

3. W czwartek tj. 16 stycznia o godz.17.oo, w Kościele w Maszkienicach, odbędzie się Msza święta dla wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Szkół i Przedszkoli z Dekanatu Szczepanowskiego, oraz wspólne spotkanie opłatkowe. Wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Szkół i Przedszkoli pracujących w naszej Parafii, bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

4. W piątek, 17 stycznia, będziemy przeżywać Dzień Judaizmu. Papież Jan Paweł II nazywał wyznawców judaizmu naszymi starszymi braćmi w wierze.

5. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności.

6. W Szczepanowie trwa obecnie ostatni etap peregrynacji obrazu św. Stanisława i Jego relikwii. Rodziny przyjmujące obraz zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św., skorzystania z Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii świętej. Można to uczynić w dniu przyjęcia obrazu lub dzień wcześniej.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę; Pracowali: Gabryś Lucyna i Marcin, Mrówka Ewa, Starowicz Władysława, Moryc Bogusława i Andrzej, Niedojadło Zofia, Durlak Teresa i Barbara, Kaczmarczyk Małgorzata, Lewandowska Renata. Bóg zapłać za waszą pracę.
*W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny ze Szczepanowa: Wilk, Biernat, Gibała, Pasula, Koczwara, Jandziś, Węgrzyn, Duda.

8. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 130 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

9. Sołtys wsi Sterkowiec informuje, że ubezpieczenie rolnicze będzie można wpłacić jutro tj. poniedziałek, od godz. 14.oo do 17.oo.

10. Burmistrz Brzeska oraz Szkoła Muzyczna i Podstawowa Nr 2, zapraszają w dniu 17.stycznia o godz. 18.oo na koncert charytatywny do Regionalnego Centrum w Brzesku. „Razem dla Igi Hudyki”, ośmioletniej mieszkanki Brzeska chorej na złośliwego raka kości.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Harmonogram odwiedzin duszpasterskich na ten tydzień.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 Stycznia 2014 r.

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca i nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

2. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. jutro jak w każdą niedzielę 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. Po południu o godz. 15.oo Nieszpory, o 1530 Msza Święta. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredą, – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa naszej wiary.

3. W związku z jutrzejszą uroczystością, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Radni Rady Miejskiej w Brzesku, zapraszają na II brzeski Pochód Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 12.3o na placu Kazimierza Wielkiego i przejdzie ulicami Ruchu Oporu, pl. Żwirki i Wigury, ul. Głowackiego na Rynek.

4. Jutro będziemy przeżywać Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Swoją modlitwą i ofiarami wspieramy misje.
* Po Mszy Świętej o godz. 15.3o, będzie wznowiona peregrynacja kopii obrazu Św. Stanisława oraz Jego Relikwii do naszych rodzin.

5. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Uroczyste udzielanie Sakramentu chrztu świętego będzie na Mszy Św. o godz. 11.oo.

6. W związku z rozpoczęciem obchodów jubileuszu 1000 – lecia istnienia w naszej Parafii, podczas Mszy świętych odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, wspominając to wielkie dziedzictwo wiary, jakie otrzymaliśmy przed tysiącem lat od naszych Przodków.

7. Składamy podziękowanie dzieciom z DSM i PDMD za przygotowanie i podjęcie Kolędy Misyjnej. Zebrane przy tej okazji ofiary, w kwocie 7.650 złotych, zostały już przekazane dla dzieci z krajów misyjnych, które w tym roku zostały objęte pomocą. Dziękujemy również rodzicom którzy pomagały dzieciom oraz wszystkim parafianom, którzy przyjęli kolędników misyjnych. Bóg zapłać.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Skrzyński Stanisław, Grodzka Anna, Grochola Helena, Łuszcz Danuta, Jawor Edyta, Kubala Paweł, Tyrkiel Bartłomiej, Grynastyl Kinga, Grynastyl Barbara, Leks Barbara, Koperny Agata, Żółty Jadwiga. Bóg zapłać !
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa: Gabryś, Wencel, Mrówka, Starowicz, Moryc, Durlak, Kaczmarczyk, Ciuruś, Kołodziej.

9. Sołtys wsi Łęki informuje, że w styczniu można dokonać ubezpieczenia rolników i budynków. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

10. Przypominamy Parafianom, że ogłoszenia parafialne, plan wizyty duszpasterskiej oraz wiele innych informacji o naszym Sanktuarium, możemy przeczytać na stronie internetowej naszej Parafii: http://www.bazylikaszczepanow.pl

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Harmonogram odwiedzin duszpasterskich na ten tydzień i następny.

===================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2014 r.

1. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku 2014. W liturgii celebrujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy pod okiem i opieką Maryi, która – jak przypomina nam dzisiejsza Ewangelia – zachowywała i rozważała wszystkie te sprawy w swoim sercu. Niech Jej postawa kształtuje także nasze życie, a Ona, najlepsza z matek, niech uczy nas odczytywania wszystkiego, co się nam przytrafia i w czym uczestniczymy z Bożej perspektywy.

2. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia, modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny.
* Dziś Msze Święte, jak w każdą niedzielę: – o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, o godz.15.oo Nieszpory, o godz. 15.3o Msza święta.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota.

4. W czwartek od godz.16.oo adoracja Najśw. Sakramentu, o nowe i liczne powołania Kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Zachęcamy do licznego udziału.

5. W liturgii wspominamy;
- w czwartek – wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, doktorów Kła.
- w piątek – wsp. Najświętszego Imienia Jezus.

6. W pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do udziału we Mszy św. i Komunii św. wynagradzającej. Trwajmy w łasce uświęcającej, by przyjąć Chrystusa do swoich serc. Gdyby ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi świętej, niech to uczyni jutro w czasie adoracji oraz w piątek przed Mszą św. rano lub wieczorem.

7. W Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Prosimy, aby z wyznaczonego rejonu przysłać po księdza pojazd oraz zatroszczyć się również o jego odwiezienie po zakończonych odwiedzinach.

8. Informujemy Parafian, że wczoraj zmarł śp. Wiesław Rudek, zam. w Krakowie, lat 58. Pogrzeb w piątek o godz. 14.oo Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

9. U progu nowego roku kalendarzowego, jako Wasi duszpasterze życzymy Wam;
– byście wszyscy otworzyli się na Bożą miłość, aby mogła napełnić Wasze domy, Wasze rodziny i stała się w Was, źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. – życzymy, abyście budując dom Waszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i Ojczyzny, promieniowali Bożym szczęściem, niezależnie od tego kim jesteśmy co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi.
Niech Nowy Rok 2014, będzie dla nas wszystkich czasem prawdziwie błogosławionym! Życzymy Wam dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym oraz opieki MB i Św. Stanisława naszego Rodaka. Szczęść Boże!

===================================